Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na pola puta Nagoya - Toyota, otvara se nova brazilska radnja. Sve počinje sa finansijskom godinom 1. aprila, verovatno će tada i biti otvorena.



    Ova je najveća koju sam video, bar 7-8 uobičajenih radnji.
    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prođem 9. marta pored Toyota Automobile Museum, zatvoreno do 16. marta



    Prođem danas, zatvorenost produžena

    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Oko virusa i panike. U supermarketu, pirinča ima. Ne da ima nego da biraš iz koje regije da ga uzmeš.



    Intresantno, kanji za pirinač je isti kao za "Amerika", zaokruženo crvenim kružićem.

    Osim toalet papira, koji dođe i ode, ima svega, isto kao i pre. Čak ima i stonih ubrusa u kutijicama i onih "kitchen towel" papirnih rolni.
    Nema redova, kupio sam šta mi treba a bilo je čak i manje kupaca nego obično. Sve je umanjeno, i saobraćaj.
    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ček da i ovo postavim. Toalet papir u Japanu ima mnogo manju ulogu nego inače. Toaleti imaju električno zagrejanu dasku, uvek topla (nema ujeda hladne daske u 5 ujutro).



    Vidimo i česmicu koja curi u napunjavanje vodokotlića i sapun za pranje ruku. Tu j ei peškirić za ruke.

    Kako se useliš u stan ili kuću, podesiš temperaturu vode koja će ti trajati do kraja stanovanja.



    Dugmići za potrebe ženskih i muških, za ispiranje posle nužde



    Eno ga gore, toalet papir koji "ide" mnogo manje nego inače. Praktično, da obriše vodu. Koristi se samo 20% od WC-a gde nema ispiranja. Samo da osuši doope od vode.



    Ovakve daske i udešaji su opšta stvar čak i u javnim WC-ima. Koštaju više nego 37 inča flat TV screen.
    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nisam ni sanjao da ću jednog dana slikati toalet papir.

    Moj supermarket danas, ima ga, ne 20 marki nego samo 2-3.



    Kako su strateški postavili i ova sredstva za pranje sudova, i za njih je vladala panika.



    Bio je u Beogradu hotel "Park", Cvetnom trgu. Firma iznajmila jednu manju salu za sastanke da održimo neki kurs. Niko od studenata nije bio gost hotela.
    Gosti hotela su bili - Česi, paket turisti. 1989. godina.

    U WC-u, rolna toalet papira vezana lancem. valjda su Česi to krali.

    Pre 10 godina, ispričam ovo jednom Čehu, pitao ga, šta jedna rolna toalet papira znači ikome? Ismeja se on i reče: "Ne, to nije za one koji su rolnu doneli (ukrali) nego da, kada im gosti dođu, stave tu rolnu u WC da se prave kako su dobri domaćini a ne isečene novine u korpici. Posle, sklone tu rolnu, do sledećih gostiju".
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas (petak, 20. mart 2020) praznik prolećne ravnodnevnice, odemo u Kourankei da gledamo cveće zvano "pseći zubi", latinski
    Erythronium

    Ove godine su procvetali gore, na brdu, iznad parkinga u donjem levom delu slike



    Obično je mnogo više ljudi, mada i je i dana nešto bilo



    To je taj cvet












    Prođe porodičan dan.
    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    MacDonalds ima za Japan ovaj novi burger. Zvan "Gohan burger". Gohan = pirinač. Lepinja nije od testa nego u lepinju uobličen pirinač.

    Ima ih 3 vrste: običan hamburger, pileći i "teriyaki". Ima i slanine (onaj prvi gore levo), majoneza, sira.



    Mora da je teže napraviti i servirati te pirinčeve donje i gornje zamene za obični "bun", pa je na meniju samo posle 5 popodne.
    Ako je Mac nezdrava brza hrana, to nije od lepinje nego od onoga između nje. Ne znam šta zdravo ova pirinčana zamena za lepinju donosi, nezdrava suština je ista.



    Eh, baš me briga da odem tamo na večeru. Da je u vreme ručka, možda bih i probao.
    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Respiratori, da bolesniku daju kiseonik do kojeg sam ne može da dođe. To je ova naprava?



    Imam ih dva u kući, ovaj gore i još jedan pokretan, nekorišćen. On je kao bekap onom prvom.



    To je bolnica prepisala, socijalno plaća, tehničari proizvođača došli, instalirali i obučili kako se koristi.

    Istina, to je bilo pre godinu dana i pre nego što se ova tragedija sa virusom mogla i zamisliti. Još su u kući, onaj prvi se koristi.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, "toki sakura", cveta pre onog pravog, svetski poznatog japanskog cvetanja trešnji.



    "Toki" znači vodopad. Tako njihove rascvetale grane izgledaju, kao vodopad cveta.



    Ima ih svugde po komšiluku mome



    Pa šta će čovek nego da uživa u tom pogledu. Nemaju mirisa, samo lepo izgledaju.
    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Online škola. Nema predaha osim za ručak. Po ceo dan ovako, još i interakcija sa nastavnikom koji može biti bolje tehnički opremljen ali je u istoj situaciji kao i nastavnik u Srbiji - po prvi put ovo rade.



    Nedostaje joj škola i društvo mada su se povezali pa se druže online. Ništa bez odlaska u školu, mislim.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne znam šta se dešava, odjednom imam po 600-700-800 ljudi (mislim , botova i robota) koji su na sajtu. Mahom iz Kine. Da li je to neki napad ili "Čelično prijateljstvo", pa da nagrnu na ovaj srpski sajt. Ne znam.

    Banovao sam neke adrese koje se pojavljuju u stotinama, nekoliko puta sam gasio sajt a onda opet nagrnu. Ako vidite sajt "down", to je zbog toga.
    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Entuzijazam od 2013. kada je dobijena Olimpijada 2020.



    Virus je odložio na godinu dana. Taro Aso, ministar finansija i jedan od glavnih saradnika premijera Japana Šinzo Abea je rekao "Ove su igre "cursed", kao otkazane 1940. (Tokyo) i bojkotovane 1980. (Moskva). Na svakih 40 godina, ovo je treći put

    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od predsednika USA koji su išli po drugi mandat, jedino Džimi Karter nije prošao - zbog nerešavanja krize talaca u Teheranu. Osoblje ambasade USA (50 od njih 66)* je držano kao taoci 444 dana i pušteno tek kada je Ronald Regan zvanično postao predsednik.

    Upravljanje korona virus krizom može da bude ta "wrecking ball" za Trampa. Taman kada je on prestao, fukara okupljena oko njega (Pompeo)*je ponovo počela da koronu zove "Wuhan virus" i da skreće fokus na odakle je to počelo a ne šta oni, koji su prvo virus ismevali, danas rade da to zaustave.

    Ako to potopi Trampa, evo nama jednog poznatog prijatelja Srbije - Bajdena. Kao senator, za vreme bombardovanja SRJ izjavio je (iz knjige Milovana Danojlića "Pisma bez adrese")

    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Social distancing", radnička menza u fabrici u Lingang, predgrađe Šangaja, kada je ponovo krenula proizvodnja pre dve nedelje.



    Svi na ulazu u menzu dobiju lunchbox (bento), nema tacni pa prolaz pored štanda za biranje i uzimanje. Tako je isto i po fabrikama u Japanu gde sam bio. Samo što se u normalnim okolnostima sedi maltene rame uz rame za stolovima. Suzuki, Hamamatsu, u "mirnodopsko" doba

    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sa virusom je situacija malo manje zabrinjavajuća nego po svetu, Japan još uvek relativno jeftino prolazi što se širenja broja obolelih tiče. Bar po zvaničnim podacima. Zatvorili su škole pre mesec dana. U radnjama ima svega.
    U nedelju smo bili u IKEA, tamo masa ljudi, u restoranu koji ima 1,000 stolica stavili one trake za redove gde se uzima hrana, kao na aerodromima. Lako i brzo bi država uvela dodatne mere, izgleda, danas, nije neophodno. Prema onome što čitam kako ide po svetu, mislim da je ovo nedovoljno obazrivo.

    Škola od kuće, osim što đaci nisu u učionicama i što se lično ne druže, nema smanjenja obaveza. Fizičko, rade yogu.



    Azija, moja dežela.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nije naredba ali danas nisam izašao iz kuće. Odjednom sam postao zauzet da i ručak jedem uz ekran. Nemam slike za danas.
    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sakura, trešnjin cvet, 80% je procvetalo. Mada, tužno je, najveća radost u Japanu je "toned down" zbog virusa.

    Toyota Automobile Museum



    Moja ulica

    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Otsu city, Shiga Prefecture, sakura, od danas. Full bloom.



    Pogled na jezero Biwa

    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Komaki, Aichi Prefecture. Supermarket, svega ima, kao da je normalna situacija.



    Ova ustanova, sa mašinama za kockanje, verovatno će morati da promeni ime. Kao "Corona beer" iz Meksika koja je obustavila proizvodnju svog (kravlja mokaća od piva) kao zbog slanja radnika kući.

    Azija, moja dežela.

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Hikone City turistička meka.

    Grad od 110 hiljada stanovnika pust, korona virus.





    Nije vanredno stanje uvedeno. Japanska javnost se drži državnih preporuka. Ova ulica je njihova "štrafta", sada ništa.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •