Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 61 to 80 of 188

Thread: Foto za danas (2019)

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Slika iz novina, Tateyama, Ohtani Pass, otvoren za turiste od 15. aprila. 2019. Zatvara se u novembu pre nego što padne novi sneg. Ovaj silni sneg se, ne sav, istopi do juna ali iako ga ima nije ovako impresivno.



    Prolaz je probijen sa dva buldozera koja idu jedan uz drugi sa 5m kašnjenja. Upravljaju se GPS-om. Sneg je dobro nalegao sloj na sloj, nema šanse da se zaruši.

    Vrlo je komplikovano doći tamo, tu se ide jednom u životu, kao što sam i ja bio 2010.
    Azija, moja dežela.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Foto za danas, lično snimljen. Jedna četa pripravnika Toyota ide u Toyota Automobile Museum. U svojim pripravničkim ("freshmen") kostimima ide da ga poseti, deo 6-mesečne obuke novih. Toyota ih je primila 1,200, varira, od 1,200 do 1,400 godišnje.



    Danas je 19. april 2019. njihov 19-ti dan na poslu koji im je doživotan (promeniće poslove u Toyoti, napredovati) ali će tu ostati 40 godina.
    Sa tog posla će se ubrzo i oženiti/udati, formirati porodice. Svi imaju garsonjere od Toyote, svako živi dostojanstveno, sam i ne zna šta znači iznajmljivanje stana. Nikad čuli za gazdarice. Žive u tom firminom stanu do 30-te ili dok se ne ožene/udaju.

    Najbolji studenti, talenti, idu u državnu upravu. Kao, savetnici za Premijera.
    Onda dolaze najbolje i najcenjenije firme, kao Toyota, No.1.

    Japanke, kada su u dobu za udaju, nerado gledaju na moguće muževe koji rade po stranim firmama. Strane firme bankrotiraju, neka politika se uplete, pokupe se i odu, ostade on bez posla. Šta ćemo onda sa decom i kreditom za kuću?

    Ako već ne mogu da nađu muža koji radi za Toyota, Canon, Fujitsu, NEC...bolje je onda neko ko je službenik u Japan Post ili u City Council. Bolje nego da radi za Google, Microsoft, strane avanture ih ne zanimaju, samo predvidljiva stabilnost.

    Ovi na slici su premija kada se traže muževi. Ima i dve ženske u slici.

    Kolega mi reče, njegova žena (tri sina imaju) može da mu kaže u dinar gde će njihova ušteđevina biti 2025. sa svim troškovima usput. On radi u stranoj firmi (ista firma kao ja) jer preko svoje prve, Fujitsu, nije mogao da se preseli nazad u Shizuoku gde mu je dužnost da kao najstarije dete pazi na roditelje u njihovoj starosti. Talenat je, vrhunski inženjer.
    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Dobar hypermarket, AEON, japanska firma.

    Radnje u njemu imaju i ovakve lapsuse. Japanci ne razlikuju "R" od "L", Thai takođe



    Rekoh prodavačici da je spelling error, ona prvi put čuje da nešto nije u redu

    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Nedeljni ručak na divljim vodama. 25C. Pečeno pile iz brazilske radnje, Toyota City. Nećete verovati ali pečeno pile je ovde delikates. Veća je verovatnoća da u Srbiji (i van Beograda ili Novog sada) nađete sushi nego u Japanu pečeno pile.



    Korankei klisura je pola sata vožnje odatle, pripada Toyota City, odemo bar 4-5 puta godišnje, reka Tomeo ima virove pa se u avgustu i kupamo.



    Mlado zeleno





    Na meniju (vidi se da pile košta 1,180 dinara



    Očerupano, bilo je jako ukusno i ako i nije izgledalo kao takvo mnogo lepo



    Pogled, okolina, svežina, bilo je super. Kanji za Kourankei i znači "svežina koja izbija iz klisure". Nema veze šta jedeš, kada si tu sve je super.

    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Osaka danas. Posle površenog posla, da se dopuni dan, peti put odemo do zamka.



    On je bio spaljivan do temelja nekoliko puta i obnavljan. Sada ima i lift i klimatizovan je. Nismo ulazili u sam zamak, bili smo 3 puta u njemu ranije.



    Jedno od odlika mu je ovo veliko kamenje u zidovima.



    Pazi ovu kamenčinu, 59.43 metra kvadratna i 108 tona. Odakle su ga izvadili i kako su ga doneli pre 500 godina?

    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Čak i ovaj, relativno nevažan zamak je preplavljen turistima. Ponedeljak, radni dan.

    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Izgradnja stadiona za Olimpijadu 2020.



    Izgleda kao da je zavrsen, nema kranova, mora da su ostali unutrasnji poslovi

    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Novi film Marvel Group. "Avenger". Od danas se daje u japanskim bioskopima.
    Ovo nije bilo pre dva dana, danas stanice i ko zna šta još oblepljene reklamama.



    Dok ovo pišem, moja ćerka je sa društvom na premijeri filma

    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Nagoya, Naba no sato, cvetanje lala.



    Ima ih bar 60 vrsta



    Spektakularno, šteta da lale ne mirišu



    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Nekada je u Japanu moglo ovako, da se reklamiraju cigarete (slika je iz 2010).



    Kao, pušenje čak i jača organizam. Za ovakvu reklamu bi neko u Zapadnom svetu otišao u zatvor. Istina, kada se cigarete legalno prodaju (najjeftinije u Japanu od celog bogatog sveta, Marlboro je 420 dinara, pravi ne kao onaj nekada sarajevski koji nije imao veze sa originalom)



    Nije cilj fabrika duvana da povećaju broj pušača nego da održe % tržišta. Prepoznatljive marke (kao Marlboro) i bez marke na pakovanju je tu u dobitku, niko novi ne može da proba da im jede tržište.



    Marlboro je išao na prepoznatljivost marke. Onda se pojaviše novi, ne sa klasičnim nego sa elektronskim cigaretama. Fuck knows who they are.



    U 7-11, svugde su





    Njihov je problem da imaju male kapacitete, dok Marlboro pravi (i još ostalih poznatih) zilione cigareta istog kvaliteta, ovi variraju.

    Čudi me da Marlboro (ili ta firma) nije predvodila ovaj talas.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Toyota Automobile Museum od danas, reklama za FIAT 508 "Ballila" iz 1932.

    "Elegancija gospođe". Mada auto danas izgleda rogobatan, možda je tada, pored skalamerija sa ručkama i sklopovima bio hit lepote.

    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Cvetanje breskvi, Iida, Nagano Prefecture, 80km od nas. Ima 5,000 stabala, spektakl.





    U julu prošle godine smo kupili zrele plodove u čijem smom cvatu uživali početkom maja, kao danas.

    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Sa biciklističke staze, preko puta Toyota Museum, na zemlji Aichi University, ova raskoš azaleja.



    Lokalno se zovu "tsutsuji". I sam maj mesec poete, pesme, zaljubljeni, zovu "tsugatsu", mesec kada cvetaju tsutsuji.



    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Ima sa više slika iz Bokka no sato na Japan - proleće, ovde samo jedna.

    Cvetanje lala pa i sakura koja stiže 3 ndedelje kasnije u planinama

    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Dan dece u Japanu, 5. maj. U stvari, ovo je dan dečaka, devojčice imaju svoj dan (Hina matsuri) u februaru.
    Ovi se flajeri viore svugde. To je "koi", losos, koji je simbol snage (pliva protiv matice) i simbol plodnosti.





    Ovde su čak i napravili figure dece, to pre nisam video

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Poslednji dan 10-odnevnog, nečuveno dugog raspusta za sve u Japanu. Teške gužve na autoputevima, po 30-40km, održavaoci auto puteva postavili poratbilne WC-e na svakih 3km.

    Samo lokal, bicikl, Moricoro park. U mladom majskom zelenilu.





    Tottoro house, iz crtanog filma uz koji su odrasli svi rođeni posle 1982.

    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Japan, hotel "Okura" u Hamamatsu. Taj lanac hotela je japanski odgovor na Sheratone i Marriotte.
    Tu smo odsedali kada smo radili vikendima i praznicima, dan i noć. Korisnici Yamaha, Suzuki.



    Prvi deo zgrade je poslovni prostor, suženje" je hotel. Odličan hotel.
    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Shinjuku uveče. Desetine hiljada restorana u krugu od 5km



    Mnogi se otvaraju u 11am a zatvaraju u 5am narednog jutra.

    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Shinjuku u zoru. Zgrada koja se presijava je Hyatt Park Hotel, poznat iz filma "Lost in Translation":





    U 7 ujutro, čist pogled, ovako je samo ~40 dana godišnje, vidi se Mt Fuji samo mi ga ova zgrada zaklanja

    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Kroksice, lake kao pero. Osim poznatih modela, imaju na desetine drugih.



    Nisu jeftine, cene su kao u dinarima.



    Ženske ih nose u tašnama ili ih imaju u radnom stolu. Pouka od zemljotresa i tsunamija marta 2011. kada je saobraćaj prestao da radi a u štiklama ne može da se pešači 15-20-30km do kuće. Tada su bicikli po radnjama bili rasprodati za prvih sat vremena.

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •