Results 1 to 2 of 2

Thread: Bivša premijerka Tajlanda Yingluk Shinawatra dobila srpsko državljanstvo

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Bivša premijerka Tajlanda Yingluk Shinawatra dobila srpsko državljanstvo

    Duboke su veze Srbije i Tajlanda.

    Tvoj lepi (bivši) avatar na današnjim naslovnicama srpske štampe

    Name:  20190809_121226.jpg
Views: 192
Size:  32.6 KB

    Name:  20190809_131920.jpg
Views: 215
Size:  45.8 KB



    http://www.slobodnaevropa.org/a/osu%.../30099852.html



    A evo ,već, i reakcije predsednika.

    Name:  20190809_132330.jpg
Views: 175
Size:  23.4 KB

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo sam potpuno zaboravio da prokomentarišem.

    Yingluck je bila u kućnom pritvoru, na kauciji plaćenoj sudu. Da pobegne, dali su joj pratnju policijskog generala (u drugim kolima koja su išla ispred njenih), ako neko proba da je zaustavi da on naredi da je ne diraju. Naravno da su joj kuću držali pod prismotrom i javljali patrolama ako je napusti.

    On je to posle priznao, nije odgovarao i svi vide da su je jednostavno pustili (pa joj još i pomogli) da se samoizagna. Mislim da je bilo da su je otpratili do Utapao u Pataji i da je odatle specijalnim avionom otišla u Hong Kong.

    Kada su joj brata Taksina pustili da ode 2010. bilo je: "Evo nešto para, briši!"
    Od 1.8 milijardi dolara koje je imao, ostavili su mu 800 miliona. Možda toliko nisu uspeli da mu oduzmu (strane banke, imovina u inostranstvu).

    Tako to Tajci rade. Bolje da ih nema u zemlji nego da čame u zatvoru a da se njihove pristalice okupljaju, demonstriraju, pale i ruše kao što je bilo. A oboje su bili na slobodnim izborima izabrani, legalno i legitimno. Vojska je ta koja neizabrana donosi odluke a nosi oružje.

    BKK elita, koji su u stvari reakcionari a bliski Kruni, su širili propagandu da on hoće da dirne u svetu Instituciju kralja. Njemu (Taksinu) to nije padalo na pamet a i kome bi iole ozbiljnom u Thai to palo na pamet? Kralj je nedodirljiv pa se i ja divim Tajcima na odanosti monarhiji. Kraljeva slika je na zidu u našoj kući.

    Nego, oni su oni nešto drugo namirisali: zemljište na kojem su one monumentalne zgrade u BKK, sam centar i širi centar, je u vlasništvu Krune. Ona (ta zemlja) vredna 40 milijardi dolara je decenijama unazad data bogatim klanovima na upravljanje. Oni su je isparcelisali i izdaju je za gradnju, tu su sve one svetske firme i hoteli koji njima, praktično, plaćaju reket. I Taksinove firme su to plaćale a on sam nije imao ništa od te zemlje.
    To su se oni uplašili, da neko (Taksin) ne počne to da preispituje.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •