Ovo sam pisao pre 7 godina, u "Tajland za male pare". Ovde ponavljam taj post i dopunjujem iskustvima od 2-4 januara 2019.

Koh Chang, nekih 300km od Bangkoka prema Kambodzi, 1 sat avionom (ATR72, Bangkok Airways) Bangkok - Trat.

Kazu da je ime od toga sto lici na slonovu (chang) grbu.



Ovaj trajekt, za smesne pare, preveze te za pola sata ili tako nesto:






Svi iz kola + auto za 130THB (3.5 EUR):




Ostrvo je brdovito i vijugav i opasan put ide okolo. Najveca i najbolja plaza je Beli Pesak (Hat Sai Khao ), gledana pre silaska u mesto:




Cisto i toplo tropsko more (32C), bungalovi na plazi:








Za vreme plime, plaza se ovako suzi:





Ostrvo je prve strane turste videlo kao bekpekere. Premda danas ima i skupog i kvalitetnog smestaja, bekpekerski smek se nikada nije izgubio.

Ovo je bio najbolji hotel pre 5 godina, jos je mirisao na neosusheni malter:



Izgradnja je podivljala posle tsunamija 2004. (koji je bio 1000km od Koh Chang) i razlog da nema velikih hotela i hotelskih lanaca je - mesto je nacionalni park i nikakve stalne konstrukcije ne smeju da se grade. Verovatno korupcijom, neko je uspeo da isposluje da se ovaj hotel nekako vodi kao montazni i uklonjiv.

Ostalo su sve bungalovi, oni se vode kao kiosci i privremeni objekti.
Cene su od 150EUR pa nanize, do manje od 10EUR za bungalov.
Ovi su najskuplji:




Ovi su 50EUR, na samoj plazi:







Ovi su negde 40EUR:







Stao sam na balkoncic i slika sa njega, pogled iz samog bungalova od 10EUR na dan:



Medjutim, ovi su tu od pocetka, od njih je sve pocelo, odatle je nastao bekpekerski raj. Uz samu vodenu liniju, bili su 10EUR (za bungalov, ne po osobi):




Blize vodi po plimi moze da se bude samo u samoj vodi:





Imaju i svoje ulicice:




Unutra je osnovno, nema ni vode ni aircon. Samo dusek i mreza protiv komaraca:






Ovi su se hiposi tu nastanili na duze:



Ovaj je neki pisac:



Pa, kad razmislim, sta ja crncim svaki dan dok ovi koji ne rade nista uzivaju u tropskom raju?