Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 63

Thread: Thailand 2019

  1. #41
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok BTS (Skytrain). Ne sve masine ali ovo nisam pre video (nisam bio 5 godina na SkyTrain) primaju i papirne novcanice, ne mora da se ide na salter za usitnjavanje para




    Ovo je na stanici 3-oj od pocetne.



    Ima deo vagona iz kojeg su sklonjena sedista



    Od stanice On Nut se vidi zasto. Guzve su nesnosne, do tacke da je voz neupotrebljiv ako moras da propustis 3-4 voza da bi se nekako ugurao. Vecina putnika su turisti, mora da ih oni koji idu na posao jako mrze.



    Gore nego Tokyo



    SkyTrain je napravljen sa idejom da se rasterete ulice. Naprotiv, tek je to ohrabrilo one koji su ranije izbegavali da se krecu kolima. Jos, lako dostupni kredit za kola i gore je nego ikada





    Ironicno, iz voza se lepo vidi uzrok tih teskih guzvi: kanali. Bangkok je sav ispresecan kanalima, oni su bili ulice, njima se odvijao saobracaj. Kuce i grad su se njima prilagodjavali a putna i ulicna mreza je bila u drugom planu, tek da postoji. A onda su dosli autmobili i bilo je kasno. Posedi, zemljisne knjige, sve je bilo gotovo i masovno rusenje i gradnja ulica nisu bili moguci.



    I danas ima kanalski saobracaj, ljudi ga koriste da stignu u sam centar, brze nego vozom. Jedna zgrada u OnNut koju sam merkao imala je svoju stanicu broda i odvede te do World Central Plaza.



    Moja bivsa zgrada na uglu Rama 4 i Sukhumvit.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #42
    Kod svake posete Bangkoku vozio sam se Skytrainom.Ne pamtim na njemu takve gužve ,o kojima pišeš.Izuzetak je bio Siam Square ,gde se ukrštaju dve linije i to u špicevima,ali najviše da propustiš jedan voz.
    Urnebesna izgradnja visokih zgrada uz BTS linije i okolne soi, koji su ciljne lokacije investitorima,učinili su svoje,pa da je popunjenost tih zgrada i 30%.Koliko je to onda samo novih korisnika uz BTS?
    Pamtim Bangkok iz 1994 ,pre BTS,tada je još bilo živosti po kanalima.
    Kada sam bio poslednji put, nisam primetio ni tu mašinu za papirni novac.
    A u tim vagonima BTS klima radi "kao luda" da te "preseče" i zamagli naočare kod ulaza/izlaza.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne pamtim ni ja, samo posle 10 godina sve izgleda zguzvanije. Te silne zgrade, napravise ih i prodadose stanove a na ulicama nema promene.
    Kupci tih stanova sigurno imaju kola.
    Koji su se tu uselili, da ne moraju da koriste kola, sada se sa turistima guraju da udju u taj voz. Pa se vrate na svoja kola i guzva na ulicama ista kao pre 20 godina.
    Cak je i bilo na ThaiVisa da ako ne mozes da udjes u SkyTrain 30 minuta ili kasni, povracaj novca za kartu.
    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Posle 50 dana u Thai, povratak.

    Pogled na gradjevinu 5. januar 2019



    i 16. avgust 2019



    Nedostajace mi tropi, mada je u Japanu 10C toplije nego u Thai.



    Imam jos pola da napisem, posle, kada se vratim.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #45
    Jeste 50 dana ali i to nekako brzo prođe.

    Mi smo tamo u tropima bili najduže 35 dana i svaki put, na povratku,žalili se kako je brzo prošlo i pitali se kako je tek onima koji uzimaju paket/aranžman na 10 dana.

    Svaki put se pitam šta tu novo još može biti, a da je vredno posete, i svaki put se iznenadim .

    Bilo je lepo pratiti i još će biti materijala za hladnije dane kad se poželimo tropa.

    Vidim da raste građevina pored.To su izgleda isti tip kućica/kuća kao i pored.

  6. #46
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nocni let, 5. minuta posle ponoci. Bio sam jednom na takvom letu Singapore Airlines Singapur - Tokyo na ukrcavanju svako je dobio paketic sa jednom krofnom (ili muffin) i flasicom vode. Nikakvog servisa do dorucka nije bilo.

    Thai je imao prolazak: svako je dobio vrecicu (dosta ih je odbilo) sa flasicom vode i sendvicem. Ko je pri rezervaciji rekao seafood (kao ja) dobio je od tune, ko je rekao nista dobio je sir i sunku, koje rekao vegetarijanski, salata i krastavac. Sendvici su bili kao iz 7-11.



    Nije bilo nikakvih napitaka, alkohola, kolica, nikakvi prolazaka kabinskog osoblja do dorucka.
    Svetla su bila pogasena a nisam hteo da blicam, nadam se da se vidi sta je.

    Oni sto sam ih video da veceraju po restoranima su to ocekivali, jos imaju i duze letove (za Evropu 12 sati).
    Znajuci da u sledecih najmanje 6 sati nema alkohola ni ozbiljnije klope, lepo su se najeli i napili pre aviona.



    Dorucak je bio odlican, bas seafood. Opet samo kafa i caj.

    .
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #47
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Nocni let...

    Oni sto sam ih video da veceraju po restoranima su to ocekivali, jos imaju i duze letove (za Evropu 12 sati).
    Mi smo svaki put ,na povratku u Evropu, imali noćni let.

    Leteli smo raznim kompanijama: Lufthansa,Turkish, Austrian..obično su polasci oko 23 h ali bilo je i letova iza ponoći npr. Swiss oko 1 am ili Qatar Airways oko 2 am.

    Ali svaki put smo dobili normalnu večeru uz uobičajenu proceduru od oko sat vremena.

    Čak mi je to i zasmetalo kad npr. sa Qatar Airways polećem iz BKK u 2:10 am pa se čeka da avion dođe u fazu krstarenja,zagreju obroci, pa serviranje večere oko 3 am.Pa nikako da se završi i pogase svetla.
    Samo razlika je i to da kada se leti u Evropu (na zapad)skoro ceo let je noću pa bude dovoljno vremena i za spavanje.
    Ujutro, normalno, bude i doručak.
    Na kraćim letovima od sat,dva iz BG do nekog od evropskih polaznih aerodroma, nema obroka .Možda sendvič, sok, čokoladica.

    Ne razumem šta ima da večeraju na aerodromu,pre leta iz BKK za Evropu..Jedino ako lete sa low-cost kompanijom bez obroka, ako takvih letova i ima sa Suvarnabumija.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...

    Ne razumem šta ima da večeraju pre leta.Jedino ako lete sa low-cost kompanijom bez obroka, ako takvih letova i ima sa Suvarnabumija.
    Mozda je to pravilo za Asia Pacific letove koji krecu posle ponoci. Isao sam Qantas i British Airways BKK-SYD bar 30 puta u 22:30 i bio je pun servis. Tim putnicima , i meni, to je bilo 19h uvece.

    Za posle ponoci, ko ide u Evropu, druga vremenska zona, to mozda ispadne njima kao 8pm ili tako, vreme za veceru. Za ovaj moj let, samo 2 sata vremenske razlike, to nije isto. Iz Singapura samo 1 sat razlike.

    Stvarno, sa gledista aviokompanije, da podgreva catering i pune obroke za putnike koji su vec vecerali, nisu cekali lokalno 1 ujutro da im aviofirma nesto servira pa bi se mnogo tog jela jednostavno bacilo a trud osoblja prakticno zanemaren (pola putnika vec spava).
    Vremenska razlika samo 2 sata.

    Ocekujuci to, kupio sam 2 kroasona koje smo pojeli uz taj sendvic. Nije bilo strasno nama ali nekome ko je presedao i nije se navikao na vremensku zonu, on moze da ostane gladan.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    IKEA u Mega Mall Bang Na u Bagkoku, restoran. Mislio sam da ga i nema. Ima ga



    Velik je kao 5% IKEA restorana kod mene u Japanu



    Nema redova od pola sata ni čekanja



    Jela su ista i cene iste kao u Japanu samo što nema alkohola.



    Uglavnom jedu ove salate



    Tajcima je ta hrana skupa i neprivlačna, uz to postoji "Food republic" sa 100 Thai štandova odmah u istom kompleksu.

    Pa se kaže kako je Japan ostrvo, dugo odsečeno od sveta a tamo jagma na IKEA baš zbog evropske hrane, reklamama na TV su privukli bar 70% kupaca koji su zbog toga i došli pa nešto što im treba (a i što im što im ne treba) i kupili.

    Tajce hrana mnogo ne zanima a radnja ima kupaca. Sve srednje 20-te i 30-te godine, po pojavi i odevanju bih rekao profesionalci u poslu (fakultet) koji se useljavaju u svoje stanove kojima treba nameštaj tipa IKEA.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #50
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kalendarski, biću u Thai treći put 2019. Zakačio sam prvih pet dana januara (1-5), 50 dana juli i avgust, sada će biti 14-31. decembar pa prenos u 2020. prvih 6 dana januara. Idem u Tokyo sledeće nedelje da se dogovorim sa kolegama, moraću da radim jednu nedelju iz BKK.
    Biće 7-dnevna ekspedicija po Isaan; Buriram, Surin, Roi Et, Ubon Ratchatahani, Kalasin.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Taman sam mislio da idem sa Cathay Pacific koji je duplo jeftiniji od Thai a duplo bolji kad ono protesti u Hong Kongu, ko zna šta može da bude. Kina je naredila da osoblje Cathay Pacific (i generalni direktor, Englez, je dao ostavku "U svetlu nedavnih dešavanja") koji su učestvovali na protestima ne smeju da rade na destinacijama ne samo prema Kini nego i na linijama koje preleću kroz kineski vazdušni prostor. Odmah hapšenje i kineski zatvor. U preletu, vojni avioni da prizeme putnički u kome se nalazi takvo lice. Opšte useravanje, kako su se mučili da obrišu selfije sa svojih profila na društvenim mrežama.

    AirAsia biznis klasa je 30% jeftinija od 2 x jedan pravac sa Thai. Tu, na letu, nema razlike, sedište se pretvara u ravan krevet.

    Vidim pre neki dan da su polazak za BKK postavili da bude isto kao Thai, 11am. Pre je bilo 15:30 i stizalo se kasno, 22:30. Sada se stiže isto.

    Kako to? Evo kako. Pre 2 nedelje (20. septembar 2019.) je otvoren novi terminal, low cost





    Veličine kao Utapao u Pataji, jeste low cost, AirAsia se odomaćila i raskomotila



    Ima jedan restoran i jedna radnja 7-11.

    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Još dve slike koje sam sada uočio. Na Terminal 2 su sve loukosteri.



    Imaju i "capsule hotel", to je novo.



    A pored se izgradilo još nekoliko velikih hotela





    Sam Aerodrom Chubu Centrair je projektovan za 15 miliona putnika. Negde 2012 je imao 9 miliona i u opadanju. Prošle, 2018. godine je imao 12 miliona putnika.
    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Taman sam mislio da idem sa Cathay Pacific koji je duplo jeftiniji od Thai a duplo bolji kad ono protesti u Hong Kongu, ko zna šta može da bude.

    AirAsia biznis klasa je 30% jeftinija od 2 x jedan pravac sa Thai. Tu, na letu, nema razlike, sedište se pretvara u ravan krevet.

    ...

    Vidim pre neki dan da su polazak za BKK postavili da bude isto kao Thai, 11am. Pre je bilo 15:30 i stizalo se kasno, 22:30. Sada se stiže isto.
    Krenem da kupujem karte, AirAsia 2 x biz class ispade 360,000 dinara povratna.
    Pre nego što nastavim, odem na Thai kad ono - cene karata prepolovljene! Ono što je bilo 2 x 1 pravac pa puta dva nekih 240,000 dinara, sada je povratno x 2 = 130,000 dinara.
    Odmah sam kupio.

    Pojavio se još jedan loukoster, Thai Air Asia. Sada ima 5 direktnih letova dnevno. One cene koje je Thai držao su bile ludačke, po 5 puta skuplje, nije to više moglo da se izdrži.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sa Internetom, može da se gleda uživo Thai TV, čak i da se menjaju kanali.

    Oda Kralju, svaki dan u 18:00, na svim programima



    Ne gledam ja nego žena. Bolja slika nego u BKK. Nekada je tuđina bila propast, sada joj se ne razlikuje mnogo gde je, ista TV

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #55
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ništa od ture po provinciji Isaan. Nije lako bez Thai saputnika.

    Umesto toga, Koh Samui. Duga vožnja u jednom danu pa onda da prelomimo

    1 dan Hilton Hua Hin.
    3 dana Koh Samui.
    2 dana Hilton Hua Hin.

    Onda na rad nedelju dana u Bangkok pa verovatno Koh Samet 3-4 dana.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #56
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    0-0-noć.
    Sitno brojim, ne mogu da stojim (stara stvar iz JNA).

    Vidim, promenili su aparat, nije A-350 nego A-330. Nisam srećan zbog toga mada je aparat koji je danas vozio tu liniju bio 7 godina star A-330.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #57
    Jutros u 9:07(vreme u Srbiji) da vidimo kako ti napreduje avion?

    Name:  Screenshot_20191214-090743_Chrome.jpg
Views: 153
Size:  21.1 KB

    Evo ga...ulazi u Thai.

    Onaj Air Asia,na istoj ruti Nagoya-BKK , je 8 minuta pre vas.

    Name:  Screenshot_20191214-090803_Chrome.jpg
Views: 149
Size:  21.8 KB

    Konkurencija je čudo.Uvek su mi bile čudne te visoke cene karata od Japana do Thai u poređenju sa dužim letovima i nižim cenama iz Europe .

    Čudan manevar iznad Thai sa krugom unazad na 5 km visine

    Name:  Screenshot_20191214-091909_Chrome.jpg
Views: 157
Size:  21.2 KB

    Name:  Screenshot_20191214-092912_Chrome.jpg
Views: 159
Size:  19.1 KB

    Kolika je gužva na Suvarnahbumi , da avion mora u red za sletanje iznad Tajlandskog zaliva

    Name:  Screenshot_20191214-093637_Chrome.jpg
Views: 155
Size:  17.4 KB

    Evo ga - sleteo.

    Name:  Screenshot_20191214-094337_Chrome.jpg
Views: 169
Size:  14.9 KB

    Onaj Air Asia je,na dalji Don Muang, sleteo 31 minut ranije

    Name:  Screenshot_20191214-092746_Chrome.jpg
Views: 158
Size:  17.6 KB

    Izgubilo se 23 minuta na manevrisanje.

    Ali važno je da se dobro stiglo.

    Name:  Screenshot_20191214-095543_Chrome.jpg
Views: 153
Size:  21.5 KB

    A ja sad da pratim tvoje postove.

  18. #58
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    AirAsia je otisao bas ispred. Dosao je 30 minuta ranije jer on ide na Don Muang aerodrom. Moj let je bio u "holding pattern", kruzio je 15 minuta a pre toga je verovatno bio usporen.



    Posle sve bilo fino.





    Auto je Toyota Yaris Ativ. Nikada cuo, kazu novi moel, presao 2,000km. Nije lose, 12,000THB za 27 dana.







    Gradiliste koje je 17. avgusta 2919. izledalo ovako



    Sada ima sve kuce, bar jedna je i zavrsena, ima kao i postavku, mora da je izlozbena

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #59
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kako izgleda dan u decembru (mrak je u 18:15).

    Vedro, nema ni oblacka



    Mada je temperatura niza, vise je sunca pa je i bazen u zgradi prihvatljiv (iako malo hladnija voda nego u avgustu)

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #60
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Star Wars, masovne projekcije u BKK. Dva bioskopa (sa po 15 sala) u shopping malls Central i Mega, zajedno imaju 43 projekcije dnevno a razdaljina je 5km jedno od drugog

    Central Bangna



    Mega Bangna











    Cepkacice karata bozicno dekorisane



    A sam Mega shopping mall je puniji nego ikada



    I ko kupuje i ko ne kupuje, "destination mall", srednjoskolci se tu nalaze sa drustvom posle skole, nista oni ke kupuju. Klimatizovano, cisto, bezbedno



    Duplo parkiranje, ovi ostave nezakocena kola pa ih drugi guraju da oslobode prolaz.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •