Day 3:

Lokacije 4 & 5.



Taj kanal, Dotonbori, noću neverovatan



Viđen iz hotela ujutro, baš se tako proteže



Preko dana je skoro ništa. Začuđujuće je čisto, s obzirom na akciju i masu ljudi koja je tu bila prethodne noći





"Krstarenje", 20 minuta 900 dinara, karte se prodaju od 11:30 a prvi brod ide u 13:00.



A tajfun dolazi u 17:00. Kao i ovi turisti koji su tu bili na jedan dan, mi se pokupismo (u naša kola) i napustismo Osaku. Imamo 3 hrama u planu, biće taman vremena pre tajfuna. Prvi hram je blizu, druga dva su su 30km od Osake.



Prva stanica, hram Tennji, u samom gradu Osaki.



Poveliko je to mesto





Uobičajeni hramski mir







Japanska peščana bašta, umirujuće



Kad ono, u okviru hrama je market svakog trećeg ponedeljka u mesecu.





Valjda se smatra de ako se nešto tu kupi, to je kao od hrama. Ja sam kupio "babuške", prodavac svega i svačega (to je, u stvari, buvljak pijaca) mi rekao da ih donosi 10 godina i da ih niko nikada nije nije ni pogledao.



Onda je usledio ručak pa sledeća stanica, hram Sumiyoshi Taisha. Tu se mole za prosperitet porodice i sreću u godini.







Primetno je bilo da su ljudi dovodili decu, i bebe







"Ema" tablice (koje se kupe) i na njih se napišu želje pa ih monasi opoje sledećeg jutra







Hram je Shinto, 1,800 godina star, glavni je za svih 2,300 hramova te vere u Japanu.

Poznat je po masovnim dolascima početkom godine kada se moli za sreću porodice.



Ove figurice, par mačaka u kimonima, "maneki neko"



Nema ko ne kupi. Podignuta leva šapa je dobrodošlica gostima, podignuta desna je dobrodošlica imetku, novcu, poslu.




Poslednja stanica za dan 3, Katsuo-ji



Izgrađen 727. godine, stoji evo 1,300 godina







Jeste lepo



U lanternama se primete male figurice





U stvari, one su svugde. Mora da ih neki tajfun sve zbriše pa onda ponovo, posetioci ih kupuju u hramu i ostavljaju za svoju sreću.



Uvek ih ima





Ma, ne da ih ima







Po tome je hram poznat, po tim figurama, "daruma", preciznije "pobednička daruma".



Za uspeh na ispitima i na poslu



Oči su im bele pa ih ti nafarbaš, tek onda počinju da "deluju"



I onda poče tajfun. Kraj dana i 3 sata vožnje do kuće

.

Lepa i sadržajna 3 dana sa dva noćenja.