Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 188

Thread: Foto za danas (2019)

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Valentine Day, 14. februar. To je dan kada ženske poklanjaju čokolade muškarcima. U porodici, na poslu.



    Čokolade, najbolje na svetu, belgijske "Godiva" su svugde

    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ispade povezano, Valentine Day, stiže mi novi PC, DELL OptiPlex 7760.



    Kroz cveće se vidi i stari, NEC, koji pokazuje znake umora (neki USB portovi prestali da rade).

    Prebacio sam skoro sve. Još držim NEC nekoliko dana dok ne vidim da mi sve isto radi. Ovi su postovi sa novog DELL.

    Ono gore, na vrhu ekrana, je pop-up kamera. Da znaš da te niko ne vidi ako nije iskočila (tvojom akcijom) da se pusti u rad.
    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, "Cooking Village", radnja za prodaju industrijskog keteringa, za restorane. 100m puta 10m.



    Nema šta nema. Tu kupujem kuhinjske stvari (tiganje, šerpe) koje traju večito.







    Imaju i profesionalne kuvarske uniforme



    Kupio sam nekoliko stvari (plehove) a za ovo sam u stvari išao: sekač za picu. Video sam u Hirugano skijalištu u piceriji kako sa lakoćom seku pice velikim sekačem. Ovaj mali, kao za hobi, iz supermarkera, nekad moraš da prelaziš po nekoliko puta dok ne preseče. Veliki je zgodan, točak sečiva je 10cm prečnika.

    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Karate trening. Ćerku stavljaju da bude vođa vežbi, kao za pripremu za crni pojas.

    Deca je ne smatraju nastavnikom, na slici se vidi da gledaju levo-desno. To je priprema: kada bude uspostavila komandu, to će i njoj biti samopuzdanje koje će Japan Karate Federation komisija (nezavisna i vrlo stroga) da primeti.



    Nema više šta da nauči ili više da uvežba, instruktori su joj rekli da izađe na grejding u maju ove godine.
    Azija, moja dežela.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    UNIQLO, firma za odeću po pristupačnim cenama, omladina je rado nosi. Nema marku (kao Levis) ali je pristojna odeća. Ovde je nekada bio Novak Đoković. Istekao mu reklamni ugovor, sada su obični manekeni

    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Predgrađe Nagoje, ruralna sredina. Kuće imaju dodatak, kao još jednu stambenu jedinicu. Tu stanuju roditelji najstarijeg (ili jedinog) deteta.



    Sve ove tri kuće u kadru imaju to. Uz svoju pirinčevu njivu. Roditelji imaju potpuno funkcionalan dvosoban stan. Kada roditelji odu, smena generacija koja stanuje u tom dodatku kuće. Njihovo najstarije dete ide u taj stan, njegovo najstarije dete u glavnu kuću.



    Nije da su i deca ostala poljoprivrednici, verovatno rade po firmama za kola ili robotiku, možda su i lekari. U Nagoji, gde ima mogućnosti (dobre firme na pola sata prevoza), to je opšta pojava. Teže je u stvarnim udaljenim selima gde se deca kada odu u gradove, ne vraćaju da žive sa roditeljima.
    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Procvetale "ume" kajsije. To je krajem februara.



    Kada sazreju (a uvek izgledaju kao zelene kajsije) od njih se u junu pravi "umeboshi", slaba rakija.
    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bicikl sa elektromotorom. Mame to vole, ova ima dvoje dece i dva sedišta. Prikolica je za padavine i hladnoću.



    Biciklisti dele trotoar sa pešacima pa je bezbedno. Sa elektromotorom, njoj je uvek nizbrdo.
    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Po skoro svim radnjama i supermarketima ima ovaj znak na registar kasama



    Pitao sam neke što li je to, kažu da neće da usitnjavaju pare jer onda oni nemaju za kusur.

    Međutim, pravi razlog je ovaj: Japanci masovno ostavljaju po strani kovanice od 500Y. To je kao 500 dinara. Veličine su nekadašnjih petobanki. Nedeljno svakome dođe pod ruku 2-3 puta.
    Od kada sam čuo za taj običaj, od 1. januara ostavljam i ja po strani i kako ih nakupim 20, dam ćerki da ih stavi u svoju kasicu.



    Za manje od dva meseca, nakupila je 80. To je 40,000 dinara. To je minorni način štednje, Japanci, kada nakupe 200 komada (100,000 dinara), zamene ih u papirne i stave deci na knjižicu. E, da dobiju papirne, to na registar kasama neće da rade (gube vreme na prebrojavanje dok kupci sa kolicima čekaju + što im ode papirni novac) nego neka idu u banku.
    Još, ima ih koji bi da nakupljene 100Y u kesi, 5kg, zamene u papirne.
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, nalepnice na kolima koje kažu o statusu vozača. Ova značka (obavezna da se stavi na kola) je da kaže da se radi o novopečenom vozaču, mora da je istakne napred i nazad, za prvu godinu važenja vozačke dozvole.



    Njena suprotnost su ove nalepnice, za vozače starije od 75 godina. Kao, oni su prošli već sve sezone života



    Od svih saobraćajnih nesreća sa smrtnim ishodom, starci su izazvali 14%. Godine 2017. nekih 255,000 vozača starijih od 75 godina su vratili vozačke dozvole i više ne voze.
    Ima ih nekih 5.5 miliona starijih od 75 godina koji još imaju dozvole, vraćanje je nekih 5%.

    2012. je uveden novi zakon, da stariji od 75 godina prolaze na obnavljanju dozvole (za njih je na 3 godine) kognitivne testove, demencija pre svega. Pola od tih nesreća je bilo objašnjenje "pomešao sam gas i kočnicu". Mnogi od tih koji su vratili dozvole taj test nisu prošli.
    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mehaničar preko puta, evropska vozila. Nije kao onaj pre što je imao Roills Royce i Titove Mercedese. Ovaj je više za sitnu ribu.



    Novi i origininalni FIAT 500. Originalni ima volan sa leve strane (u Italiji je to miš, i sam Miki Maus se zove "Topolino").



    Kako je došlo do baš ovog dizajna novog FIAT 500? Izučavaju to dizajneri na svojim fakultetima, razne škole i pravci dizajna koji nailaze na 7-8 godina i utiču na sve.
    Tako su, na originalni dizajn Topolina dodavali slojeve koje bi kasniji dizajni doneli, jedan na drugi i - to je krajnji proizvod.
    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prvog marta svake godine radnje izlože "freshmen" odela, praktično uniforme za stupanje na posao 1. aprila.



    Evo i cena, sako, suknja, bluza i cipele, kao u dinarima

    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pa kako vi to, gospođo/gospođice pokazujete butke na biciklu i to po zimi?





    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od moje kuće u predgrađu Nagoje, da se stigne do centra grada, ulicom, 12km je ovako



    Neprekidno grad, robne kuće, radnje, restorani. Kao od Terazija do Slavije pa 6-7 puta duže.
    Azija, moja dežela.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Windows 10 uvodna slika koja se ponavlja 2 dana, Bled, mesto za koje mislim da je najlepše u Evropi



    Tamo sam, držeći kurseve za moju tadašnju firmu, proveo bar 3 meseca.
    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo postujem svakog 11. marta.

    Danas je 8 godina od 9.0 stepeni zemljotresa, tsunamija koji je zbrisao Tohoku i odneo 20,000 života i prouzrokovao havariju nuklearne elektrane Fukushima-1.
    Klip moze da se pusti opet, srednja zgrada je moj ofis u Tokiju, 29. sprat. Išlo se levo-desno 3m. Neko je snimio mobilnim sa stanice Shinjuku i stavio na Youtube.

    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovaj film, "First Man" moram da vidim.

    Čudno, u našem bioskopu sa 11 sala, 15 minuta peške od kuće, taj film ide kasno noću, kao da nije za opštu publiku.



    Prvi čovek na Mesecu, Neil Armstrong (August 5, 1930 – August 25, 2012)

    bio je moj dečački idol.



    Jeste dnevno kasno za projekciju ali hoću da taj film vidim sa ćerkom (15 godina stara). Idemo sledeći petak, 15. mart 2019.

    U poslednjim godinama života, Armstrong se posvetio kampanji da se Amerika vrati u vođstvo u istraživanja svemira. To su bile godine Obame.
    Niko ga nije čuo. Čak je i zavapio i potegao Čerčilovu rečenicu : "Americans will always do the right thing but only after they have exhausted all the alternatives".

    Tih dana, njegovog hoda po Mesecu, 1969. cela NASA je imala kompjutere (hektari mašina po računskim centrima) koji svi zajedno danas ne bi mogli da funkcionišu kao 20$ Nokia za tržište Burundija.

    Oni koji su znali kako se čovek šalje na Mesec su, ako su još sa nama, u svojim 90-im.

    Tada su nam govorili da će kola da lete a dobili smo Twitter sa 142 karaktera i FaceBook. Mašala!
    Azija, moja dežela.

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Japan. Prvi put danas, iz kola, stojeći na semaforu, primetim ovu radnju visokokvalitetne zvučne opreme. Prošao sam biciklom 100 puta. Sledeći put ima da stanem i pogledam šta imaju na 3 sprata.



    Šta kaže "JBL" : "Hear the truth".



    I JBL i Harman Kardon sam imao na PC-jima. Mislio sam da je to vreme, sa iPhone i iTunes prošlo. Ipak se drži.

    A nekada, dok sam bio "momak u žaru" sam stavljao zvučnike gramofona "Tosca 10" sa obe strane jastuka da slušam muziku sa dobrim basovima. Onda su došli "Technics" zvučne linije ali opet, danas mislim da se ne bih izložio trošku.
    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kada prestane skijaška sezona, ovo se radi u martu. Isto u novembru pre nego što počne skijanje. Aquapark, subotom. Imamo ih 15 u krugu od 30km, veliki su kao sajamske hale.
    Voda 32C, vazduh 31C. Komaki aqua park, Nagoya.



    Ulaz je 500 dinara, ceo dan, mada posle 2-3 sata postane dosadno i sve se ispriča. U "lazy river" sa ćerkom razgovaramo o stvarima o kojima nismo tokom nedelje.
    Danas je jedna od tema bila zašto je Facebook (gde nemamo nalog ni ona ni ja) pao 14 sati. U Australiji su uspaničeni zavisnici od te društvene mreže zvali "000", telefon za policiju, ambulantu, vatrogasce, da prijave da Facebook ne radi.

    New York Grand Jury traži da se ispita mogućnost razbijanja Facebook na tri dela (Facebook, Whatsapp, Instagram) jer je privatna kompanija postala previše moćna.
    Da to spreče ili učine nemogućim, FB je pokušao da ih još više uveže i to je ta "Configuration change" koja je dovela do 14 sati down time.

    Koga zabole ako selfiji, slike mačaka i beba nestanu? Verovatno nikoga ali biznisi koji plaćaju FB za reklamiranje i te kako vide štetu.
    Azija, moja dežela.

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iz mog lokala, predgrađe Nagoya, moja biciklistička staza. Danas sam prvi put ove godine primetio insekte. Trebalo bi da znači, ova duga zima (koju smo presekli 1-mesečnim boravkom u Thai) je na izmaku.

    Kornjače se, kao i uvek u ovo doba, sunčaju



    Ovu će branu spustiti prve nedelje maja, da se napravi jezero

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •