Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 121 to 140 of 188

Thread: Foto za danas (2019)

  1. #121
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Souvarnabhumi airport. Godišnje, 65 miliona putnika. Bar ih 20 miliona prođe pored ove reklame i radnje. Naš dečko.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #122
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Naše omiljeno selo, Magome.

    Nema kablova i žica, sve je ispod zemlje. Izgleda kao pre 100 godina.



    Imaju ovaj onsen i bazen, sve vulkanski zagrejana prirodna voda.




    Isti bazen sa kiselom vodom, Nakatsugawa onsen



    Ovo mi je palo u oči: mladi parovi, na vikendu, niko ne pije alkohol, ni pivo

    Azija, moja dežela.

  3. #123
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Igrale se delije...Merlinki za plezir. Singapore, Universal Studios park, 19. jul 2019.



    Uhvati se i ona u kolo. Ovo ide na svakih sat vremena, 15 minuta.



    Park je osetno manji od onoga u Osaki koji je isto toliko ako ne još manji od onoga u Orlando, Florida.
    Azija, moja dežela.

  4. #124
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vozeći do Senmaida rice fields regionalnim putem iza ovih kamiona, oni odjednom usporiše. Izašla divlja životinja na put, velika, da je udariš, ako nisi u kamionu, obična kola, ode vozno stanje u propast.



    Oklevao je malo pa se uzverao tamo odakle je došao



    To se dešava svugde. U Japanu je naglašeno jer više nema lovaca. Samo policija i licencirani lovci (ispit jako težak) smeju da imaju vatreno oružje. Godine 2000-te za lovačku licencu i pušku apliciralo je 20,000 ljudi. Godine 2018. samo 1,100. Oni koji su i imali licencu su prestareli i vratili dozvole i puške (pa i pomrli) i više nema ko da sređuje te životinje na neko prihvatljivo stanje. Namnožile su se.

    Bio je članak, medved ušao u kuhinju seoske kuće i izvodi bahanalije sa hranom. Seljaci pozovu policiju, da nađu lovca da ga ustreli, trebali su da dovedu nekoga sa udaljenog mesta, 2 dana je trebalo, seljaci (ne samo ti kojima je ušao u kuću) spavali u kolima podalje od kuće dok nije lovac došao da medveda ustreli.
    Azija, moja dežela.

  5. #125
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Šta ćeš, kada je dan za kupanje, opet Laguna Gamagori. Osetno manja poseta, možda 30% od onoga 18. avgusta.



    Danas je zadnji dan školskog raspusta u Japanu, možda idu i kupuju olovke i sveske. Devojke i momci "u lovu", isto ih ima. Sada se, u manjoj gužvi, još više primete.

    Azija, moja dežela.

  6. #126
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Singapore, pečeni pilići. Kod nas je bilo po supermarketima čak i 1970-ih da se okreću na ražnju. Sećam se dragstora u podzemnom prolazu u Nušićevoj, uvek ih je bilo



    Za Aziju je to nova stvar, pa se i slikaju sa time

    Azija, moja dežela.

  7. #127
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Nagashima Resort. Dan u Laguna, dan u Nagashima, nema spavanja, sve na pola sata od kuće. Ima ih još 10 ovakvih na "day trip" bez spavanja i slobodnih dana, samo vikend. Tačno da za 2 letnja meseca kada su otvoreni ovi aqua parks, mogao sam da odem 24 dana.





    Među ovim gumama za plivanje, ostave ih dok su u onsenu (a trebaju za "lazy river") maltene da se među njima udaviš



    Voda, 32C, topla.

    Sutra, Laguna Gamagori.
    Azija, moja dežela.

  8. #128
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, Koh Chang. Hotel istakao svoj rejting sa društvenih mreža.



    Možda, lepo, samo oni koji to vide su svoj aranžman napravili mesecima unapred i za ovo ih baš briga. Jedino ako se hotel nada da će neko priznati da se zeznuo pa da drugima preporuči da pogledaju ovaj objekat.

    Nije to kao nama nekada Budva ili Hvar gde smo išli svake godine. Ovde turisti (osim mene) dolaze jednom u životu.
    Kako odu, što je bilo bilo je.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #129
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Slika iz Thai, archery. Ćerka to voli



    Pogodi se, ne baš uvek, traje sat vremena

    Azija, moja dežela.

  10. #130
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nauka reče, Eskimi razlikuju 11 nijansi bele boje. Mi ovde vidimo 5-6 nijansi plave boje.



    Shibamasa aqua park

    Azija, moja dežela.

  11. #131
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na putu za Komatsu, odmorište na autoputu, Japan, Seihama, Fukui Prefecture. Lep pogled, nisam mogao da odolim da stavim sliku ovde.



    Sea of Japan, prema Kini i Koreji

    Azija, moja dežela.

  12. #132
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    IKEA na mojoj biciklističkoj stazi. Gužva danas, kolone 2km iz sva 4 pravca.



    Ovako je bilo pre 2 godine kada je otvorena, mislio sam, proći će. Ali ne. Za danas je bila najavljena kiša pa su verovatno mnogi rešili da posete IKEA, u zatvorenom a tamo se jeftino jede švedska hrana, mora da je bila gungula unutra.



    Ovaj službenik (ima ih 10 uz put, dok ljudi čekaju u koloni vozila, govori preko megafona da je parking pun i da idu u Moricoro park gde je IKEA iznajmila parking kao 10 fudbalskih igrališta. Odande im treba 1km peške do radnje.



    To se mora jako želeti da se provedu sati u čekanju. Što je najvažnije, kupovina je mala, pre svega restoran. Kupuju ljudi sitnice, stvari koje im ne trebaju ali su ih baš videli, nisu krenuli da kupuju čaše i podmetače. Sigurno, neko kupi i neki komad nameštaja.
    Azija, moja dežela.

  13. #133
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na istoj stazi, gde je pre neki dan ispuštena voda iz brane, ždralovi i čaplje.



    Pobrojao sam ih 6



    To kao da im je postalo zborno mesto. Ne znam što su tu. Moguće, da su neki crvi ili mekušci živeli pod vodom pa kada je nestala oni izmigolje da traže vodu pa ih ovi tipovi pokljucaju. Mora da im je fešta kad ih toliko ima.

    Azija, moja dežela.

  14. #134
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas odem da kupim Adidas majice za sport, veličine su za Japan. Da probam "L" i "XL".

    U kabini, pokrivač za glavu i lice pre navlačenja majice. Za jednu su upotrebu, sudeći koliko ih ima u korpi za otpatke u kabini, to se koristi.



    Razloga ima nekoliko. Prvi koji mi padaju na pamet su vaške u kosi, desi se to po školama, kod mene bar jednom godišnje.
    Drugi je da se ne obriše šminka. Ženske su značajan broj kupaca.
    Treći je možda da od nečije lakirane kose ili aftershave ne povučeš neželjeni miris ili parfem koji samo tuširanje može da skine.

    Azija, moja dežela.

  15. #135
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Automobile Museum ima novu izložbu od 10. oktobra. Tako je to, dva puta godišnje menjaju temu mada 70% postavke ostaje isto.
    Toliko često i idemo, dva puta godišnje.

    Azija, moja dežela.

  16. #136
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mt Fuji, ne vidi se dobro, najčešće je ovako.



    Ko ne zna gde je i kada može da se ukaže (posle 65 minuta kada se krene iz Nagoye), ne bi ni primetio.



    Šta je različito - kraj septembra, nema nikakvog snega na vrhu.
    Azija, moja dežela.

  17. #137
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bilo je i ranije, opet odosmo na "Ukai", predstavu gde kormorani na povodcu hvataju ribu.

    Gifu castle (pola sata od Nagoje), sa njega se vidi Nagara reka koja je duboka čoveku do pojasa.



    Razvio se biznis, bilo je 30 brodova, prvi put, 2007. je bilo 10.



    Od 19:00 do 19:30 večera za niskim stolovima bez stolica, sedi se na podu



    Onda naiđe 6 čamaca sa vatrama i kormoranima na uzicama, tradicija stara 1,300 godina. Gore na brdu Kinka se vidi zamak sa kojeg je prva slika



    Ima detaljnije na Gifu u Putovanja.



    Ovo je riba koju love, "ayu", japanska pastrmka

    Azija, moja dežela.

  18. #138
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Negde 1973. sam video natpis "TELEVIZOR U BOJИ" u izlogu robne kuće ispred Ei Niš TV aparata koji nije bio uključen.
    Evo ga i moj, Sharp Aquos.



    Slika (program) mu se menja jednom godišnje, ne treba daljinac.
    Na inače crnu rupu u sobi se lepljivom trakom zalepi besplatan poster sa festivala cvetanja ajisai (hortenzije) koji se održava u junu mesecu. Svake godine novi dezen.



    Promena slike/programa je zakazana za juni 2020.
    Azija, moja dežela.

  19. #139
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gifu Castle. Rekonstrukcija, bio je srušen američkom avijacijom 1945. Mesto, Gifu, je bilo centar vojne vazduhoplovne industrije, tu su pravili (Mitsubishi) čuveni "Zero fighter", 1,000 komada i ko zna šta još (municiju, bombe...). Legitimni cilj u ratu. Možda su sa zamka i pucali?



    Može da se provede 3 sata unutra, pogotovo ako nekoga zanima istorija. Ima dosta i na engleskom uz eksponate.

    Globus iz 1592. Kako im je izgledala planeta. Čak je i dosta dobro, s obzirom da Japanci nisu bili neki moreplovci i kartografi



    Azija, moja dežela.

  20. #140
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kanazawa Prefecture, Kaga, poznato mesto po onsenima. Još im je značajno i "Lady Kaga", ima na Google puno.
    Slika iz Awazu onsena (koji zovu i Kaga).

    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •