Results 1 to 20 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Pošto se selimo i ostavljamo delove nameštaja u sadašnjoj kući da se unište pri rušenju i besplatno odvezu, odem danas u IKEA da vidim da li ima neka ideja za bolji nameštaj.

    Nema ništa, samo periferne stvari









    Ja sam mislio, imaće da pokažu spavaće sobe, studentske sobe, kuhinje, ništa nema osim sporadičnih primeraka nameštaja







    IKEA za nameštaj, izgleda ovako, kao hangar. Znaju i oni da se u nameštaju ne mogu takmičiti sa lokalnim proizvođačima, Japancima taj nameštaj i ne treba



    Flat pack, na rakovima skladišta





    Ako ti se nešto sviđa, na računar. Ima ih svugde po radnji, pa vidi kako proizvod u stvari izgleda i dimenzije



    Klikneš na grupu proizvoda pa dublje



    Idemo na sofu



    Evo je, sofa od 9,000 dinara



    To, naravno, tako jeftino, ne bih nikada kupio osim da opremam stan za izdavanje.

    Red na kasi. Ljudi kupili stvari za koje nisu znali da im trebaju, sitna roba, kad su već tu...

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Japan, Aichi, nema snega, ne ide se na skijanje. Slike iz rurala.



    Verovatno najtužnija panorama u godini.



    To nadomešćuje porodični život u kući.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Nagoya, Japan, tek sam danas spazio još jedan britanski pub još bliži mom ofisu. Sada ih ima najmanje dva.
    Isti lanac, ista hrana i piće kao oni u Tokiju.



    Ni on se ne otvara pre 17h.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Shirakawa-go, 8. februar 2020. brdo Shiroyama, vidikovac



    Došli si i mladenci da se slikaju, mlada u kreaciji bez leđa na -5C. Pošto su skoro svi strani turisti bili Thai, mislim da su i oni bili

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Isto mesto, Thai turista na hiljade. Nama je neobično videti ih kao turiste, pogotovo u perjanim jaknama i na snegu.

    Silaze sa vidikovca u selo Shirakawa-go



    Ovo im je pejzaž (silazak traje 5 minuta)



    Sve Thai



    Žena i ćerka ih čule kako govore, rekoše "hi-so", imućni.

    Šta god da su, njima je sneg kao nama njihove palme i toplo more.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Kada dan nije dobar ni za šta, 10C nedovoljno toplo za bickističku stazu, skijališta bez snega ili sa snegom koji se svaki dan po suncu odmrzava a po noći ledi, najmanje što možeš da uradiš je aqua park. Komaki, jedan od 30 u prečniku od 50km. Ulaznica 500 dinara. Veliko kao sajamska hala.



    Voda topla 32C, vazduh 31C. Wave pool, lazy river, 25m bazen za plivanje, sauna.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Pošto se selimo i ostavljamo delove nameštaja u sadašnjoj kući da se unište pri rušenju i besplatno odvezu, odem danas u IKEA da vidim da li ima neka ideja za bolji nameštaj.

    Nema ništa, samo periferne stvari
    Ispravka. Ima, i te kako, ceo sprat. Možda je bilo pregrađeno dok su ga menjali pa nisam ni video da ga ima. Danas sam bio u IKEA.







    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Nagoya, Japan.
    Na mojoj biciklističkoj stazi 12km, pre nego što zađem u ruralne krajeve, bila je neka stara kuća u kojoj izgleda niko nije živeo, sa uraslom baštom okolo.
    To je vlasnik zemlje prodao i srušeno je u junu 2019. Od tada su napravili novu zgradu



    Mislio sam biće neka klinika ali ne, stambena zgrada



    Danas vidim da imaju pošiljku mikrotalasa, frižidera, kao svakome isto, instalira se u stanove



    Biće, mislim, "serviced apartments"

    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Moj shopping mall, bioskopski repertoar za februar 2020.



    Pažnju privlači neuobičajeno rani početak prvih predstava. Radnje se otvaraju u 10 a predstave počinju pre toga.



    To je za mame. Nekih 70% žena u radnom dobu ne radi. Možda ih ima 35 miliona na nivou države. Koliko njih su mame dece školskog uzrasta, mogu da nagađam ali je sigurno resepektabilan *broj i tržište zbog kojeg te predstave idu.
    Kada pošalju decu u školu ili na aktivnosti, to je njihovo vreme da odgledaju film. Ovo je subota, 15. februar ali deca retko imaju prazan dan bez školskih sportskih ili drugih sekcija i aktivnosti.
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Japan, Tokyo.

    Zbog Corona virusa, stigla je zvanična naredba firme da se radi od kuće. Jedan kolega koji je morao da ode u ofis iz nekog razloga, pitao sam ga da mi pošalje sliku.



    Skoro nikoga nema, 11am.

    Rad od kuće je za Japance no-no. Nadam se da će ova opasnost pokazati Japancima da je to moguće i u normalnom stanju.

    Za rad od kuće, Zapad to odbija sa 70% ispitanih. Japan odbija sa 73% ispitanih.

    Velika je razlika, zemlje kao Japan gde ima masa proizvodnje i gde je nemoguće raditi posao od kuće i zemlje gde su servisi većina ili dobar deo ekonomije, onda Japan i nije nešto strašno iza.
    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Nagoya, Anshin Oyado Luxury Capsule Hotel

    U samom centru grada, 100m od mog ofisa, (na linku udaljenost do potrebnih mesta daju u desetinama i stotinama sekundi, peške).



    Cena je 5,500 dinara za 24 sata. Inače je 3,500 dinara za one koji nisu "luxury". Na linku hotela se vidi šta je "luxury".

    Nema mešanja polova - odvojeno muški i ženski deo. Nema dece, svako mora da bude 18+ godina. To je pravilo za sve capsule hotels.

    Osim turista (mnogi dođu samo da prespavaju i da i to vide) lokalni gosti su oni koji se zapiju pa im je jeftinije da tu prespavaju nego taxi. Ti lokalni ne traže nikakav luksuz, oni ne bi ni došli u ovaj nego u "obične" gde se samo strovale i nahrču.
    Azija, moja dežela.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,540
    Hotel (jedini i pri tome vojni) u Sattahip, Thai, sedištu pomorske baze. Slika 10. jul 2019.



    I slika od juče (novine), kontigent Thai vraćenih iz Wuhana je izdržao 14-dnevni karantin i napušta baš taj hotel.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •