Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 81 to 100 of 188

Thread: Foto za danas (2019)

  1. #81
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na mojoj biciklističkoj stazi, rado zastanem baš ovde. Bambusi i brana kojoj podignu vratnice 1. maja i napravi se kao jezerce.



    A tu, čaplja



    Malo se uznemirila kada sam je slikao



    Priroda u društvo, u simbiozi.
    Azija, moja dežela.

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dvodnevna ekskurzija do Tottori, peščane dine. Zbog "Sand Museum" čija se postavka menja jednom godišnje.

    Dine





    Postavka muzeja je Južna Azina (Indija, Sri Lanka...)



    Legendarno kupanje u reci Gang, 3-D



    napisaću više na putovanjima kada nađem vremena.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Grad Otsu na jezeru Biwa, duplo većem od Skadarskog. Sa leva je Hiean planina, prepuna hramova



    Na povratku, uveče, sumrak nad jezerom



    Grad Otsu od Kyota deli samo ta planina. Gradski prevoz (metro) od Otsu do Kyoto ide 10 minuta, 12km, tunel, od centra do centra. Možda je to lepo mesto za penzionisanje.
    Azija, moja dežela.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Uz zamak Kawahara, Tottori




    Stoji ova skulptura



    To je japanska mitologija, da je jedan od Bogova, Okuninushi, koga su braća uzela kao nosača (odatle mu ta torba na leđima) da ih prati dok oni idu da prose devojku, najlepšu na svetu.

    Braća, prvo, sretnu zeca koji je bio odran, odrale ga ajkule koje je prevario da ako se poređaju jedna iza druge, on će po njima da preskače i stigne sa kopna do ostrva a da im posle kaže koga ima više, ajkula ili zečeva. Onda im se smejao a one ga odrale.

    Kuninonušijeva braća su ga prvo videla i rekla mu da se uvalja u slanu vodu i da će se oporaviti. Bilo mu je još gore.

    Onda ga je, dok je zec bio u agoniji, sreo Kuninonuši i rekao mu da se uvalja u slatku vodu i šumsko lišće i da će ozdraviti. Tako je i bilo. Zec mu, za uzvrat, prorekne da će on, Kuninonuši, dobiti ruku lepotice a ne njegova braća. I to se ostvarilo.
    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Chausuyama Kogen, Aichi Prefecture, cvetanje phlox subulata, poznatija kao "shiba sakura", "poljska sakura".

    Mesto je skijalište, kao Divčibare, isti na na višoj nadmorskoj visini, 1,420m.



    Koliko ih se samo nacrtalo da slika pod noćnim osvetljenjem. Bilo je ranije, svake godine tamo odemo.

    Azija, moja dežela.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ramen restoran u susedstvu. Ovo je bilo oko 11am, još nije ručak, tada obično ljudi čekaju napolju.

    Mašina za prodaju bezalkoholnih pića na ulazu. Restoran osim vode ne drži niti služi išta drugo.



    Cena je kao i na ostalim mašinama na javnim mestima. Valjda im je tako lakše, dali su Kokakoli da stavi mašinu, oni je održavaju, pune, plaćaju struju, a restoran dobije neki % od prodaje.
    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hortenzije "ajisai" koje sam kupio u saksiji, dali su mi i poster mesta. Okačio sam ga preko ekrana TV koji se nikada ne pali (poslednji put upaljen kada je Obama postao predsednik USA).



    Trajaće te lepe cvećke mesec dana a onda odosmo u Thai dva meseca.
    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Stigli purenjaci u radnje, masovno. Sweetcorn ih zovu.

    3 komada, 400 dinara. Niko i ne kupuje više, kada ih prepoloviš, tačno toliko ih staje u normalnu šerpu.



    Za kuvanje, stave se u hladnu vodu, doda 2-3 kašike soli i kada voda provri, samo 5 minuta i gotovi su.
    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Automobila Toyota Prius (koji i ja imam) i to baš bele boje, čini mi se da je 20% voznog parka. Na većem parkingu moraš da se koncentrišeš da ga nađeš, pogotovo ako je kiša ili ako nešto nosiš.
    Da sebi olakšam, parkiram se prvo nosom. Japanci su trenirani da se uvek parkiraju unazad. Onda, moj auto štrči i lako ga lociram.

    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iga, postojbina nindži, Iga zamak, od danas, tačno 104km od nas, sve autoput, stigne se za 1 sat i 40 minuta.



    Sagrađen 1585. a vetar (koji je to bio vetar!) ga uništio 1612-te.



    Ovo što je danas je rekonstrukcij aiz 1935. Izuvanje cipela da se poseti unutra.



    Grad Iga je kao veličine Valjeva.

    Azija, moja dežela.

  11. #91
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Cipele u elitnoj robnoj kući u Tokiju. Nisam čuo za ovu marku, ceo sprat su cipele. Pokazuju obe



    Ne samo po robnim kućama izlažu obe cipele nego i po ulicama sa velikim pešačkim prometom, kao Balkanska u Beogradu.

    Azija, moja dežela.

  12. #92
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, docomo tower.
    Napravili je kao toranj a zaodenuli u haljinu, da ne bude da ima dva telecom tornja u blizini.
    Unutra nema spratova, nema ništa, na vrhu sedi posada (40 ljudi) koja to operiše i održava.



    Ovde, izgleda kao da će da probode Mesec kao balon

    Azija, moja dežela.

  13. #93
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo. Juče vidim ovu kolonu pripravnika, biće da ih je bilo stotinak.



    Izašli su iz zgrade JR East (Japan Railway). Tu je radio protagonista knjige "Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage".

    Azija, moja dežela.

  14. #94
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Tokyo. Juče vidim ovu kolonu pripravnika, biće da ih je bilo stotinak.



    Izašli su iz zgrade JR East (Japan Railway). Tu je radio protagonista knjige "Colorless Tsukuru Tazaki and His Years of Pilgrimage".

    Tokyo?

    Od kada čitam ovaj forum ...uvek me asocira na Yoko i bakalar u pabu.

  15. #95
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovaj vikend je moj red da budem on-call. Ako ostale kolege po vremenskim teatrima dođu do pune čaše posla, onda zovu nas, on-call.

    Bio sam 8 puta on-call, šest puta ništa a dva puta, Vodafone Italy i Expedia Arizona.
    Tu preuzimaš vlasništvo problema, phone bridge, komunikacija u realnom vremenu sa našima i sa korisnicima. Engineering engaged, ti si odgovoran za sve, od pričanja sa Exec korisnika dole do naručivanja delova, hardware, za zamenu.
    Predvidljiv i najbolji customer service u IT industriji. Najbolji na planeti. CEO reče, znam da ste najbolji, samo napravite još veći raspon između nas i sledećih.

    "Yoko", zavisi od kanji kojima se opisuje. Osnovno značenje je blizina. Tako, Yokohama, grad kao Singapur uz Tokyo, znači "obližnja plaža".
    Da ti sediš do mene, ti si "yoko", tu si, u mojoj blizini.

    Za ženska imena, Yoko, ima bar 7 kanji. Varijacije kao "Dragana", "Svetlana", "Leposava", da se kod nas prevede.
    Azija, moja dežela.

  16. #96
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mt Fuji iz šinkansena. Slike su sa odlaska u Tokyo,





    klip je sa povratka.

    Azija, moja dežela.

  17. #97
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moja biciklistička staza, neuobičajen prizor: patka sa malim pačićima htela da pređe ulicu pa se predomislila.



    Iza ove zgrade je reka manja reka (može da se pregazi, do kolena), odatle je i došla, izgleda se vraćaju tamo.

    Azija, moja dežela.

  18. #98
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pojavila se u novinama ova slika, Tokyo, čovek ide kroz sokake sa malim restoranima.



    To je "Golden Gai", turistička atrakcija, gledan iz hotelske sobe



    Azija, moja dežela.

  19. #99
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Moja biciklistička staza, neuobičajen prizor: patka sa malim pačićima htela da pređe ulicu pa se predomislila.



    Iza ove zgrade je reka manja reka (može da se pregazi, do kolena), odatle je i došla, izgleda se vraćaju tamo.
    Evo odakle su došle patka i pačići. Mašine i radnici su im uznemirili životno okruženje.



    Gde sam ih video, bilo je 100m odavde. Prilična daljina za patke koje nisu neki šetači, tek za pačiće.
    Azija, moja dežela.

  20. #100
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Porodični izlet. Da se voze bicikli po pruzi. Japan, Gifu prefecture, Hida.

    Bivša pruga, voz stoji kao muzej, od 1984. neko se setio da napravi ovaj biznis



    Imaju elektromotor (motor assisted, mora da se i okreću pedale) pa nikada nije teško pedalirati



    Ovako ih postroje prema rezervacijama pa svako na svoj sedne, redom



    Trasa je 2.8km u jednom pravcu, toliko i povratak. Prolazi se kroz lepe predele



    Pa i kroz tunele



    Lepo iskustvo. Ta-tam-ta-tam voza se i ovde oseti.

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •