Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 188

Thread: Foto za danas (2019)

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Isto sa moje bicikl staze (ima 12km ovog plavog, za bicikle) pored Toyota Automobile Museum.
    Ovo šiblje su azaleje, procvetaće početkom aprila.



    Muzej ima postavku "10 najboljih kola koje su posetioci izabrali", za 10 godina sam ih video sve, čekam da se promeni u aprilu.



    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas Universal Studios Osaka. Ode dete samo. To je kao Beograd - Užice. Trebala je da promeni prvo dva lokalna voza, onda shinkansen (52 minuta), onda još dva lokalna voza u Osaki.



    Sada se vraća, istih 5 vozova na povratku.

    Išla je sama isti taj put i pre 3 godine, kada je imala 12. Kolega, Amerikanac, zapanjio se kada sam u (tada) rekao. Reče, u Americi, dobra šansa da bi osoblje stanice kada je vidi da kupuje kartu, pozvalo "Neglected Minor Squad", priveli bi je (kao da beži od kuće) i ja bih na sud trebao da idem da je dobijem nazad.
    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas, pre plivanja, bioskop. "Captain Marvel" film. Naučna fantastika, svi nepovredivi, lete u kosmos po želji, biju se, ubijaju, vaskrsavaju. Možda bih ga preporučio nekome ko je navučen na video igre gde je sve moguće.

    Filmovi imaju neke kao plakate,



    ovaj, nema.



    Išao sam da ugodim ćerki koja se u tim bioskopima oseća kao riba u vodi.





    Tamo vidim, da je epizodista iz spota mog omiljenog benda The Smashing Pumpkins "Stand inside your love" (izdat februar 2000).

    (Niko ne treba da klikne na linkove)



    isto epizodista, u filmu radi kao neki neki security koji je pozvao policiju.

    U spotu, gitarista grupe koji kao svira gitaru gudalom, zove se Iha Nobuharu, treća generacija Japanaca u Americi, nikad bio u Japanu, reč ne zna japanskog. Upoznao sam ga u Čikagu 1999. On je taj koji pravi onu žegu u spotu "Cherub Rock".

    Billy Corgan, glava grupe The Smashing Pumpkins

    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Shinjuku, Tokyo, hotelska soba u "Century Southern Tower.



    Noćni pogled



    Ona crna rupa bez svetla, to je Yoyogi park. Zaokružen je Yoyogijev stan u kome sam živeo 3 godine. Peške do posla, peške do parka.

    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Po supermarketima, uz normalne boce viskija, imaju i ove, od 4 litra.



    Taj viski je dobar, ne lošiji, čak i bolji od Ballantines ili Johnny Walker.



    Ko to kupuje, ko to pije u tim količinama? Restorani i klubovi sigurno ne, oni imaju svoje linije nabavke.

    Kupuju starci, penzioneri, jedna boca od 4L im traje po 6 meseci (rekao mi kolega čiji je otac penzioner). Po malo cirnu, uveče.
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas smo išli da kupimo, rukavice, nešto o čemu nisam imao pojma. Za "Soft ball". To je kao bezbol samo manje opasno.





    Softball lopta je veća i mekša. Bezbol je manja, tvrda, može da te ubije.

    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Taki sakura" je stigla pre klasične.



    "Taki" znači vodopad. Sliva se, kao žalosna vrba.



    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prvi april 2019. Početak svega u Japanu. Finansijske godine, školske godine, univerzitetske godine.

    Danas diplomci srednjih škola i fakulteta (diplomira se 15. marta pa dve nedelje "off") stupaju na posao.

    900 hiljada njih. Skoro da nema veze šta je ko završio, obrazovanje ima priključak sa privredom i državnim potrebama koliko im kojih treba, ne školuje nikoga uzalud. Skoro svi imaju posao obezbeđen 2 meseca pre završetka školovanja.

    Slika iz novina (Kyodo News), Japan Airlines je primio 1,920 pripravnika (hangar na Haneda Airport). Svi u pripravničkim "freshmen" odelima.

    Među njima su mašinski, elektro, IT, saobraćajni inženjeri, marketing, stjuardese, knjigovođe, admin, sve što firmi treba.



    Toyota je danas primila 1,500 pripravnika.

    Zapošljavanja preko godine nema osim u stranim firmama, kao što je moja i koja je danas primila 16 pripravnika pa primi neke i tokom godine, pogotovo salesmen.

    Ova omladina je danas imala prvi dan u 40 godina dugom doživotnom zaposlenju.

    Deco, neka vam je sa srećom.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sakura izašla 85%.





    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Restoran preko puta mog Toyota ofisa. "Twin Peaks". Tamo odem na ručak jednom mesečno.



    Otvoren 1991. kada je ta serija bila u punom jeku, bila je i u Srbiji. Nikada nisam gledao samo se sećam da je bila vrlo popularna.



    Ime je i bukvalno "twin": sa leve i desne strane, kada se uđe preko ovog prelaza su sale za ručavanje. Leva je za pušače, desna za nepušače. 900 dinara ručak, nije skupo a nije ni loše.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dani cvetanja sakure, masovno piknikovanje. I ja sam to radio ova dva dana.

    Slike sa nekoliko mesta



    Sa tornja



    Sa 5 minuta šetačke staze od našeg doma



    U istom danu, Okazaki, masovno piknikovanje, cele firme dolaze







    Ma milina jedna biti u to društvu pa ako i nisi, u tom ugođaju.



    Kako se izuje obuća



    A sve to u Okazaki, rodno mesto Tokugawa Iyeyasu, koji je za Japan ono što je George Washington za Ameriku.


    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sakura u mojoj ulici je bila danas 100%. Večeras se digao neki vetar pa će sutra verovatno biti manje latica.



    Samo 3-4 dana ove lepote.
    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Prelepo je.
    I, verovatno, miris proleća koji opija.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mašinovođe na Aichi Loop Line. Mladi ljudi. Smena posade voza. Dvoje njih čeka da preuzme smenu. Sa pilotskim torbama.



    Pozdrave se kao oficiri armije i predaju raport jedan drugome. Ima ih duplo jer se voz ne okreće nego iste kabine za mašinovođe postoje na obe strane kompozicije.



    Kašnjenja ne postoje, tačno u sekundu. Ako na nekoj stanici nema ulaska/izlaska putnika koji mogu da poremete tačnost, ili stoji nekoliko senundi ili ubrza sa 80kmh na 90kmh da se u svakoj stanici tačno nađe.

    Setim se napisa iz srpskog satiričnog sajta njuz.net gde su rekli da je na posao u Železnice Srbije primljen kandidat koji je na intervju zakasnio 4 sata.
    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Privatne plantažice zelenog čaja, Suenohara, Toyota City.

    Azija, moja dežela.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kućica u cveću, sa kamelijom. Okazaki.

    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Merne stanice za temperaturu i ostale parametre vremena, države te podatke obezbedjuju i stave na dostup javnosti.





    Odatle Apple i Google, koji nemaju svoje merne stanice to uzimaju, parazitiraju i šalju grafički obrađene vremenske prognoze.

    Na parama poreskih obveznika koji izdržavaju Meteorološku agenciju, ništa spektakularno, samo dovoljno tačno.

    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Durian, Thai voćka. Ima karakterstičan miris (neki kažu smrad) a ukus je božanstven. Zovu ga "Kralj voća".

    U Japanu košta 10 puta više nego u Thai odakle je uvezen.



    Uputstvo kako se jede



    Zbog mirisa, zovu ga "Plavim sirom voća". Hoteli imaju table "No durian in the rooms", rentacar firme imaju upozorenje "Smoking in the car or durian fine is 250 EUR".

    U Australiji, koja ima možda najstriktnije zakone o donošenju hrane van Kontinenta (ne smeš ni pakovanje žvakaćih guma da uneseš, ni lekove) oni ih seciraju do besvesti. Kažu, zbog "fruit flies" koje mogu izolovanu zemlju da unište (useve, billjke). Tamo seciraju 700 od 1,000 duriana. Ako jedan pokaže znake opasnosti, cela pošiljka se spaljuje u krematorijumu karantina.

    Japan ima svoje mere, nije toliko striktan, ne znam da li oni provere 10 ili 100 od hiljadu. Zato je tako skupo.
    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Fushimi, kod mog ofisa. Hilton hotel



    Fushimi znači "Mesto odakle se vidi zamak". Nekada se, pre 100 godina možda i video, sada se ne vidi, zaklonjen zgradama.

    Azija, moja dežela.

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moja banja po kišnom danu. Unutra onsen sa 6 bazena i vulkanski zagrejana mineralna voda, 40C.

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •