Page 7 of 13 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 121 to 140 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #121
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Još kuće potpuno ne srušiše. Grubi radovi, dva bagera, rasturaju se betonski temelji platforme na kojoj su kuće bile.


    Azija, moja dežela.

  2. #122
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dok im taxi biznis propada, Uber Eats se nekako i drži. Zamisli ti taj posao: školovala majka sina da bude Uber taksista ili da biciklom raznosi pakovana jela.



    Oduvek sam smatrao da ta fejsbukovska ekonomija treba da propadne.
    Azija, moja dežela.

  3. #123
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Radeći od kuće, vidim avione kako sleću na Komaki Airport, 12km od mene. Tu izvlače noge, nije bučno.

    Boeing 767 vojna verzija bez prozora, air-to-air tanker, imaju ih 4 u toj bazi, ovaj je leteo i dolazio na svakih pola sata, dvogledom vidim oznaku "603", jedan isti, 8 sati, toliko i više on može da doleti. Možda je obuka posade.

    Iz muzeja avijacije, koji je u stvari bio hangar na Komaki aerodromu, isti taj avion, baš on, sa linka sa Wikipedije, registracija "603", Boeing 767, vojno zvan KC-767 je upravo sletao na pistu. Tako po ceo dan. Zna se da ih imaju 4, dvogledom ih pratim, samo dva, 603 i 604 preleću. Oni koji prate vaione dvogledom, kao ja, znaju da mu je naziv KC-46.



    Samo su otvorili hangarska vrata da posetioci to vide.
    Azija, moja dežela.

  4. #124
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Uradih dnevnu turu 20km biciklom, pored stare kuće, od nje ostala samo zemlja ispod. Ovo crevo na priključku za vodu je da prskaju prašinu koju bager pravi.



    Sutra će verovatno i ovaj bager da ode



    Više nema ništa da kaže da se u tim bivšim 4 kuće živelo, radilo, stvaralo, 30 godina (mi od 2011-te).
    Azija, moja dežela.

  5. #125
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Automobile Museum je opet otvoren 2. juna 2020. posle više od 3 meseca zbog virusa.

    Tabla kaže "Vozila budućnosti od pre 30 godina". Kako se mislilo 1990. da će kola izgledati 2020.



    Kola su iz skladišta, sada izvađena da se prikažu.

    1990: Kola budućnosti

    Čekaću neki kišni dan pa da odem. Kišna sezona počinje 8. juna pa ide do 21. jula. Ova postavka traje do 11. oktobra 2020.
    Azija, moja dežela.

  6. #126
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    I evo ga, kao što mi Turčin, šef ekipe za rušenje (mešano Turci i Japanci, day laborers) reče, dve nedelje da kuće potpuno nestanu.

    Slika od 25. maja 2020:



    Slika od 5. juna 2020. Otišli su i bageri, vide se tragovi gusenica kako je poslednji sišao niz nasip



    Poslednji pozdrav, kućo stara. Šta god da tu naprave, kada prođem i vidim ubuduće, uvek će biti kao da stub svetla izbija u vis iz naših 9 godina života u u toj kući i u tom lepom naselju.
    Da, to naselje, grad od 60 hiljada stanovnika, Nagakute City u opštem starenju i opadanju stanovništva u Japanu, ima najveći rast stanovnika u državi. Mlade porodice sa decom. Nije skupo, zgodno je, do centra Nagoje 22 minuta vozom koji ide na 3 minuta. Nema neke gužve, još je i početna stanica, uvek možeš da biraš gde da sedneš.
    Azija, moja dežela.

  7. #127
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Muryojuji Temple, poznat po cvetanju irisa. Slabo je to prošlo ove godine, verovatno ništa nisu radili, mislili da otkažu:



    Malo cvetova je bilo

    Azija, moja dežela.

  8. #128
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Higashiyama Terrace, Shopping & Cafee mall odmah uz botaničku baštu.



    Elitne radnje




    Opuštenost



    Hortenzije, cveće kišne sezone, prisutne

    Azija, moja dežela.

  9. #129
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, social distancing u restoranu.



    Sad, ne znam koliko to pomaže. Taj par možda i živi u istom stanu, možda i spava u istom krevetu, verovatno su i došli istim kolima.
    Azija, moja dežela.

  10. #130
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je zvanično počela kišna sezona u Japanu. Trajaće do 20. jula.

    Ajisai (hortenzije), cveće kišne sezone, u mojoj ulici.



    Kiša dolazi noćas. Neka, neka se i oni napiju vode sa neba

    Azija, moja dežela.

  11. #131
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Japan, social distancing u restoranu.



    Sad, ne znam koliko to pomaže. Taj par možda i živi u istom stanu, možda i spava u istom krevetu, verovatno su i došli istim kolima.
    Zaista besmisleno,još i na tako malom stolu gde je mala verovatnoća da će sesti nepoznati.
    Kao i ono nošenje maski u prirodi.

    Nema toga ovde.
    Samo ovo dezinfekciono sredstvo na stolu.

    Name:  20200609_184820.jpg
Views: 137
Size:  47.1 KB

    Slika je iz restorana u mojoj ulici.

    Tu ponekad idem na škembiće.Iako se kući kuva to se nesprema (zbog mirisa,detaljnog pranja..)

    Name:  20200611_164635.jpg
Views: 133
Size:  29.8 KB

    Žena ih neće čak ni u restoranu već je uzela pohovani kačkavalj.
    Cena svakog od tih (obilnih) jela je 480 din.

    Inače ovde se sa Covid merama tako opustilo da se otišlo u drugu krajnost pa se ,bar po izveštajima ako je tačno, broj zaraženih počeo povećavati.

    Juče derbi Partizan-Zvezda u BG , 20.000 ljudi,bez ikakvih mera zaštite.
    Kaže,najveće okupljanje u Evropi,od uvođenja Covid mera.

  12. #132
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ..
    Inače ovde se sa Covid merama tako opustilo da se otišlo u drugu krajnost pa se ,bar po izveštajima ako je tačno, broj zaraženih počeo povećavati.

    Juče derbi Partizan-Zvezda u BG , 20.000 ljudi,bez ikakvih mera zaštite.
    Kaže,najveće okupljanje u Evropi,od uvođenja Covid mera.
    To sam se i ja mislio. Nije li bilo da je koren zaraze u Lombardiji u Italiji bila baš utakmica koju je gledalo uživo na stadionu 40,000 ljudi?
    Azija, moja dežela.

  13. #133
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Današnje slike, počinju iz ruralnog kraja, Nagoya, Japan, Seto.



    Uživam u zelenilu i napredovanju pirinčanih polja sa biciklističke staze. Nema tu nešto ljudi a i dan je bio kišni. Primetimo "big box" radnju "IKEA".



    A tamo - ludnica. Čekanje u redovima da se uđe u radnju (nije samo IKEA, svi shopping malls su danas bili napakovani)



    Pazi ovo, ni iz višespratnog parkinga ne mogu da uđu, nego i od korena je red





    IKEA je Japancima egzotična i strana a prijateljska. A tek restoran sa jeftinom hranom (1,000 sedećih mesta) koju u životu nisu videli. Izgleda kao da porodice dolaze tu da provedu pola dana. Sigurno, nešto i kupe. Kolona automobila je danas bila 2km da se u IKEA uđe i parkira.
    Posmatrao sam sa bicikla.
    Azija, moja dežela.

  14. #134
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ništa meni bez moje ruralne staze za bicikl. Ajisai (hortenzije) sa dva različita mesta usput



    Azija, moja dežela.

  15. #135
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ništa meni bez moje ruralne staze za bicikl. Ajisai (hortenzije) sa dva različita mesta usput



    Lepo!

    Već sam imao nameru da te pitam za nešto što sam video na toj tvojoj bike turi.
    Na potezu od onsena do Ikea ,odmah nakon onsena,sa leve strane, video sam ovo

    Name:  Screenshot_20200614-212347_Maps.jpg
Views: 120
Size:  15.0 KB

    U prvi mah sam pomislio da su nadgrobni spomenici a onda vidim da je izgleda neki rasadnik cveća

    Name:  Screenshot_20200614-212218_Maps.jpg
Views: 143
Size:  12.4 KB

  16. #136
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Lepo!

    Već sam imao nameru da te pitam za nešto što sam video na toj tvojoj bike turi.
    Na potezu od onsena do Ikea ,odmah nakon onsena,sa leve strane, video sam ovo

    Name:  Screenshot_20200614-212347_Maps.jpg
Views: 120
Size:  15.0 KB

    U prvi mah sam pomislio da su nadgrobni spomenici a onda vidim da je izgleda neki rasadnik cveća

    Name:  Screenshot_20200614-212218_Maps.jpg
Views: 143
Size:  12.4 KB
    To je za školske projekte, vikendom viđam ljude sa decom (8-10 godina) kako nešto rade oko nečega što su zasadili. Gradski ljudi, stanuju u zgradama, bez zemlje u posedu, čak ni baštice oko kuće. Uglavnom je povrće. Nije za direktnu ishranu ili prodaju, mada se pojede. Više je za učenje samog sebe ili svoje dece kako se nešto uzgaja.
    Bilo je to slikano pre 3 godine, ovde. Uvek ima neko da nešto radi, vikendima bude i po 20 ljudi, rekreativno.
    Azija, moja dežela.

  17. #137
    Sećam se tog posta ali ga nisam povezao sa ovim mestom koje videh u virtualnoj šetnji.

  18. #138
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Sećam se tog posta ali ga nisam povezao sa ovim mestom koje videh u virtualnoj šetnji.
    Prošao sam danas tuda biciklom, bio je već sumrak.



    Žena sa dvoje dece, odeveni za rad u polju je napuštala, bilo je dvoje ljudi unutra. Pola ove šupice je za alatke, druga polovina je WC



    Leje za hobi ili za školske projekte. Neko ima 2x3m kukuruza koji je zasadio, pa nadgleda



    Šta kome padne na pamet da radi



    Seljaci se u Japanu jako cene, raditi ovakvo nešto u slobodno vreme je dodatni lični znak (gradskih ljudi) poštovanja prema poljoprivredi a i prema svom poreklu.

    Velikodostojnici u Japanu su vekovima imali 4 pojasa oko svojih gradova i zamkova. Prvi su krug su bili vojnici, samuraji, drugi krug su bili seljaci (jer ih hrane), treći su bile zanatljije (koje znaju nešto da naprave), četvrti krug su bili trgovci.
    Otuda veliko poštovanje za poljoprivrednike i za sve što uz njih ide, desetinama generacija. Ministarstvo poljoprivrede je važnije od ministarstva unutrašnjih poslova (policije) i odbrane, važnije od oba ta ministarstva zajedno.
    Azija, moja dežela.

  19. #139
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prestao sam da prolazim pored mesta gde nam je bila bivša kuća. Kod zubara, gde idemo cela porodica na svaka 3 meseca i koji nam je bio na preko puta (sada ima da se vozimo kolima do tamo 15 minuta) vidim naše bivše mesto, kuće porušene.

    Plac na prodaju.



    Pokažem zubaru istu ovu sliku sa iPhone, kaže, raspitivao se, plac je milion dolara.
    Azija, moja dežela.

  20. #140
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od 19. juna je ukinuta preporuka da se ne putuje između prefektura. Mi smo bili na dva mesta danas, Aichi, a drugi ljudi su možda bili i iz drugih prefektura.

    Korankei, život se vraća



    Ima ljudi





    Pa i pecaroša na Tomoe reci



    Bento (lunchbox) piknik. Nismo išli da kupimo brazilsko pile sa roštilja. Što se ovde pre pojelo od njega, posle stane da se provlači u frižideru nedelju dana. Ovako, pojede se i ambalaža i sve se baci u kontejner.



    Dok su bose noge u osvežavajućoj vodi



    Sa šumom reke i pogledom



    Posle smo išli na terasaste njive pirinča, napraviću drugi post.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •