Page 11 of 13 FirstFirst ... 910111213 LastLast
Results 201 to 220 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #201
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, vikendi, pogotovo dugi (kao 19-22 septembar 2020), su dani kada se na drum isteruju trofejna vozila, kada vlasnici idu na sastanke. Ovo je jedan od nekoliko koje sam video u razmaku od pola sata, verovatno su išli na isto mesto.

    Lotus Europa (1966-1975).



    Ne bih ga se sećao nego sam kao dete imao mali model, Matchbox.
    Azija, moja dežela.

  2. #202
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Higashiyama Botanical Garden & Zoo, tu odem u pauzi za ručak, biciklom.
    Ima svakakvih biljki, cveća, drveća.



    Ovo je mirišljavo





    To Japanci zovu "Saruberi".

    Saru = majmun (puno ih ima po Japanu)
    Beri = kliza.

    Kora drveta je glatka, majmun ne može da se uspenje. Ovo su male, ima ih od 5-6 metara visokih.



    Cvetaju i ispred gashou zukuri eksponat kuće u parku.

    Azija, moja dežela.

  3. #203
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Festival hrane u Moricoro parku, Nagoya.

    Pravac na turski kebab





    A do njega, rame uz rame, Thai restoran. "Kapao raisu" za japansko tržište zovu "karapao gai", piletinu sa bosiljkom.
    Ništa to meni, sa rezidentnom Thai kuvariscom, ja to jedem svaki dan.

    Azija, moja dežela.

  4. #204
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Festival hrane u Moricoro parku, Nagoya.

    Pravac na turski kebab




    A uz kebab vidim imaš i rastegljivi turski sladoled "dondurma".Možda baš taj "Maraš" sladoled.

    Ja se u postovima o Antaliji "upljuva" objašnjavajući o njegovom sastavu a eto ga u Japanu.
    Dobro možda salep (od korena divlje orhideje) nije originalan (zabranjen je izvoz iz Turske) ili su ga domišljati turci nekako preneli ili ga ima i u Japanu.

  5. #205
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iz moje CD kolekcije, stavljene kao u špajz. Ko danas sluša muziku sa CD-ja? Maltene kao sa vinilskih gramofonskih ploča.


    Moj omiljeni bend is 1970-ih, Ten Years After. Odličan gitarista, Alvin Lee (1944-2013).
    Nekada sam imao LP, danas još CD. Imao sam sve njihove albume, uključujući i album nazvan "Sssh" kao najkraće ime za album.



    Spot sa youtube, izgleda da ova pesma nije nešto snimana videom u svoje vreme. "I am coming on".



    Ima uživo iz Bukurešta 2010. ali tamo nije bio Alvin Lee. Bolovao je tada i u Španiji umro od "bolesti koja je mogla biti izlečena".
    Azija, moja dežela.

  6. #206
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je 12 godina od kada je familija došla u Japan. Bili su to dani kolapsa Lehman Brothers i finansijske krize izazvane pohlepom američkih banaka.

    Bangkok aerodrom, ekrani puni Henry Paulson, na svim stanicama, kao spasitelj. A on je upravo tu krizu i izazvao: kao predstavnik MMF, išao je da uči Aziju kako da štedi (posle azijske krize 1997.). I štedeli su, kupovali američke FED obveznice, ulili milione tona para u to, učinili Amerima kapital jeftinim. Opšte pijanstvo sa parama koje su se valjale ulicama. Banke su davale kredite bilo kome da kupi kuću. Čak i nezaposlenima.

    Odobrenje kredita je išlo brzo, u minutima. Oni koji su ih odobravali, primetili su veliki broj astronauta u aplikacijama. Kako: to je bilo prvo zanimanje koje dođe na drop-down listu koje su prvo (i nezaposleni narkomani) kliknuli.



    Bebo moja (tada je imala 4.5 godine), na sreću, ta kriza nije bila svetska nego samo američka. Ništa od nje nije osetila. Niti je Azija osetila, niti Kanada niti Australija.



    Nije znala da taj tip treba da bude sklonjen sa bilo kakve funkcije, bilo gde, taman posla da bude USA Treasurer.



    Ništa se toga ona ne seća, osim da sam je iz nekog razloga, slikao sa tadašnjim izdanjima fine štampe.
    Pojma nema da je Amerika, perjanica kapitalizma, bila uposlila sovjetske metode državne pomoći.
    Maltene, kao kada su pekarski TAM-ići nosili novoodštampane pare da isplate radnike u "Crvena Zastava" u Kragujevcu.
    Azija, moja dežela.

  7. #207
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pun Mesec nad Japanom noćas. Prvi oktobar 2020. To traje do 15. oktobra, ako je odsustvo oblaka. "Tsukimi" je tsuki = Mesec, mi = gledanje.

    Zove se još i "žetveni Mesec", do 15. oktobra sva su pirinčana polja požnjevena. Pun Mesec, sa moje terase u Nagoya:



    Cvetanje japanske trešnje je svetski poznat događaj. Međutim, ta trešnja je maltene neplodna, bobice koje sazreju nisu za jelo, nisu ni za šta. Dok, pirinač je Japancima kao u Srbiji pšenica.

    Ima cinična poslovica za mesec žetvenog meseca "Bolje nego praznik sakure. Jedno je za oči a drugo je za stomak".

    MacDonalds ovih dana uvodi "tsukimi" hamburger, svake godine.



    Kakav je da je, MacDonalds je ipak za stomak. Šlepuje se na proslavu završene žetve, dosetka japanskog MacDonaldsa.
    Azija, moja dežela.

  8. #208
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo, gde sam živeo 3 godine pre preseljenja u Toyota/Nagoya.
    Od 2006. sam išao službeno nedelju dana mesečno. Posle sam smanjio na 3 dana mesečno.

    Iz mog ofisa, Shinjuku



    Sa druge strane je, pošumljena površina, Yoyogi park, kao central Park u New York. Tu sam živeo, 300m od Yoyogi parka, otuda mi i ovaj nick na forumima.



    Sve je bilo na peške u gradu od 35 miliona stanovnika. Harajuku, pešačka ulica



    Turisti, gužva



    Mislim da više nikada neću otići u Tokyo o firminim parama. Radi se od kuće. Nadam se da ostane tako.

    A i stvarno, što sam uopšte i išao na te službene puteve u Tokyo? Rukovodstvo je reklo da vidim kolege lično, da popričamo, da izađemo na ručak ili na pijanku.
    Sve to danas, sa virusom, ispade nepotrebno (čak i zabranjeno), kao što mislim da je to uvek i bilo traćenje para i prinudno odvajanje od porodice. Čak i za lokalce, koji odsustvuju od kuće do ponoći i vrate se teturajući, pijani.

    Veliki šok za Japan. Da su sve legendarne gužve po vozovima i 2 sata vozom u jednom smeru do posla bile nepotrebna budalaština.

    Moja firma, američka, uzela je novu mantru: "Rad je ono što uradiš a ne mesto odakle si to uradio".
    Azija, moja dežela.

  9. #209
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Rinku Beach, Tokoname, Nagoya, posmatram je iz autobusa za aerodrom u Nagoji kada idem u Thai već 14 godina. Danas prvi put odem tamo.



    BBQ



    Vidi se aerodrom, samo jedan kupač u vodi (3. oktobar 2020)



    Upozorenja na japanskom, engleskom i portugalskom. Žena u slici je Brazilka (posle je vidim, tetovirana kao Zabavnik). Ima tu puno fabrika gde Brazilci rade.





    U bolja vremena, aviona je bilo na svakih 5 minuta. Video sam samo ovaj jedan, B-737, China Eastern Airlines



    Restorančić sa terasom,



    Jednostavne stvari i jeftine, 700 dinara za obrok. Kima curry i pasta (3 vrste)

    Azija, moja dežela.

  10. #210
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ceo dan biciklom. Posle onsena, počela kiša, morao sam da ostavim bicikl na stanici kod IKEA, uzeću ga sutra.

    MacDonalds, hamburger za gledanje meseca (danas je oblačno i kiša). Jaje na oko, je isprženo taman toliko da ne curi. Može, malo, kao na slici, da se zna daje žumance simbol Meseca. Cene su kao u dinarima, set sa kolom i čipsom.



    Još jedno primećenje, iz Moricoro Park, Nagoya, ovo je kao tema koju je Windows XP imao



    Azija, moja dežela.

  11. #211
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Eh, Thai, Udon Thani, more lotusa



    Nekad bilo, sad se pripoveda. Koja je to lepota i uživanje bilo.
    Azija, moja dežela.

  12. #212
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Evo ga i "gohan burger" u prodaji, samo nedelju dana i samo posle 17h. U 3 varijante: klasičan, sa pilećim filetom i teriyaki.



    Novo je da umesto hlebne lepinje (bun) dolazi sa lepinjom od stišnjenog pirinča.



    To mora da ih košta više, na ponudi je nedelju dana, baš kada se žetva pirinča završava i kada su jesenji festivali po svim mestima (osim megapolisa) u znak zahvalnosti za žetvu koja će naciju prehraniti do iduće godine i do nove žetve.

    Azija, moja dežela.

  13. #213
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je sada retkost, od kada je avio saobraćaj obustavljen. Obično je bilo po nekoliko mlaznjaka na nebu u svakom trenutku. Ovaj jedan sam spazio posle možda 8 meseci.

    Azija, moja dežela.

  14. #214
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, novinski štand.

    Novine, konkurentske, svake zastupljene sa po nekoliko primeraka.



    Ko je video vikend izdanje The New York Times (ja sam ga poslednji put imao u rukama jula 2000-te) reći će da su sve ove novine, zajedno, kao jedan taj primerak.
    Izgledaju kao dodatci - sportski, turistički...



    Stvar je u efikasnosti kanji (kineskog) pisma. Na koliko malo može isto da se kaže. Nije da nema o čemu da se piše.
    Po jezicima, za 1,000 reči:



    Kada će Kinezi i Japanci preći na alfabet? Nikada, možda i kasnije.
    Azija, moja dežela.

  15. #215
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Današnji izlet u Bokka no Sato.



    Da se gleda "Kokia do Tokia". Pufnasti žbunovi a oštri kao ribaća četka.

    Kokia, žbun, koji postaje crven na hladnoći



    Ove godine su manji, zauzimaju samo možda 20% prošlogodišnje površine. Zasadili su drugo cveće



    Azija, moja dežela.

  16. #216
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Oktobar, mesec "Haloween". Tikve na sve strane. Isto mesto gde i prethodni post, Bokka no Sato.



    Haloween je došao u Japan pre 15 godina, pre toga nisu znali da to postoji. To je kao što u Srbiji oduvek postoji "Svi sveti".
    Azija, moja dežela.

  17. #217
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Beisia" lanac supermarketa u Nagano (ima ih i u Nagoji)



    Odmah se primeti da su gondole do visine glave, ne idu u vis metrima



    To sam viđao u Engleskoj.
    Azija, moja dežela.

  18. #218
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagano prefektura je 90% planinska. Tamo gde može, uzgajaju jabuke, kruške, jagode. Kako se prolazi autoputem gradovi imaju svoje simbole, sve voće.









    Nikakvo čudo onda da smo kupili jestive suvenire - kolače i pite sa voćem, džemove od jabuka i sokove.



    18. oktobar 2020. pali su im i snegovi.

    Azija, moja dežela.

  19. #219
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Komagatake, hotel "Senjuji", turisti posmatraju oblake iz bara, sa visine više nego barske stolice:



    Kada je vidljivost bolja, vidi se i Mt Fuji, 300km udaljen.
    Azija, moja dežela.

  20. #220
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Moricoro park. Porodice uživaju u "kosmos" jesenjem cveću. Bio je i neki festival.





    Ima ga i u narandžadstoj boji





    Ulaz - besplatan, ko dođe vozom (maglev Linimo) ili biciklom (kao ja). Za kola, parking 500 dinara.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •