Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 241 to 259 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #241
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Nagakute, Toyota Automobile Museum.

    Prvi eksponat koji se vidi je Toyota AA iz 1936. prva putnička kola koja je Toyota ikada napravila. Bila je fabrika razboja za tkanje.
    Tada se firma zvala "Toyoda". Kanji je isti. Promenili su posle ime firme u Toyota, da se stavi distanca od porodice vlasnika (Toyoda) i same firme.
    Proizvedeno ih je nešto manje od 1,800 primeraka.



    1996. kada su obeležavali 60 godina proizvodnje automobila, dali su oglase po celom svetu, u automobilskim časopisima, gde god da je trebalo, da nađu preživele primerke. Nijedna nije preživela.
    Tek 2008. pojavila se jedna, u Rusiji, imala je VAZ motor. Izložena je, u nađenom stanju, u muzeju u Holandiji.





    Šta su onda stotine izloženih primeraka pre sveg au Japanu pa onda po svetu? Modeli, od drveta.

    Azija, moja dežela.

  2. #242
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jagode, vesnici zime. Počinju od prvih dana novembra i ima ih do kraja maja.



    Uzgajaju se tako da vise iz uzdignutih saksija u lejama, ne dodiruju zemlju, ne treba da se peru.

    Azija, moja dežela.

  3. #243
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas bi bio 29. novembar, Dan republike, najvažniji praznik u počivšoj SFRJ.

    Šta kažeš sinko, ko nam je crk'o?



    "Crk'o nam maršal" je izjavio Nele Karajlić, "Zabranjeno pušenje" na koncertu u Rijeci ‚ 27. novembra 1984. Videvši da se osoblje muva sa pojačalom "Marshall", on je mislio da se ono iznosi sa scene a u stvari oni su ga donosili, neko iz Rijeke im je pozajmio. "Zabranjeno pušenje" nije ni imalo "Marshall" pojačala nego "Vox" i ono je crklo. On to nije ni znao.

    Usledile su godine skidanja sa svih radio i TV programa, potpuna otkazivanja svih gostovanja i koncerata. Ostaci SKJ nomenklature nisu hleli da čuju da im je taj bend negde u ataru ili na programu.

    Azija, moja dežela.

  4. #244
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kamelije, zimske ruže, u drvoredu.



    Bele



    Pa crvene



    Pa jedna roze, sa moje biciklističke staze

    Azija, moja dežela.

  5. #245
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pet dana radim od 7-17 (deset sati) onda 5 dana slobodno. Ni ne izlazim iz svog "studija" sa satovima. Dani kratki pa još mrak u 16:30, hladno, nekomforno za rekreativni bicikl. Temperatura 14C je OK ako nema vetra, a skoro stalno ga ima.

    Arhivska slika iz anala moje bivše firme (IBM). Godina 1956. ceremonijalni utovar hard diska od 5 (pet) Megabajta u kargo avion.
    Koštao je dva miliona dolara a taj kapacitet bi danas bio dovoljan za dva selfija na telefonu.



    Danas iPhone ima SSD (Solid State Drive) kapaciteta 1,200 puta veći a retko ko uopšte zna gde se nalazi u telefonu.
    Azija, moja dežela.

  6. #246
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vadim slike iz novije arhive, ne izlazim iz kuće 5 dana (posao).

    Yoro Taki, Gifu Prefecture, vodopad. Ručak, kare-rajsu. U Japanu još ima ovih staklenih boca kokakole (samo po restoranima, nema u radnjama) od 190cl. Male.
    Pitao sam se što baš 190cl? To je količina koju prosečna osoba može da popije na iskap. I to je neka emprijski određena količina može da utoli prosečnu žeđ.Kada se u SFRJ pojavila Pepsi kola i ona je bila u 190cl bocama.



    Ni pogled nije bio loš, sam vodopad:

    Azija, moja dežela.

  7. #247
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefecture, Magome selo, bilo je barem 100 puta a toliko puta smo tamo i bili. Osim u živanja u selu sledi onsen i onsen bazen i večera.

    Ovde je bili 16:15, sunce samo što nije zašlo, pod lepim uglom je osunčavalo selo.





    Jesenje boje



    Mt Ena, 2,192m.

    Azija, moja dežela.

  8. #248
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na današnji dan, 8. decembar 1941. Amerika je objavila rat Japanu, nakon napada na Pearl Harbour.
    Ovim automobilom, Packard Twelve , Franklin Roosevelt je otišao u Kongres da pročita objavu rata.



    Automobil je bio blindiran, težak 4.6 tone. U "The Economist" sam pročitao 2011. na 60-godišnjicu, da je taj auto bio jedini blindiran u celoj USA i da je konfiskovan od nikoga drugoga nego - od Al Caponea.





    Azija, moja dežela.

  9. #249
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Kosei Hospital. Uvek imaju u foajeu galeriju slika koja se menja na mesec dana.

    Miyajima, Hiroshima.



    Kyoto, Arashiyama

    Azija, moja dežela.

  10. #250
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pet slobodnih dana, pet tura biciklom 25km. Nagoya, Moricoro park. Za rekreativnu vožnju treba da temperatura bude 14C ili više, ovih dana je bilo 16-17C.



    Pa ovo je kao avenija kamelija



    Eno ih, i iza ovog crvenog "acer" jasena



    Jesenja idila u parku







    Sada gnjuram u narednih 5 dana rada, ako nema snega i skijanja do sledećih 5 slobodnih dana, postovaću iz arhive.
    Azija, moja dežela.

  11. #251
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na američkim izborima 2000-te, brojanje glasova je trajalo mesecima. Tada je pobedio George W. Bush.
    Ova slika je iz "Time" magazina.



    USA Federalna adminstracija ima 4,000 činovnika. Pri smeni predsednika, oni treba da predaju svoj posao novim nameštenicima.

    Sada vidimo kako Trump radi opstrukciju izbornih rezultata.

    Nisu ni Klintonovi otišli bez pranka mada je situacija bila jasnija, bar u smislu da je Klinton odlazio sa drugog i poslednjeg mogućeg mandata. Prema pisanju "The Economist" od pre mesec dana: svih 4,000 službenika su iz svojih tastatura desktop kompjutera izvadili slovo (tipku) "W". Zbog "W. Bush", jedno slovo kojim se kolokvijalno nazivao George W. Buš" narednih 8 godina.

    Pa ne znam koliko je to novim službenicima bilo nervirajuće, verovatno su u startu dobili nove računare za svoje stolove. Simbolično a ipak prank.
    Azija, moja dežela.

  12. #252
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pada prvi sneg. Sa live cam iz Shirakawa-go ga pratim kako pada. Na jednom ekranu stalno držim tu live cam, kao da sam tamo. Selo je na listi UNESCO World Herritage. A i bio sam možda 25 puta i uskoro opet. Jednom u maju a jednom po snegu, svake godine.



    Opet, vide se dole turisti, kao tačke. Ovo je najlepše vreme da se ode tamo.



    Ovde je baš zagudilo



    Nije ni čudo da 90% od 650 skijališta počinje sa radom baš 19. decembra. Biće skijanja sledeće nedelje.
    Azija, moja dežela.

  13. #253
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dan kada smo kupili Fender Jazz Bass. Januar 11. 2020.







    Dobili smo i majicu na poklon.



    Ćerka reče da nema nameru da je nosi u javnosti. Leti, koristi je ponekad, kao gornji deo pidžame.

    Koja razlika između mene i nje kada sam ja u SFRJ bio tinejdžer. Ja bih tu majicu nosio sa ponosom, tada.
    Američka "soft power", da ih imitiraju i oponašaju. U Aziji toga nema. Kada je ćerka videla Miki Mausa, imala je 3.5 godine, išli smo u Diznilend Hong Kong, uzviknula je "pacov"!

    Fender Jazz Bas je priznat i kvalitetan instrument, jedino to je zanima. Nikakva idolatrija Amerike.
    Azija, moja dežela.

  14. #254
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pada sneg, ima ga 1.2m po skijalištima. U Shirakawa-go, Gifu Prefecture, zaklonio je web cam.





    Zimski točkovi za nova kola stižu 25. decembra. Biće Shirakawe i skijanja.

    Interesantno, u radnji koja prodaje samo gume i točkove, set od 4 točka sa zimskim gumama je bio 124,000 dinara.
    Pozovem mog starog mehaničara, on kaže 80,000 dinara + on drži drugi set točkova u svojoj garaži, ne traba da ih vučem na terasu.
    Azija, moja dežela.

  15. #255
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya. Stan u prizemlju naše zgrade ima kamelije kao živu ogradu, zaklon i ukras. Nikada neću znati kako to stanarima izgleda iz stana, nama, pa i prolaznicima, izgleda lepo.
    Još će više da procvetaju ali ovo je bio trenutak kada nema kola na parkingu.

    Azija, moja dežela.

  16. #256
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Hoshigaoka Terrace, mesto sa 20 restorana i dobrom robnom kućom "Matsuzakaya" na 6 spratova. Mesto za izlazak. Na 100m su botanička bašta i zoo vrt.

    Zimske iliminacije, utihnute zbog virusa.



    Noću verovatno lepše izgleda, kada se upale svetla.

    Azija, moja dežela.

  17. #257
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefecture, Shirakawa-go, izlet od danas. Snega ima ali ne nešto naročito.



    Taj prvi sneg je voden i težak, samom sebi je težak, skida se sa krovova sam po sebi. Ovde vidimo zbog čega te "suknje" oko kuća trebaju. Da kada taj težak sneg sam padne sa krova, ne ošteti kuću.



    Vidimo udublinu koju je napravio na "suknji".



    Azija, moja dežela.

  18. #258
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Napravismo danas još jednu turu, planina Komagatake, 100m viša od Triglava, na nju smo se ćerka i ja peli nekoliko puta.
    Bilo je -6C a sa vetrom kao -20C. Odemo tamo danas, od nas je to kao Beograd - Jagodina, sve autoput.

    Naravno, nismo se peli na vrh, ostali smo kod hotela, gornje stanice gondole koja te za 7 minuta podigne za 980m nadmorske visine, sa 1,632m na 2,612m, najveća razlika u Japanu.



    Ručak, ja sam opet uzeo ruski "borsch"

    Azija, moja dežela.

  19. #259
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zaključujemo ovu rubriku snegom koji je počeo da veje popodne 31.decembra 2020. Nagoya, Japan.



    Srećna vam Nova godina i da se 2020. nikada ne ponovi.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •