Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 221 to 240 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #221
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya, Nagakute. Plac gde je stajala moja kuća je i dalje na prodaju



    Izgleda da je prodao 30%, ima ovaj konopac



    Automehaničar preko puta, zabarikadirao se evropskim kolima. Ovaj "Spaček" ima registraciju "10-66", verovatno je proizveden oktobra 1966.
    Za kola starija od 11 godina, tehnički pregled svake godine (inače je pre toga na 3 godine). Ovo mu je 49. pregled. To košta, možda 1,000 dolara po pregledu.
    Da ga proda nekom entuzijasti ili muzeju, , verovatno 15-18 hiljada dolara.

    Azija, moja dežela.

  2. #222
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Higashiyama park, Nagoya, izvidnica u jesenje boje. Još nije počelo, biće za dve nedelje. Na ovom mestu se prave slike.



    Posetioci (mislim da je bila neka ekskurzija) jedu svoj bento lunch i uživaju u prirodi

    Azija, moja dežela.

  3. #223
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Drugi park, Moricoro, Nagoya. Opet je bilo 20km biciklom. Sama staza u parku je namenska, za bicikle, nema pešaka, trotineta, skateboards, automobila. Još, radni dan danas pa je bilo malo posetilaca.



    Kuća iz animiranog filma "Tottoro", ima radova, prave tematski park.



    Kanadski jasen se zacrveneo. U pozadini ide "Maglev Linimo voz" koji lebdi nad šinama.

    Azija, moja dežela.

  4. #224
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Gingko" drvo, masovno u drvoredima po Japanu. Jesenje žutenje i opadanje lišća i plodova.





    To što opada je jestivo.



    Ne znam u šta sve ide, video sam ih u "chavamushi", kremasta slatkasta gusta supa, kao puding



    Sam list, u obliku slova "T"



    je simbol grada Tokyo

    Azija, moja dežela.

  5. #225
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mikawa veštačko jezero na reci Tomoe, jedan restoran ima ovog divljeg vepra u kavezu. Oni su opšta stvar tamo, štetočine sa gledišta poljoprivrednika.



    Kaže da se zove "Tamishi".

    Azija, moja dežela.

  6. #226
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Legendarno svakodnevno čišćenje škole koje rade deca (svaki dan 15 minuta posle ručka) pa i najmanja. Ne postoje "tetkice".



    Evo scene na umetničkoj slici, neko talentovano dete naslikalo



    Posle 12 godina školovanja, sa 220 dana nastave, svako izađe sa 6 meseci ukupnog čistačkog staža.
    Azija, moja dežela.

  7. #227
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagakute, Nagoya, Japan.

    MacDonalds je uvideo da mu "Uber Eats" food delivery jedu margine pa je, sada kada je delivery opšta stvar, pokrenuo kampanju za svoje sopstvene dostavljače.



    Plata (nadnica) je 950 dinara na sat, oni daju mopede, osiguranje. Tih 950 dinara ode na 1,120 dinara za noćni i vikend rad.

    Sada, šta imamo: ako su samo dnevni sati, to je 160,000 dinara mesečno. Može li sa time da se živi u Japanu? Može da se preživi, ako neko živi kod roditelja.
    Na toj plati niko ti ne bi izdao kreditnu karticu, a ako je momak, nijedna ženska ne bi htela da bude sa njim u vezi a kamoli da se uda za njega. Niko mu ne bi ni izdao stan.
    Azija, moja dežela.

  8. #228
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Karuizawa, Nagano prefecture, Japan. Omiljeno izletište Tokyoita.

    Tradicionalna trgovačka ulica.



    Mesto je još poznato (ko se time bavi) kao rodni grad Yoko Ono (87), supruge John Lennon-a.



    Što se mene tiče, ona nije bila neka ličnost rock muzike, možda socijalno, nisam u muzej otišao.
    Azija, moja dežela.

  9. #229
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ma ne mogu ništa da pišem, pratim USA izbore.

    U Kini je od korone umrlo 4,463 osobe. Da je samo tamo bilo, ceo Zapadni svet bi se obrušio na Kinu i tvrdio da vlast koja je to dozvolila da se desi ne bi opstala u demokratskoj državi
    U Kini je bio nacionalni praznik, prva nedelja oktobra 2020. I 650 miliona ljudi je putovalo i mešalo se sa drugima i ništa nije bilo. Iskorenili su koronu drastičnim merama koje je Zapad zvao "Nazzi".

    U Americi je umrlo 230,000 ljudi i kao nikome ništa. Izbori su trebali da kazne Trampa za to a vidimo kako je trka tesna. Kao da Amere to ne zanima.

    Što reče Niče: "Pojedinačno ludilo je retkost a opšte je svakodnevnica".
    Azija, moja dežela.

  10. #230
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ma ne mogu ništa da pišem, pratim USA izbore.


    Čekajući amerikanizaciju Balkana dočekasmo balkanizaciju Amerike.

  11. #231
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jedva sam čekao da Trampu vidim leđa. Ko dolazi? Ne bi se reklo da je Srbija sa Bajdenom na konju.



    Iz knjige Milovana Danojlića "Pisma bez adrese", Glasnik 2015.
    Azija, moja dežela.

  12. #232
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iida, voćarski i pre svega jabučarski kraj, Nagano Prefecture. Godišnje branje jabuka. Oni to kontrolisano uvode posetioce na plantažu, da se redom bere kako sazrevaju.



    Bilo je još aktivnosti danas, za sada ovoliko.
    Azija, moja dežela.

  13. #233
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Automobile Museum, Nagoya.

    To što moja ćerka nikada nije videla ova kola na ulici, nije nikakvo čudo. Nije niko od nas ovde nije.



    A to što da bi uopšte videla Reno 5 i Golf I, mora da dođe u muzej, to pokazuje (moje) godine.
    Ja sam, 1985. mislio da auto ne može da se napravi lepšim i slađim od Renoa 5. Sada izgleda kao romboidna kanta.

    Azija, moja dežela.

  14. #234
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanske skraćenice i nazivi na engleskom. Firma ALSOK, security (između ostalog rade punjenje bankomata novčanicama), prvi put vidim šta to ALSOK znači. "Always security OK".



    Tako i ime za luksuzna kola Lexus, znači "Luxury Exports to USA".

    McDonalds, drive through:



    Katakana, za strane reči, čita se "duraibusuru" (drive through)
    Azija, moja dežela.

  15. #235
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Automobile Museum. Imaju 4 meseca novu postavku (nekih 2% stalne), kola za trke.



    Ovaj monstrum je osvojio 9-to mesto na "24 hours Le Man", trka izdržljivosti.





    A ovo je prava Toyota Formula 1. Toyota Motor Sports je bazirana u Nemačkoj, ne u Japanu. Evo tog bolida.



    Kaže tabla, težak je 605kg. Isto težak kao naš stidljivi "Fića" koji je imao 28 ks i ubrzavao od nula do 100 km/h za 54 sekunde.



    Taj sport je skup. Koštao je Toyotu 600 miliona dolara godišnje. Imali su 12 ovakvih trkačkih mašina.
    Odakle pare? Od reklama na kolima. Moja bivša firma je imala logo na retrovizorima (na ovim izloženim primercima ga nema). Samo na retrovizorima, koštalo je 20 miliona dolara godišnje. Pa onda vidi Panasonic (koji pravi baterije za Toyota hybrid), Denso (koji je deo Toyota Group koji pravi delove za sve i van Toyota), Intel (isto ga nema na ovom izloženom primerku) koji pravi čipove za Toyota proizvodne robote, nakupi se.



    Toyota se povukla iz Formula 1 takmičenja. Dok su učestvovali 2002-2009 nijednu titulu nisu osvojili. Uzmi šešir sa čiviluka u kafani i idi na vrata.
    Azija, moja dežela.

  16. #236
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan. Mi čistimo našu školu...svaki dan 15 minuta posle ručka. Tako 230 dana godišnje x 12 godina.
    Pa i budući kosmonaut, doktor, kao i svako drugi, izađe posle 12 godina škole (99.80% završi srednju školu) sa 6 meseci čistačkog staža.

    To se posle nastavi i u životu kada formiraju porodicu. Posmatrao sam sa terase, žena pere prozore. Bio je četvrtak. Opet obratim pažnju kasnije, opet pere prozore, opet je bio četvrtak. Svaki četvrtak.
    Meni je to bilo neverovatno tada, čak je i sada.

    Azija, moja dežela.

  17. #237
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Drugari, Srbija, dadoše mi listu nekih egzotičnih i malotiražnih viskija. Nema njih po supermarketime.

    Osim poznatih marki, tu su lokalni heroji, pored klasićnih boca i ove od 4 litra. Cene su kao u dinarima, z amaltene 6 boca viskija.
    Nisu ovi inferiorni, dobri su kao Ballantines.



    Ko to kupuje i pije? Restorani i klubovi imaju svoju nabavnu liniju, ne kupuju u supermarketima.
    Kupuju i piju penzosi, po malo, može da im traje jedna 4L boca 6 meseci.
    Azija, moja dežela.

  18. #238
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Po teškoj kiši, ovako je danas izgledao Kourankei, spektakularno mesto za jesenje boje

    Azija, moja dežela.

  19. #239
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Yoro Taki (Taki = vodopad) od danas.Yoro vodopad

    Lep park, što se vodopada tiče, ko nije video vodopad u životu, ovde može da ga vidi.



    Ovo nam je peti put da smo bili tamo. U daljini se vide konture Nagoya. Nije nam baš daleko.

    Azija, moja dežela.

  20. #240
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Božićne dekoracije u Japanu gde Božić nije praznik.



    Još, odnekuda imaju ideju da se za Božić mora jesti piletina (ne ćurka, za njihovo postojanje se slabo zna a kamoli da su jestive)



    KFC, naravo, neće da ih razuverava, prima narudžbe. Na sam dan se stvore 100-metarski redovi.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •