Results 1 to 6 of 6

Thread: MEXT/Studiranje u Japanu/sve o MEXT-u

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    MEXT/Studiranje u Japanu/sve o MEXT-u

    Zdravo svima, ja sam Stefan i imam 17 godina trenutno sam 3. godina u tehnickoj skoli i upisao sam dobar smer (drugi najbolji u mojoj skoli, ima ih dosta),moj smer je elektrotehnicar telekomunikacija.


    Zanima me sve o stipendiji za Japan, citao sam forume ali nista mi nije jasno kakvi su testovi sta ce biti, kakvi su to intervjui, da li mora japanski da se polaze i to, ne znam za kakve sve fakultete daju stipendije to jest koje smerove.

    Engleski znam odlicno, svaki dan pricam sa ljudima sirom sveta preko igrica na engleskom, filmove/serije/anime gledam sa engleskim subtitlom da bih naucio nesto sto ne znam, uvek sam imao 5, matematika mi doduse ne ide ali naucice se polako hahaha.

    Kakve su njihove stipendije, da li me stave u neki nasumican grad, da li mi daju smestaj, koliki mi je budzet i slicno tome.


    Hvala svima koji bi mi odgovorili na moj thread.
    Last edited by stefan; 01-11-19 at 10:19. Reason: Japanski trenutno ucim znam osnove komunikacije, ali znam dosta reci iz anima sto sam pokupio hehe

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nema tu znanja više nego što ima MEXT Stipendije. Pročitaj tu prvo, pisali su i ljudi koji su dobili tu stipendiju.

    Baš te, MEXT stipendije, se dodeljuju godišnje jedna Srbiji jedna Crnoj Gori, nekad samo jedna Srbiji a sledeće godine nijedna Srbiji a jedna Crnoj gori.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    A jel mogu samo preko MEXT da dobijem stipendiju ili ima drugih nacina, hvala pogledacu ovaj thread.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    MEXT je najpoznatiji, rešava se u Srbiji a dodeli se 1-2 godišnje.

    Ostale načine, to jedino da guglaš od univerziteta do univerziteta. Ima stranih studenta bar 300,000. Kako su oni došli, da li ih je neko poslao (masovno su iz Kine) i ko im je platio, ne znam.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Hmm da, ne mogu da nadjem nista korisno verovatno zato sto je 3am i spava mi se, ali nista ne mogu da nadjem za sta ja mogu da se prijavim i tako to, koje prijemne treba da radim, pogledacu sutra, ali bi pomoglo kad bi mi malo pojasnio ako ti ne dosadjujem.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Školarina je 5,000 EUR za godinu, ako su tehničke studije onda još 2,000 EUR. Plus 1,500EUR za život mesečno. Ako to imaš, biraj šta hoćeš.

    Ako hoćeš da ti neko to plati (stipendija) onda ja o tome znam koliko i ti. Najviše što znam, bila je jedna naša studentkinja japanskog (4. godina) koja je dobila stipendiju na godinu dana mislim. Ne sećam se šta reče, mislim da je bilo 800EUR mesečno, od toga studentski dom (sopstvena garsonjera 300EUR). Sa time može da se živi skromno, studentski.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •