Results 1 to 14 of 14

Thread: Ishikawa Prefecture

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Ishikawa Prefecture

    To je daljina kao Beograd - Niš od nas, sve autoput (vikendom 3,300 dinara u jednom pravcu putarina).



    Mi smo u stvari išli u Shibamasa Aqua Park, zbog skoro 4 sata vožnje (ima i lokalnih puteva) rešili da prvi dan provedemo u Komatsu i vidimo što možemo tamo pa onda pola sata od hotela do bazena.

    Kako uđeš u mesto Komatsu (ime znači "mali bor", kao drvo) vidiš široke ulice.



    To je znak da je mesto (jedan od centara vojne industrije u 2. Svetskom ratu) bilo temeljno bombardovano.



    Jeste provincija, tamo posle 8 uveče sve zamre, osim lokala oko železničke stanice



    I ova, ulica u centru sa zgradama neobičnim za Japan



    Je pusta



    Hotel je bio baš uz železničku stanicu.





    Toliko da sam iz njega slikao okruženje



    Restorani i noćni barovi



    Ništa posebno a novo i čisto, 100 dolara za troje sa doručkom









    Ovo smo hteli da vidimo, Komatsu truck, jedan od najvećih na svetu

    Ta firma, Komatsu (po kojoj je i grad uzeo ime, kao Toyota City po Toyota) je napravila ovaj besplatni park. Vidi se dignuta prikolica dampera





    A damper je impozantan





    To mu je model, ima još i 960, 980





    930-E2 damper je u stvari električno vozilo.



    Vozača nema, daljinski se upravlja njima



    Dva puta dnevno, po jedan sat otvoreno, vikendom, može da se popenje u damper



    Svako mora da ima šlem građevinskih radnika



    Dobrovoljci, penzioneri firme Komatsu su svugde, kontrolišu posete, rade dezinfikaciju šlemova za sledeće u redu



    Dok se čeka, prikazuje se ovaj video sa molbom



    Popenješ se gore, kao da se ne radi o vozilu



    Ima kabina, sa dva sedišta, verovatno ako neko nekoga uči kako se upravlja.



    To vozilo je najčešće remote controlled. Košta 2 miliona dolara i ima da radi 15 godina da se isplati

    Slikaju se porodice





    Sam pogon vozila je dizel generator koji daje struju električnim motorima (kao bolnicama kada nestane struje pa im svi električni aparati nastave da rade). Taj generator nema brzine, prenos, nema komplikacije klasičnog motornog vozila.

    Pogon vozila je jako jednostavan i jeftin. Inspekcija trapa, moja ćerka



    Ima na netu, gde ovi damperi rade remote control, bez vozača, zabrani se pristup svim drugim vozilima u tom krugu.

    Stvarno, kada je puna prikolica, 500 tona, može da zgazi pickup truck a da i ne primeti.

    Boeing 747, Jumbo, max take off weight je 400 tona sa punim gorivom i 400 putnika.

    Komatsu ih sklapa u Americi, Japan nema rudišta vredna pomena. Prave 200 primeraka godišnje.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Oko fabrike (mislim da nije neka industrija, administracija i R&D) ceo kompleks se zove Komatsu no mori", Komatsu selo.



    Jedna od izložbi su prvi buldozeri



    Izložen je ovaj "seljački Fića" sa početka 1960-ih.



    On je preporodio selo i seljake



    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Komatsu, Science Hills muzej, odmah uz Komatsu sedište.





    Može da se provede pola dana, interaktvne stvari, nauka, svemir



    Svemirska stanica u koju idu Japanci kosmonauti. Plave ručke su za njih da se hvataju dok se kreću u bestežinskom stanju



    Njena unutrašnjost



    Kuhinja sa hranom



    Jelovnik



    WC







    Spavaća sobica, svako ima svoju



    Spava se vertikalno, glava na dole, uvezana je vreća da se ne bi pomerali i lebdeli, ionako u beztežini nije važno u kom si položaju



    Ima mnogo sadržaja, radionice i hale za probu zakona fizike ali ovo je atrakcija. Murata roboti, Murata Girl



    Murata Boy



    Ovo je sajt Murata gde imaju klipovi kako roboti voze bicikl: Murata roboti voze bicikl

    Taj robot je na takmičenju pre 2 godine vozio bicikl neprekidno 36 sati. Ovo kao ventilator u grudima mu je disk pomoću kojeg održava ravnotežu. Kada potpuno stane, ne pada sa bicikla, može da stoji uspravno doveka





    Da mi je aparat bolji, video bi se logo firme Murata na zgradi.



    Tu su, jedno uz drugo, teška mašinerija i najfiniji roboti



    Super mesto, da sam znao koliko je interesantno, alocirao bih više vremena.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Natadera temple, na 15km od Komatsu.
    Osnovan 717. godine Nara period, tada je nara bila prestonica Japana) 2017. je slavio 1,300 godina postojanja. U njemu je bio i legenda haiku poezije, Matsuo Basho.



    Može da se provede sat vremena, nije mali park oko njega.



    Ulaz mu nije nešto impozantan



    U ovom hramu je Buda sa 1,000 ruku, ne sme da se slika unutra



    Hladovina i mir



    Park mudrosti, poznat po mahovini









    Ovo je glavni hram mada se ne bi reklo. Oper, pre 1.300 godina trebalo je to napraviti bez mehanizacije











    Ovo je atrakcija, pećine








    Smatra se da je pećina kao majčina utroba, kada se iz nje izađe, čist si od svih grehova. Ne može da se priđe, samo sveštenici



    Eno gore vidikovca, da se popnemo



    Pogled odozgo. Može da se zamisli kako spektakularno izgleda u jesen sa crvenim lišćem

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Nekih 15km od Komatsu je banjski grad Awazu Onsen, otvoren 718. godine ove ere. Važno mesto za parove, zvan i "onsen ljubavi".
    Sa njihovog sajta

    An
    old love story that is handed down ...
    Awazu Onsen has a love story that has been around for 400 years. The protagonist of the story is the end of the young lady who was serving in an inn at that time. "Osshob" is a ending of "Owase". The end was in love with Takematsu, a young man in secretly facing the inn. One night, the end couldn't keep up his love and went up to the bamboo pine room to climb the inn pine tree and cover it. However, she slipped on the way and fell to the eaves, making the inn a fuss. This led to Takematsu's thoughts reaching the end, and the two of them were tied together. Since then, thousands of men and women have fulfilled love in this hot spring.


    Ovo je samo jedan od desetina hotela i "ryokana".



    Ovo je prvo što se vidi kada se prođe kroz hote:



    Tu se prvo dobije tradicionalno spremljeni zeleni čaj i kolačić od pirinča da se uživa u pogledu



    Sam onsen





    Mi smo bili prolazni gosti. Ostalo su bili mahom mladi parovi na noćenju.

    Šta je bitno: sve ovo do sada je viđeno i prođeno od 13:00 do 18:00. U Jednom danu. Onda: večera, noćenje.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Iz ne znam kog razloga, ta strana Japana (prema Kini) je poznata po "nashi pear" kruškama. I ono gde su peščane dine (Tottori) je preplavljeno njima.







    Ovo je bilo 15. septembra, tada je poslednje sazrevanje pred odlazak u radnje. Tada ovo mesto živne, sve se otvori, radnja do radnje sa tim kruškama na veliko i malo.



    Evo su u supermarketu. Jeftinije su regularan rod, ukus je kao 20% dunja, 60% kruška i 20% sok. Jako su vodene.



    skuplje su gde je farmer orezao 60% cvetova da rodi manje ali bolje i ukusnije.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •