Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 63

Thread: Thailand 2019

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Thailand 2019

    Trat Airport, u vlasnistvistvu Bangkok Airways, kao Thai kuce, slicno kao Koh Samui (isto njihovo vlasnistvo) samo mnogo manji.

    Prosao sam danas pored njega, pa svratio na 10 minuta. Ima 4 leta dnevno za BKK, nekad je imao i za Phuket.





    Poslednji put kada sam bio (2005) , nije bilo ove ograde



    Danas, 1. januar 2019, osoblje na duznosti ima party, u uniformama jedu rucak

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Koh Chang Snorkeling

    Cena je 1,000THB (25 EUR) za od 10-15 snorkelining. Oni te pokupe iz hotela do pristanista i vrate te.

    Ide se na 5 lokacija.



    Voda u moru je topla, ne osecas nikakvu promenu kada sidjes sa glisera



    Voda je cista samo puna planktona, nije kristalna vidljivost



    Napisacu vise za neki dan, kada prestanem da se pomeram sa lokacije na lokaciju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang, slika sa jednog od view points.



    Vreme se lose podesilo, neki tajfun. Bilo je 26C (a od 26C se zove letnja temperatura), ni sa vetrom nije bilo neprijatno sedeti na plazi. Samo, podne, nema kupaca u moru

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ravni i pitomi Isan.



    Vreme je bostana. Ne gaji se masovno, mislim da sam video svega nekoliko ovakvih mesta, grupisanih oko njiva bostana.



    Mesta imaju siroki prostor oko glavne ulice, prasnjav. Sada sam shvatio zasto: da se izgrade "servisne trake" koje idu ispred radnji a da se glavne trake oslobode za protocni saobracaj kroz mesto. Video sam u 10-ak mesta kako ih rade.



    Pobocna, ne glavna, ulica ih nema



    Sve je zimzeleno dok se ne dodje do brda/planina



    Onda ima i listopadno



    Ovo nije uopste naivno: divlji slonovi izlecu na put. Ako izleti, ja primetim i pocnem da kocim, onaj iza mene skoro garantovano me udara odpozadi.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vozni park provincije.



    Sta se vozi



    Pikapovi, dzipovi, sve su to farmeri, nisu bogatasi



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vidim ovu dvojicu kako oru prinicano polje.



    Bez videa bi se tesko moglo objasniti kako oni to rade. U stvari, pretvaraju povrsinu zemlje u kasastu masu (ima neprijatan ton taktanja traktora)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang, pogled sa istog mesta :

    2005, 2. januar:




    2019, 3. januar:



    Na izgled, nije se mnogo promenilo. Dole, na ulici, jeste, mnogo je vise radnji i smestaja. Ulica ide kilometrima neprekidno, sve radnja do radnje.

    Napravicu poseban post o Koh Chang.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Chantanaburi, na povratku sa Koh Chang. Ima ovaj vodopad, Nam Tok Phliu



    Uobicajeni riff-raff na prilazu



    Sam vodopad, ako nikada u zivotu to nisi video, onda OK. Bio je usput



    Da sam imao vremena, verovatno bih se i okupao u vodopadnoj vodi





    Ima ovaj "chedi"



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #9
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Policija me je zaustavila cetiri puta, bez razloga. Check point.

    Dva puta, otvorim prozor, pogledaju ko je u kolima i nista. Love Burmance i Kambodzance kao zeceve.

    Dva puta, traze vozacku dozvolu.





    Ovi su nesto morali da objasnjavaju, ne znam sta



    Kada su mi trazili vozacku dozvolu, dam im medjunarodnu, "Ah, Japan, idi dalje, hvala, slobodno".

    Drugi put, medjunarodna dozvola, pasos, japanska nacionalna dozvola, odnese je na stand, posle 5 minuta se policajac vrati i kaze "All, OK, have a safe trip".
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #10
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Povratak iz Thai. Poslednji noćni pogled sa balkona. U daljini je aerodrom, preko dana gledam avione dvogledom. Grad mi je iza leđa.



    Pogled po danu, 15. decembar 2018.



    Pogled po danu 20 dana kasnije, 5. januar 2019. Baš da vidim šta će da bude tu 5. jula 2019. kada opet odem u Thai



    Za put, mašina je glanc novi A350-900, HS-THE.




    Let je bio pun, bilo je jos ovoliko putnika iza barijere



    Dok se nije poletelo, prošetamo okolo. Myanmar za Rangoon (izgovara se Yangoon), B-737 800. Oni na sajtu kazu da su sve posade expats.



    Putnici im nisu ni ušati ni repati, normalan svet. Pa i kod nas, ko je putovao avionom nije bio kao oni što su išli Niš Ekspresom Skoplje - Ljubljana.



    Kada se avion pokrenuo, u kadar uđoše dva El Al, Izrael.





    I ukrajinski B-777



    Lepo se polete (klip ima ton, tako je tiho unutra), klip sa ekrančića u sedištu, kamera na repu



    Servis odličan, od 15 stjuardesa, pet su Japanke, raspoređene po klasama i koridorima, 80% putnika su Japanci.
    Promenili su marku viskija koji služe. Letos sam rekao direktoru kabinskog servisa, koji je lično služio putnika, da im tadašnji viski ništa ne valja (bio je lokalna Thai marka) i kao da je poslušao. Novi viski, škotski pa ima još i burbon.



    Seafood, koju sam prvi dobio je bila dobra. Ne znam šta je bilo na dolaznom letu, možda je japanski ketering spremao pa napravio bezukusno.



    Ko nije naručio specijalan obrok (kao da je seafood nešto specijalno) imao je da bira između dva jela. Krapao Gai, piletina sa bosiljkom.

    Žena kaže da je bilo loše, spremano za strance, ćerka kaže da je bilo previše začinjeno.



    Nagoya Chubu CentrAir airport, zimske iluminacije na 400m promenadi





    Temperatura, 12C. Nije strašno ali nema više šorc, majica i bosonog po stanu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #11
    Vratiste se vi iz Thai.

    Beše sadržajan period i lepo vreme čak i za kupanje (ako se izuzme ovaj kraj sa perifernim efektima monsuna o kome ima izveštaja i u srpskim mainstrem medijima,za jug Thai).

    Sa pažnjom sam pratio.
    Kvalitetne reportaže koje će obogatiti forum.Prešpartan je Thai (sa izuzetkom krajnjeg juga i severa)

    Iznenađen sam koliko ste toga obišli za 3 nedelje i očekivao sam sada neki "ležerniji" odmor.

    Videh i one "kubote" kako riju blato u Isanu,Ko Chang opisan kao da sam tamo,tačno bih sada znao gde se smestiti poredivši ga sa Ko Samui,pogodi me sa onim vodopadom usput...da ne nabrajam.Holanđanina ( i piva) verovatno nije bilo u Wang Nam Yenu.

    Dobar avion i čini mi se bolja hrana nego na mojim letovima za Thai i odličan klip sa poletanja a primećujem da uvek biraš sedište kod motora (opet RR).

    Dobro, jeste sada ,na povratku ,niža temperatura ali biće sada skijanja,onsena...Vidim da je sada 2 C u Nagoyi kao i ovde u Srbiji gde ima i snega.

    PS/ Dok sam završio post,vidim tvoj nov - ti si već bio u onsenu.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Iznenađen sam koliko ste toga obišli za 3 nedelje i očekivao sam sada neki "ležerniji" odmor.
    Pređeno je 3,700km. od čega 5 dana kola nisu pomerana. Tako ću od sada: juli, avgust, odmor u mestima gde je sada gužva. Zimi na put po neobiđenim krajevima.

    Quote Originally Posted by onnut View Post
    a primećujem da uvek biraš sedište kod motora.
    Kada kupuijem kartu, pita da li Flexi ili regular. Ta Flexi je za poslovne putnike, može da se menja bez doplate. Ako se ne iskoristi, vrate se sve pare. Sedišta za te karte su iza biznis klase i do malo ispred krila. Ona je skoro duplo skuplja. To meni ne treba.

    Regular, sedišta počinju od krila, zato sam uvek tamo, ne prikazuje sedišta ispred na planu aviona. Može da se menja sa 3,000 dinara naplate po izmeni, ako se ne iskoristi dobije se 30% nazad. Nikada ništa nisam menjao tako da mi ne smetaju ograničenja za "regular".
    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na povratku, prvi put spazim ovo jezero, Sirindhorn. Brana i njeno jezero. Ubon Ratchatani.



    To ću da ostavim za sledeću godinu ovo doba. Istok Tajlanda.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #14
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Najčešća poza Bude je ova. Meditira (leva ruka sa dlanom na gore) i desnom dodiruje zemlju.



    Kaže, Buda pobeđuje Maru



    Mara je gospodar zlih demona, a ima i 3 zavodljive ćerke, sve ih šalje na Budu sa munjama, gromovima, olujama, izazovima.

    Desna Budina ruka koja dodiruje zemlju je kontakt sa Thorani, dobrom boginjom koja uništava demone tako što cedi od vode svoju dugu kosu i tim činom pošalje poplavu koja ih podavi.

    Milioni turista su prošli kroz ovo letovalište (White Sand Resort, Koh Chang) a da nisu shvatili (ili ih nije bilo briga da pitaju a ko bi se i našao da im objasni) da je upravo ovo Thorani, ta Boginja, koja cedi svoju dugu kosu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #15
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nepregledne plantaže šećerne trske, Kanchanaburi, Tajland.





    Kao ulice, putevi za radne mašine i kamione





    Na turističkom mestu, "Death Railway", od šećerne trske plave sok, napitak





    Asistentkinja stavlja led u čašu, 20THB (pola EUR)





    Ukusno je, posle osetiš navalu šećera u telo


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #16
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Počelo je zagrevanje za drugu posetu Thai ove godine, idemo za 13 dana. Mislim da budem dva meseca, mesec dana ću da radim odande. Ako bude sve u redu, biće i treća poseta 2019, za Božić.

    Gledajući stare slike, spazim ovo jezero i šta na njemu ima, nikada nisam primetio ranije. Pa to je tik uz aerodrom. Ovo je sa visine možda 100m.





    To je mega poznati restoran (otvara se 16:00-02:00), Amata Lanta Resort.
    Ima 27 soba u oblku pagode, 6,000THB (150 EUR) za noć sa doručkom. Baš ću, kad krenem na tu stranu, da svratim obiđem.
    Na jednoj od slika u galeriji se vidi koliko je avion nisko, mora da su to dobro izolovali inače ne bi mogli da se živi a kamoli plati prenoćište da se tu bude.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #17
    Eh...Thai.

    Za ovu godinu,ništa od posete Thai.

    Biće mi onda lepo(i utešno) preneti se ,slikama i tekstom sa ovog foruma,tamo.

    Lep je taj hotel Amanta Lanta, mada ga nisam zapazio kod dolaska/odlaska u/iz BKK.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sav sam se naoštrio za Thai, kao da me ništa do tada ne zanima. Samo da bude sve u redu i odosmo. Biće i Singapur na polovini ta dva meseca.
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kupio sam karte danas, online. Thai Airways (TG). Po dve karte NGO-BKK i BKK-NGO. Ne povratne ali po dve u jednom smeru i nazad. Cena je duplo manja od povratne.

    Dve povratne karte bi koštale zajedno 420,000 dinara. Ovako, praktično isto povratne, su 205,000 dinara svezajedno.

    Šta su, pod pritiskom Air Asia uradili TG. Oni imaju dva leta dnevno za Nagoju. Jedan je u 00:05 (ponoć) drugi je u 10:30am.
    Air Asia ima jedan BKK - NGO i taj ide u 2:30 ujutro.

    Thai cene letova su bile iste BKK-NGO. Nekih 17,800THB (450EUR), ponoćni ili dnevni.
    Sada su TG promenili: ponoćni je da se upari sa cenom Air Asia. Razliku u ceni su dodali na dnevni let, skoro 200 EUR više. Skoro 400 EUR razlike od dnevnog i noćnog leta za dvoje. Eto, idemo sa Thai Airways, "red eye" let po skoro ceni Air Asia. Sa 30kg prtljaga, obrocima, pićem, poznat aerodrom (Air Asia ide sa starog Don Mueang).

    Pa let je povratni 5 sati, još sa TG full service. Ako i bude noćne turbulencije na letu, to ni Air Asia ne može da izbegne.

    Mada je i ovo preskupo. Iz Australije, idu za 500EUR povratna karta a let duplo duži.
    Azija, moja dežela.

  20. #20
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Stiglo se u Thai danas u Thai, samo 5 sati leta

    Masina je bila Airbus 350-900.



    HS-THM, glanc nova. Zove se po Chumpon provinciji i nekadasnjem Thai generalu vojske, vekovi unazad.



    Kada se dodje iznad Da Nang, dolazi sladoled. Sat vremena do sletanja





    Po sletanju, imati mobilni telefon broj, 530THB mesec dana (na postojeci Thai iPhone), uzeti rentacar, od sletanja do teranja svojih kola sve zajedno je bilo jedan sat. Jos smo otisli i u kupovinu (jaja, ulje, voce) pre nego sto smo stigli kuci.

    Tek sada pocinje uzivanje.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •