Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 61 to 80 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Prođem danas svojom bivšom ulicom, sakura spala na 80% cveta. To je samurajima bio savet, ne odlažite važne odluke, imate samo nedelju dana.

    Azija, moja dežela.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, vozovi su uvek bili puni, čak su i zaključavali sedišta uspravno da više ljudi uđe i stoji u vozu.

    Sada je, zbog virusa dramatično manje putnika.



    Namerno izbegavam da otvorim topik o corona virusu, svako ima da pročita i šta hoće i šta neće.
    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od juče, 11. april 2020. Sakura oko Toyota Automobile Museum u punom cvatu



    Ali, avaj: Muzej zatvoren do 11. maja 2020. i to od 29. februara 2020.

    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Social distancing, ćerka i ja na biciklima, samo priroda, 20km. Moricoro park, Nagoya, cvetanje breskvi.

    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, 7-11 su napravili ove zaštitne pregrade, korona virus. Ostalo je 30cm dole gde je roba i ruke.




    Uvedeno u ponedeljak 13. april 2020. Završio sam svoje šalterske poslove oko preseljenja, ne bi me čudilo da i državna uprava uvede ovo na šalterima. Na kraju, svaki od njihovih zaposlenih može ovo da vidi u 7-11.
    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Nagoya, Hoshigaoka. Istražujem komšiluk, šta se može biciklom.
    Od mene do centra Nagoje (2 miliona stanovnika)je kao 9km ulica od Terazija do Slavije. Radnje, restorani, robne kuće, firme, neprekidno.

    Ova uličica po strani, sve lepe radnje, kafići i restorani, prazna



    Zbog virusa, uštogljenost, nema ljudi da prave promet radnjama

    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, centar za vozačke dozvole. Da promenim adresu na dozvoli. Trajalo je 7 minuta. I šalteri se pregradili najlonom.

    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, Komaki Airport, do 2005. jedini u Nagoji.

    Uz njega je "Apita", lanac hipermarketa otvorila "Airport Walk", odmah uz samu pistu. Čak su i prodali bivši hipermarket firmi "Mega", uz Komaki zamak.



    Pa hipermarket i izgleda kao aerodromska zgrada



    Slike iz dana kada je taj aerodrom bio važniji, jedini u Nagoji



    Red letenja, nekadašnji, danas samo Fuji Dream airline



    Food court prazan, virus



    A bilo je većih ambicija, sada sve stoji. Dečji park





    Loža za gledanje aviona kako sleću i poleću



    Supermarket im je baš super, nađene su stvari kojih u istom lancu te iste firme (Apita)nema



    Ovo je bilo razočarenje, a znali smo, sa njihovog sajta da je Muzeum Aichi avijacije zatvoren od 10. aprila do 10. maja 2020.



    Sve jedno, otići ćemo opet kada ovo prođe.
    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Nagoya, novo, svi se izolovali (koliko najlon to može) da se zaštite esencijalni radnici. Supermarket, kasirke imaju zavesa oblogu od najlona

    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Još stoji ova Coraxova karikatura na jučerašnjem (Uskršnjem) broju Danasa.

    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Moj onsen zatvoren 17. april - 6.maj. 6. maja završava "golden week". Prazan parking.



    To je na nacionalnom nivou, proverio sam još neke, svi zatvoreni u istom rasponu.

    Osim okupljanja ljudi (bude po 200 u muškom i toliko isto u ženskom delu) to su uglavnom 70% starci preko 70 godina koji su najranjiviji na virus. Oni tu dolaze na po ceo dan. Imaju kupku, kimona, jeftin restoran, fotelje sa masažom da gledaju TV, neki dolaze na po ceo dan, od 10am do 11pm. Za 500 dinara + obrok 700 dinara, provedu dan bez grejanja ili hlađenja po kućama. Nisu svi monolitno tu, možda 20% a ostalo je cirkulacija ljudi i povećana opasnost od hvatanja virusa.
    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Kad spomenusmo Virgin Airlines i avionski saobraćaj ova vest me zamislila

    Name:  20200422_005216.jpg
Views: 150
Size:  36.0 KB

    Da mi vade krv i primam vakcinu da bih ubuduće putovao u npr. Thai ?

    Evo ni Đoković neće vakcinu

    Name:  Screenshot_20200420-090249_Samsung Internet.jpg
Views: 151
Size:  21.1 KB

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Quote Originally Posted by onnut View Post

    Da mi vade krv i primam vakcinu da bih ubuduće putovao u npr. Thai ?
    Znamo da vakcina ne postoji, možda je neće ni biti i dve godine. Čak i da postoji, ne bi je ušpricavali na aerodromu, njoj treba vremena da pokaže ako po primaoca ima nus efekte i da počne da deluje, nekoliko dana.

    Ta priča je iz Dubaija gde održavaju 2-3 leta dnevno (umesto hiljadu) , ne sećam se za gde (London, Njujork i Singapur, čini mi se) i uslov za njih je da se putnici testiraju na koronu. Oni koju sada putuju su oni koji moraju (diplomate, smene osoblja, oni koju se zatekli negde pa dolaze do "koncentratora" da se vrate najbliže što mogu kući. Australijanci i NZ zatečeni u Bangkoku moraju da odu u Dohu, odatle u Singapur pa onda evakuacionim letovima u Australiju / NZ. Stickman kaže da je 1-way karta 3,000US$. To su oni kojima vade krv, ne verujem da bi vazdušni saobraćaj opstao sa takvom merom kao opštom. Jedino sa brojem aviona i letova kao 1960-ih.

    Kolega koji živi u Sidneju, čuje prelet aviona, striktni policijski čas (oduvek) je 23:00-05:00 kaže da sada avioni dolaze u 2 i 3 ujutro, sve evakuacioni letovi. Za kršenje tog policijskog časa kazna za kompaniju je 80,000US$, to se očigledno sada ne naplaćuje.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, Japan, predgrađe Hirabari. Iseljene i napuštene zgrade. To su bili državni stanovi. Država čeka da neko kupi zemlju, poruši ih i napravi nešto novo.



    Koliko je kompleks, mislim da nije preterano da kažem da ima bar 800 dvosobnih stanova





    Po mnogim zemljama, zgrade bi bile u upotrebi ko zna koliko još.
    Ovde su izbisane iz stambenog registra, isključeni struja, voda, telefon, gas, niko tu ne može da se useli i da ima tu adresu.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kad spomenusmo Virgin Airlines i avionski saobraćaj ova vest me zamislila

    Name:  20200422_005216.jpg
Views: 150
Size:  36.0 KB

    Da mi vade krv i primam vakcinu da bih ubuduće putovao u npr. Thai ?

    Evo ni Đoković neće vakcinu

    Name:  Screenshot_20200420-090249_Samsung Internet.jpg
Views: 151
Size:  21.1 KB
    The Onion ismeja Đokovića oko vakcina. Stvarno, šta mu sada treba da sponzori počnu da mu otkazuju?


    Novak Djokovic Clarifies Anti-Vaccine Comments By Insisting He’s Always Supported Having Sponsors



    MONACO—Walking back controversial statements about the Covid-19 crisis after a harsh backlash, Serbian tennis star Novak Djokovic clarified his anti-vaccine comments Tuesday by insisting he has always clearly supported having sponsors.

    “Look, I know some people took what I said out of context, but I am 100% supportive of being in commercials, and I would never do anything to jeopardize that,” said Djokovic in a press statement, going on to state that he would never want to give the public the false impression that he was someone who could not sell Seiko watches. “I think everyone who knows me recognizes that I’ve been very sympathetic to the brands, products, and services that pay large sums of money for me to endorse. It would be completely reckless for me to damage my relationship with Lacoste, and I hope they know that. Why would I want to make a public health disaster like coronavirus worse when that only limits my earning potential?” Djokovic ended the press release by inviting his fans to ask him whatever they wanted about the European migrant crisis or the Yugoslav wars of the ’90s.
    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Stalno imam tab za Shirakawa-go live cam (Japan, Gifu Prefecture), kako pratim cam, od početka februara 2020. ni žive duše a mesto (na listi UNESCO World Heritage) je bilo je bukvalno pregaženo turistima, autobusi, za kola je trebalo da se čeka 120 minuta za parking. Malo detaljnije, evo u čemu je stvar. Prvo, turista nema, drugo, i sami žitelji su zatvorili radnje i restorane, dobrovoljno.



    Od 200 žitelja sela, mahom su starci, 75+ godina. Da im neko donese koronu, desetine hiljada turista dnevno, sve bi te starce zbrisalo sa spiska živih.
    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Yuriko Koike (1952), Governor of Tokyo (35 miliona stanovnika) na press konferenciji pokazuje ovaj banner.

    Nema ni Ustavna ni zakonska ovlašćenja da narodu naredi da ne izlaze iz kuća. Jezička dvosmislica je ovde.

    Na japanskom, kaže "Ostajmo kod kuće", nije kao naredba. Na engleskom (toliko 85% Japanaca razume) kaže "Stay at home", to je već naredba. Izdala je naredbu a, pravno gledano, kao da nije.



    Još je pozvala firme da zaposlenima daju odmor od 29. aprila do 11. maja (uključuje dva vikenda i 4 dana državnih praznika, znači 3 dana odmora da iskoriste).

    Ona je završila studije arapskog jezika na Cairo University, bila je prevodilac za arapski. Ušla je u novinarstvo, vodila ozbiljne političke emisije na TV, intervjuisala Moamera Gadafija i Yasera Arafata na vrhu njihove državničke važnosti. Uvek je bila prisutna u japanskim pregovorima sa arapskim snabdevačima nafte. Nije da nema strateško privredno iskustvo.
    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Korankei klisura, Toyota City, ozelenjava.



    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Radeći od kuće, vidim avione kako sleću na Komaki Airport, 12km od mene. Tu izvlače noge, nije bučno.

    To je danas, pre svega, vojni aerodrom. C-130. "Hercules"



    Boeing 767 vojna verzija bez prozora, air-to-air tanker, imaju ih 4 u toj bazi, ovaj je leteo i dolazio na svakih pola sata, dvogledom vidim oznaku "604", jedan isti, 8 sati, toliko i više on može da doleti. Možda je obuka posade.



    Sa mnogo otkazanih letova, Fuji Dream Airline, to im je baza sa brazilskim Embraerima 170/175



    Svaki Fuji Dream Airline avion je ofarban drugačije




    To je do 2005. bio glavni aerodrom Nagoye. Slika od prošle nedelje. Korona, nema putnika.





    Dolasci



    U svojim najboljim danima, imao je ovakve table



    Otvorena galerija za gledanje



    Komaki zamak, baš na putu avionima, Noću svetli žarko, da neko ne udari u njega

    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Kupih 3 biljke za novi stan. Male, samo da ih ima. Jedna je bila ova.



    "Suika" = lubenica, tek sam kasnije primetio, žena istrgla tiketu. Pa nisam valjda kupio lubeničino seme da mi ovde podivlja, na polici? A žedno je, 2dl vode dnevno.

    Ne, to je list te biljke koji izgleda i ima šare kao lubenica. To kada se razlistala, odahnuo sam

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •