Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 63

Thread: Thailand 2019

  1. #21
    Dobro stigli( kući), u Thai.

    Želim vam prijatan boravak i nadam se interesantnim postovima,kad već nisam u tom delu Azije za koji me vežu lepa sećanja.
    I ja sam danas u telefon-aplikaciji "vreme", instalirao "Bangkok" ,kao jednu od lokacija koju sada pratim .

    PS/ Šteta samo što niste porodično kompletni.

  2. #22
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Jedna medicinska sestra koju sam dobro poznavao u Australiji, imala je bumbepr sticker na kolima: "Nurses, we can't live without them"

    Rucak u restoranu S&P, prehrambeni konglomerat 100 puta veci od bivseg PKB. Bolnica, na 5 minuta hoda ima u blizini i Starbucks i ovaj restoran. S&P.

    Jela su dobra, nisu jeftina. Priblizno, pomnozi cene sa 4 i dobijes u dinarima.



    Ako medicinske sestre to rade (bila je nedelja, kada su na duznosti), one znaju da je dobro.



    I tu im je radno mesto, nisu turisti kao ja pa da jednom navrate



    Nemaju ove medicinske sestre nameru ni da cuju o Skandinaviji a kamoli da tamo odu da rade.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #23
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Wat Pasawangboon, izmedju Nakhon Nayok i Suraburi. 500 pagoda.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #24
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thailand, Khon Kaen (izgovara se Kon-Ken), srce Isaana. Slabo se sta vidi od (nekadasnjeg) siromastva u Isaan (25 miliona stanovnika).

    Central Plaza. Pano s leva, malo se vidi, fura reklame za BMW T3, slikao sam iz voznje, nisam dobro uhvatio



    Kako udjes u Central Plaza, prva radnja je Rolex



    U supermarketu u kompleksu, piva za koja nisam cuo,



    neka imaju IPA oznaku



    Ova su obicna, to kupujem



    Ujutro, pred hotelom (20EUR za noc sa doruckom) sve nova kola, pa neka i prestizna



    Samo mesto je cisto i utegnuto, univerzitetski centar

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #25
    Nije Isaan što je nekad bio.
    Ma kakva "vukojebina"!

    Pazi samo izbor piva u samoposluzi.
    Čak i ono belgijsko Leffe , koje mi se dopada i koje preporučih iz posta #230 "u lokalu".

    Name:  20190708_193308.jpg
Views: 172
Size:  104.5 KB

    Malo je mutna slika, ali prepoznah ga po onom stilski pisanim velikim latiničnim " L "

    Name:  images (2).jpeg
Views: 169
Size:  4.1 KB

    Name:  images (3).jpeg
Views: 166
Size:  6.1 KB

    Mutno je pa mu ne vidim cenu (u Srbiji je 150 din za staklenku 0.33 l).
    Istina ta uvozna su , u Thai,koliko se sećam,bar 3 puta skuplja od domaćih singa ili chang piva, kojima je cena u "7 Eleven" oko 45-50 THB (oko 170 din) za 0.33 l.
    Tu je, vidim , i niža cena, flaša od 0.33l chang 32 tj. singa 37 THB.

    Ali ono što je bitno - da tu,u provinciji Thai, ima takva ponuda uvoznih pa čak i kraft piva a očigledno i korisnika.

    Hotel sa noćenjem i doručkom od 20 EUR ?!!
    To je džaba.

  6. #26
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nasao sam sliku, jeste, to je Leffe. A cena...470 dinara!


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #27
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kupio sam kolegi i prijatelju Yamazaki. Da ga ne drzi za ukras i da ne zna sta je u boci, kupio sam mu i jednu malu (200cc) da proba.





    On se naravno odusevio. Taj viski kosta u Japanu 6,500 dinara. (Ballantines, White Horse..su 1,000 dinara).
    Danas vidim u supermarketu u Bangkoku, drze ga u staklenom ormaru, pod kljucem, cena je ludacka, 26,000 dinara ili 224 EUR. Nisam mogao ocima da verujem.




    Pazi tek ovaj levo Hibiki, 17 godina: to je 858EUR, 1,000US$, nekih 100,700 dinara. Mislim da sam ga vidjao u Japanu, 12,000 dinara.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #28
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Parking u mojoj zgradi u Bangkoku.

    Sve dobra kola, mislim da sam video bar 20 BMW i Mercedes.






    Sta ja vozim? Bezlicna kola za koja nikada nisam cuo (Nissan Almera). Rentacar.



    Evo kako Thai to mogu. Ovaj Chevrolet (pravi se u Thai, Rayong) placas 200 EUR mesecno 7 godina.

    Cena je 700,000THB, 2.384.000 dinara, 22,100 US$, 20,300 EUR.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #29
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nekih 50km od Korata (Nakhon Ratchasima) prema Khon Kaen, 2018. godine u decembru vidjen rashodovani avion A330 HS-TEF. To je od Bangkoka udaljeno kao Vranje od Surcina.



    Za proteklih 6-7 meseci i on se malo progospodio. Dobio je kafic na sprat i stepenice. Konstantna cirkulacija kola i ljudi sa decom koji dolaze da ga vide.



    Do kafica sada ima i restoran (sve su modifikovani teretni kontejneri)



    Pitao sam osoblje, kazu da ce otvoriti unutrasnjost aviona za javnost krajem 2019. Verovatno ce se naplacivati ulaz.



    To ce biti atrakcija, 99.99% publike u Isaan nije nikada bilo u avionu, ko i jeste ne u sirokotrupnom.

    Ne znam kada ce me put navesti tamo opet. Ako bude, bas cu slatko tu da stanem za rucak.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #30
    Quote Originally Posted by Mekong View Post

    Evo kako Thai to mogu. Ovaj Chevrolet (pravi se u Thai, Rayong) placas 200 EUR mesecno 7 godina.

    Cena je 700,000THB, 2.384.000 dinara, 22,100 US$, 20,300 EUR.

    Računica mi nije jasna.
    Rata od 200€ × 7god. × 12 meseci je 16.800 € a cena kola je 20.300 € (!?)
    Tu nedostaje još 3.500 € , pa još mora biti i nešto kamate na toliko dug rok.
    Verovatno je to uz učeśće od oko 5.000 € , na početku, samo što treba imati taj novac.
    Istina u Bangkoku je prosečna plata oko 700 € u poređenju sa Beogradom gde je oko 400€.

    Inače tih Chevroleta, pozadi sa tim prostorom za teret, masovno sam viđao u Thai.

    Vidim da su se obilazile skoro iste rute po Thai kao u ranijoj poseti , uz odmor na Koh Chang,ali pretpostavljam da su nove atrakcije .
    Pratim , i čekam Singapur.

  11. #31
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Računica mi nije jasna.
    Rata od 200€ × 7god. × 12 meseci je 16.800 € a cena kola je 20.300 € (!?)
    Tu nedostaje još 3.500 € , pa još mora biti i nešto kamate na toliko dug rok.
    Nema ti premca kada dodje do racuna. Moja greska. Prva uplata je 15%, onda 1. do 12. mesec tih 200EUR, pa od 13. do 72. meseca rata skoci skoro duplo. Kamata je u tome 3.45%. Moj na slici je bio 700,000THB a nasao sam za slican, dovoljno tacno mada pocetna cena za model koji sam nasao je bila 799,000THB. Zena onog Holandjanina, koga sam sreo, dosao na mesec dana, kupila Honda CRV i rekla mu da on ima da placa 10,000THB na 7 godina a on ne zna detalje a mozda je za Hondu nesto drugacije.

    Terms & Conditions

    1) Special offer at 799,000 THB from original retail price 822,000 THB, calculated from Colorado C-Cab 4x2 M/T LT Z71 model year 19. Included free with black front and rear bowtie, fender flares for 4 wheels, black decal on side molding, 3D hood lettering and tail lamp protector, valued at 13,550 THB.
    2) Monthly payment starting at 6,999 THB with a down payment of 15% and monthly installments for 72 months. 3.45% interest rate. Monthly payments starting at 6,999 THB for the 1st – 12th months and 11,386 THB for the 13th – 72th months.


    • The offers are limited to customers approved by Thanachart Bank Public Company Limited.
    • Fleet or any other special discount will not be entitled to this promotion.
    • Only customers who purchase participating models and has the vehicle delivered from 1 July 2019 – 31 August 2019 are eligible for this promotion.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #32
    Dakle,Holanđaninu je ispostavljen račun iako ne vozi kola.Nema obrnute šeme kod Thai.

    Nego,...sreo si ga....


    U pozadini...mogu da pretpostavljam...a baš sam se pitao..

  13. #33
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    On ti je u Holandiji na socijali, 1,000EUR mesecno, poslali ga da radi u biblioteci neke skole da bude od neke koristi. Zivi u drzavno obezbedjenoj maloj kuci sa dodirnim zidovima sa susednom.
    Kada se penzionise, jos 2 godine, nada se da od drzavne penzije dobije penzionersku vizu u Thai i da za stalno zivi. Pre sto je ziveo 6 godina bila je bracna viza koja trazi prihode ili pare u banci a to mu je potroseno i nije imao kud.
    Stvarno, on muskarac, otac, pa da mu Thai familija uplati pare u banci da bi on sedeo i gledao evropske TV programe i sport po celu noc a ceo dan spavao.
    Jos, zena mu odgaja dvoje dece, imaju neki mali biznis, pa ako ne salje pare na ime hrane, skole, odece, izdrzavanja, ona resila da na ime toga kupi kola.

    Skroman je on, ne pije, ne pusi. Zivi u Holandiji kao mis u gvozdjari.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #34
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koja impresivna silueta grada Bangkoka.





    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #35
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    28. jul, neobicno cist i vedar dan.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #36
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Plata u Thai McDonaldsu.



    Za puno radno vreme, 5 dana, 10,100THB sto je 292 EUR ili 34,300 dinara mesecno.



    Za part time je 41-51THB (140-173 dinara) na sat, zavisno od starosti i smene (mogu da rade i sa 16 godina, dnevna/nocna/vikend smena).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #37
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Cene Fiber Optic Interneta u Thai. Unapredilo se od prosle godine, brze je i jeftinije.



    Cene su u dinarima mesecno (neogranicen protok, dark fibre, ne zavisi od broja korisnika na mrezi):

    1. 13 EUR (1,532 dinara)
    2. 15.7 EUR (1,840 dinara) - taj ja imam. Za moje potrebe sve sto je 60Mbps ili vise je odlicno)
    3. 21 EUR (2,455 dinara)
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #38
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Khon Kaen, hram Wat That At Bueng





    Prvi put sam video, uz uobicajene zabrane ima i zabrana grljenja i ljubljenja


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #39
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Khon Kaen, hotelski bazencic.



    Ovo je verovatno zbog Kineza. U ove krajeve slabo dolaze elitni turisti.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #40
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Burger King u Thai. Pokusavaju sa lokalizovanim jelima.





    Evo sta je bilo



    Ovo je bio burger sa pecurkama



    Cena 580 THB (danas je to skoro 20 EUR)



    Nije ni cudo da im je ovolika navala



    Tamo, gde su Thai restorani (standovi) aktivnost je normalna

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •