Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 26 of 26

Thread: Foto za danas (2019)

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Valentine Day, 14. februar. To je dan kada ženske poklanjaju čokolade muškarcima. U porodici, na poslu.

Čokolade, najbolje na svetu, belgijske "Godiva" su svugde

Azija, moja dezela.

Ispade povezano, Valentine Day, stiže mi novi PC, DELL OptiPlex 7760.

Kroz cveće se vidi i stari, NEC, koji pokazuje znake umora (neki USB portovi prestali da rade).

Prebacio sam skoro sve. Još držim NEC nekoliko dana dok ne vidim da mi sve isto radi. Ovi su postovi sa novog DELL.

Ono gore, na vrhu ekrana, je pop-up kamera. Da znaš da te niko ne vidi ako nije iskočila (tvojom akcijom) da se pusti u rad.
    Azija, moja dezela.

Nagoya, "Cooking Village", radnja za prodaju industrijskog keteringa, za restorane. 100m puta 10m.

Nema šta nema. Tu kupujem kuhinjske stvari (tiganje, šerpe) koje traju večito.

Imaju i profesionalne kuvarske uniforme

Kupio sam nekoliko stvari (plehove) a za ovo sam u stvari išao: sekač za picu. Video sam u Hirugano skijalištu u piceriji kako sa lakoćom seku pice velikim sekačem. Ovaj mali, kao za hobi, iz supermarkera, nekad moraš da prelaziš po nekoliko puta dok ne preseče. Veliki je zgodan, točak sečiva je 10cm prečnika.

Azija, moja dezela.

Karate trening. Ćerku stavljaju da bude vođa vežbi, kao za pripremu za crni pojas.

Deca je ne smatraju nastavnikom, na slici se vidi da gledaju levo-desno. To je priprema: kada bude uspostavila komandu, to će i njoj biti samopuzdanje koje će Japan Karate Federation komisija (nezavisna i vrlo stroga) da primeti.

Nema više šta da nauči ili više da uvežba, instruktori su joj rekli da izađe na grejding u maju ove godine.
    Azija, moja dezela.

UNIQLO, firma za odeću po pristupačnim cenama, omladina je rado nosi. Nema marku (kao Levis) ali je pristojna odeća. Ovde je nekada bio Novak Đoković. Istekao mu reklamni ugovor, sada su obični manekeni

Azija, moja dezela.

Predgrađe Nagoje, ruralna sredina. Kuće imaju dodatak, kao još jednu stambenu jedinicu. Tu stanuju roditelji najstarijeg (ili jedinog) deteta.

Sve ove tri kuće u kadru imaju to. Uz svoju pirinčevu njivu. Roditelji imaju potpuno funkcionalan dvosoban stan. Kada roditelji odu, smena generacija koja stanuje u tom dodatku kuće. Njihovo najstarije dete ide u taj stan, njegovo najstarije dete u glavnu kuću.

Nije da su i deca ostala poljoprivrednici, verovatno rade po firmama za kola ili robotiku, možda su i lekari. U Nagoji, gde ima mogućnosti (dobre firme na pola sata prevoza), to je opšta pojava. Teže je u stvarnim udaljenim selima gde se deca kada odu u gradove, ne vraćaju da žive sa roditeljima.
    Azija, moja dezela.

Tags for this Thread