Results 1 to 10 of 10

Thread: Koh Chang

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Koh Chang

    Ovo sam pisao pre 7 godina, u "Tajland za male pare". Ovde ponavljam taj post i dopunjujem iskustvima od 2-4 januara 2019.

    Koh Chang, nekih 300km od Bangkoka prema Kambodzi, 1 sat avionom (ATR72, Bangkok Airways) Bangkok - Trat.

    Kazu da je ime od toga sto lici na slonovu (chang) grbu.



    Ovaj trajekt, za smesne pare, preveze te za pola sata ili tako nesto:






    Svi iz kola + auto za 130THB (3.5 EUR):




    Ostrvo je brdovito i vijugav i opasan put ide okolo. Najveca i najbolja plaza je Beli Pesak (Hat Sai Khao ), gledana pre silaska u mesto:




    Cisto i toplo tropsko more (32C), bungalovi na plazi:








    Za vreme plime, plaza se ovako suzi:





    Ostrvo je prve strane turste videlo kao bekpekere. Premda danas ima i skupog i kvalitetnog smestaja, bekpekerski smek se nikada nije izgubio.

    Ovo je bio najbolji hotel pre 5 godina, jos je mirisao na neosusheni malter:



    Izgradnja je podivljala posle tsunamija 2004. (koji je bio 1000km od Koh Chang) i razlog da nema velikih hotela i hotelskih lanaca je - mesto je nacionalni park i nikakve stalne konstrukcije ne smeju da se grade. Verovatno korupcijom, neko je uspeo da isposluje da se ovaj hotel nekako vodi kao montazni i uklonjiv.

    Ostalo su sve bungalovi, oni se vode kao kiosci i privremeni objekti.
    Cene su od 150EUR pa nanize, do manje od 10EUR za bungalov.
    Ovi su najskuplji:




    Ovi su 50EUR, na samoj plazi:







    Ovi su negde 40EUR:







    Stao sam na balkoncic i slika sa njega, pogled iz samog bungalova od 10EUR na dan:



    Medjutim, ovi su tu od pocetka, od njih je sve pocelo, odatle je nastao bekpekerski raj. Uz samu vodenu liniju, bili su 10EUR (za bungalov, ne po osobi):




    Blize vodi po plimi moze da se bude samo u samoj vodi:





    Imaju i svoje ulicice:




    Unutra je osnovno, nema ni vode ni aircon. Samo dusek i mreza protiv komaraca:






    Ovi su se hiposi tu nastanili na duze:



    Ovaj je neki pisac:



    Pa, kad razmislim, sta ja crncim svaki dan dok ovi koji ne rade nista uzivaju u tropskom raju?

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Godina 2019.

    Ostrvo je i dalje van puteva, 350km od Bangkoka. Ja sam dolazio sa druge strane, iz Wang Nam Yen, to je 185km pa nije strasno. U povratku za BKK jeste, skoro 5 sati voznje.



    Cena trajekta, za auto + 3 osobe je 300 THB (10 US$), prelaz traje 25 minuta. Ne ceka se duze od 15 minuta.

    Ostrvo je vrlo brdovito, sa jezivim krivinama. Mnogi iznajme motocikl (sto ja ne bih nikada uradio, previse je opasno)



    Plaza je isto lepa, beli pesak, topla voda



    Bungalovi iz prethodnog posta su zamenjeni boljima



    Uz samu vodu









    Pogled sa balkoncica



    To je White Sand Beach Resort, najbolje sto ima (u stvari, najzgonije, ne treba ti prevoz).

    Ispravka 13. juli 2019. posle provedena 3 dana u White Sand Beach Resort. Mesto je umorno, osoblje nemotivisano, internet malo malo pa stane. Da se do resorta dodje ides se putem koji je na strasnom usponu. Prvi put u zivotu sam ubacio u "Low Range", to je kada se vuce prikolica ili brod. Auto od 1,200cc je jedva izneo nas dvoje. Ne bi mogao 4 putnika.
    Od glavnog dela plaze (i radnji) je nekih 800m ali preseceno rtom koji po plimi moze da se prodje jedino kroz restoran na njemu. Vrlo nezgodna lokacija, to se ne vidi sa vode, odakle sam jedino pre video.


    Cene su



    Ovo su ti za porodicu od 4 osobe, imaju sprat.



    Dorucak, ukljucen u cenu je u ovom velikom restoranu u sredini



    Ostrvo je dobro za 2, max 3 dana. Ko ide, neka uzme White Sands Beach Resort i neka uziva, bez transporta, sve je tu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Rusi i Skandinavci su tamo na 7 dana, ne znam ko ih je prevario. Smestaja ima na hiljade, van te White Sand Beach je naselje, smestaj je uglavnom uz vodu ali da se dodje do ulice sa radnjama i restoranima, moze da bude i 1km pa jos i psi lutalice.

    Stalno mozes da vidiš strance koji nekuda tumaraju.



    Ove su slike sa poteza od 5km







    Oni koji su na ili uz White Sand Beach, njima je lakše, ako im uopšte i treba da izađu na glavnu ulicu



    Evo gde idu: u supermarkete. To nekome ko je tamo na (preporučenih 2, max 3 dana) to ne treba.







    Ti supermarketi su "mini" verzije pravih, ne postoji shopping mall kao na Koh Samui.

    Još, za Novogodisnje praznike, ATM su ostali bez novca ili su davali samo vlasnicima kartica banaka čiji su korisnici. Obišao sam ih 10 dok nisam dobio 20,000THB na ATM banke za koju pre nisam ni čuo (sa karticom japanske banke).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tropska oluja "Pabuk" koja je udarila po južnom Tajlandu (Surat Thani pa na dole) ovde se osetila kao oblačan dan i 26C.

    Sa vidikovca, mora kolima



    Sama White Sand Beach



    Odmah se vidi da nema kupača







    Mada nije neprijatno sedeti, bilo je i malo vetra

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang ostrvo, selo Bang Bao. To je pola sata vožnje od White Sand Beach. Nije toliko daleko nego je put u krivinama i stravičnim usponima i padovima.



    Ovo je najbolje što sam mogao da vidim (zgrade sa desna su Tranquility Bay Residence, apartmani, neki su za izdavanje)



    To je do pre 15-ak godina bilo ribarsko selo na stubovima u vodi. Sada je 90% shopping mall (ako neko baš tu mora da kupi bofl koga ima svugde) i 10% selo. Možda za koju godinu neće od sela ostati ništa, turizam je sve pojeo.



    Natkrili su ovaj klaustofobični hodnik do pristaništa (350m)



    Nekoliko radnji koje prodaju lokalnu ribu





    Kažu da se riba lokalno ulovljena izvozi, malo šta ostane lokalno. Onda kupuju sa drugih mesta, čak i dovoze sa kopna.



    Ima dosta restorana, velikih.









    Navala je vikendom za ručak i ako naiđe tura





    Postrance, u mini avenijama, isto mnoštvo





    Ima i malo otvorenog, kao ovo











    Mesto je dobro za max pola sata. Ne znam ko bi tu došao da prenoći.
    Prolazni turizam je od diving & snorkeling, odatle polaze svi brodići i gliseri.
    Njih dovoze pikapovima. Od njih ako neko nešto kupi na povratku (ribu da jede u sobi umesto da izlazi na večeru).

    Sobe su, aircon, 500-600THB (1 EUR = 40THB)
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Snorkeling (maska sa cevkom za disanje, površina, nije ronjenje) je cela industrija. Ne samo na Koh Chang, na svim ostrvima.

    Ima na stotine agencija koje prodaju te aranžmane, cene su svuda iste (bez obzira gde si kupio aranžman, davaoci usluga su isti). Kao da je kartel.
    Oni te pokupe iz hotela i odvezu vratolomnom vožnjom do bang Bao.



    Ture su od 10-15h, ručak uključen za ove sa gliserima. Ima sa 3 ostrva, sa 5 ostrva, dovoljno je 3. Levo je gliserska (800THB = 20EUR) i većim i sporijim brodom (desno) 500THB, bez ručka)

    Sve ture polaze iz u prethodnom postu bivšeg ribarskog sela Bang Bao.



    To sa gliserom je užas. Voze kao ludi. Ne što je neophodno nego više kao kada se primitivac dohvati poluga mehaničke snage pa turira



    Moj klip kako to izgleda. Prska na sve strane



    Oni obezbeđuju opremu. Treba ti prsluk za plutanje. Maske i disaljke (koje bi trebalo da budu dezinfikovane, bile su slane)



    Prvo mesto posle užasne vožnje gliserom. Sva su ovakva. Imaju ograđeno gde se radi snorkeling





    Vodiči se podele pa svaki vuče po 3-4 customers



    Voda jeste čista ali nije baš prozirna. Planktoni, prirodna stvar. Ko se nadao da će masu riba u boji videti kao u akvarijumu, razočarao bi se.





    Moj klip šta se vidi kroz masku



    Vodič, koji vuče jedan pojas sa 3-4 korisnika koji se za taj pojas drže, kaže šta je interesantno i zaroni da pokaže. Ovo je neka morska flora koja menja boju na dodir



    Ručak, na jednom od tih 5 ostrvaca, nenaseljenih, više kao hridi





    Ručak je bio odličan, restoranskog kvaliteta



    Gosti iz hladnijih klima, Poljska, Rusija, Skandinavija, ovo će lepo pamtiti. Stvarno, bilo je ukusno i ambijent predivan



    Poslednja stanica je ova, 1 sat





    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na povratku, 5 minuta pre iskrcavanja, stane se i bace ostatke voća majmunima koji to čekaju svaki dan. Kore od lubenice, nepojedene jabuke



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang, jul 10-13. 2019. Ovaj put bungalov kao u razglednici.





    Posle dorucka a pre kupanja, druge atrakcije, kao vodopad Klong Plu



    Osvezavajuca voda, ona je ostrvu i za pice i za sve



    Dve mlade sluzbenica parka, u uniformama, gaze vodu

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #9
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Imam za još 2-3 posta da dopišem.

    Ovo je verovatno najbolje od smeštaja što ima na Koh Chang: KC Grande Resort & Spa.
    Na linku, galerija slika im je odlična. Cene su od 4,500THB (15,500 dinara) do 7,500THB (26,000 dinara) i to u septembru, vansezona..

    Većina smeštaja je u hotelskoj zgradi. Ovo im je restoran i bazen uz njega







    Bungalovi kao Bali style.





    To je taj bazen koji se vidi sa vidikovca

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #10
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koh Chang glavna plaža 2000-te. Prvi put sam bio decembra 2003. Samo jedna zdrava konstrukcija, ne kiosk



    Nisam imao zalet da slikam iz iste daljine, taj restoran je tu, renovira se, a mnogo je toga niklo uz vodenu liniju



    Mada nije ništa kao Koh Samui, gradnja je pritajena a tu je





    Ovo je najluksuznije što ima (bilo je u gornjim postovima)





    Najbolje od Koh Chang j eovde, ovo uokvireno. Tu je sve. Restorani na plaži, 50m do 7-11

    Ovo je najluksuznije što ima (bilo je u gornjim postovima)



    Od celog Koh Chang, koji ima na hiljade smeštaja, ovo je najcentralnije. Osim 2-3 luksuzna hotela, sve ostalo je uporedivo isto. Možda i ne baš na visokom nivou ali prihvatljivo.



    Ovi bungalovi, u centru, na plaži





    To im je ime, Sangtawan (znači : Sunshine)



    Imaju svoj odličan restoran



    Predveče iznesu stolove



    Sve je tu, nigde ne treba da ideš. 7-11 za pivo za bungalov terasu je 50m odatle







    Jelovnici i cenovnici sa plaže baš ispred











    Na 50m odatle, turski doner kebab, 60THB (2 EUR)



    Eto nas opet prve nedelje januara 2020. Pogled iz sobe ne zaboravljam

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •