Bangkok BTS (Skytrain). Ne sve masine ali ovo nisam pre video (nisam bio 5 godina na SkyTrain) primaju i papirne novcanice, ne mora da se ide na salter za usitnjavanje para




Ovo je na stanici 3-oj od pocetne.



Ima deo vagona iz kojeg su sklonjena sedista



Od stanice On Nut se vidi zasto. Guzve su nesnosne, do tacke da je voz neupotrebljiv ako moras da propustis 3-4 voza da bi se nekako ugurao. Vecina putnika su turisti, mora da ih oni koji idu na posao jako mrze.



Gore nego Tokyo



SkyTrain je napravljen sa idejom da se rasterete ulice. Naprotiv, tek je to ohrabrilo one koji su ranije izbegavali da se krecu kolima. Jos, lako dostupni kredit za kola i gore je nego ikada





Ironicno, iz voza se lepo vidi uzrok tih teskih guzvi: kanali. Bangkok je sav ispresecan kanalima, oni su bili ulice, njima se odvijao saobracaj. Kuce i grad su se njima prilagodjavali a putna i ulicna mreza je bila u drugom planu, tek da postoji. A onda su dosli autmobili i bilo je kasno. Posedi, zemljisne knjige, sve je bilo gotovo i masovno rusenje i gradnja ulica nisu bili moguci.



I danas ima kanalski saobracaj, ljudi ga koriste da stignu u sam centar, brze nego vozom. Jedna zgrada u OnNut koju sam merkao imala je svoju stanicu broda i odvede te do World Central Plaza.



Moja bivsa zgrada na uglu Rama 4 i Sukhumvit.