Page 8 of 13 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 141 to 160 of 259

Thread: Foto za danas (2020)

  1. #141
    Lepi Korankei.
    Čak je i meni ( ovde) nedostajao-planinska reka,zelenilo ..

  2. #142
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Polako se stvari vraćaju u normalu. Muzička škola je otvorena od juče, upis počeo, časovi od 1. jula 2020. Upisni (prijemni) čas. Bas gitara nije naša, sledeći put treba svoju da donesemo. Sledeći čas 2. jula.

    Sa muzičkim predznanjem (klavir) za 30 minuta je naučena i odsvirana bas partitura za "Stand by me" Džona Lenona.

    Azija, moja dežela.

  3. #143
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vidim ovaj lepi i skupi auto, ono Jaguar F-Type .





    Firme Jaguar i Land Rover je kupio indijski industrijalac Tata 2008. Kupovina tih fabrika koje prave velikolitražna kola nije išla teško: po zakonima EU, fabrike bi plaćale (a kupci to nadoknađivali kroz cenu vozila koju plaćaju) porez na emisiju ugljendioksida. Ta kola prave dosta toga.

    Međutim, taj zakon nije za pojedinačna kola nego za ukupnu proizvodnju kola. Tako, mali Tata Nano, reklamiran kao najjeftinija kola na planeti (2,000 dolara za nova kola) i sa 620 kubika bi to snizio na dole i Jaguar i Land Rover ne bi bili po tome oporezivani.

    Tata Nano, marketinški promašaj, nisu napravili ni 10,000 primeraka.



    Autić je zapanjujuće prostran unutra. Verovatno zato što je Ratan Tata, vlasnik fabrike, visok 186cm pa kada je dolazio u inspekcuju, trebao je da se komforno oseća u njemu. Problemi oko preseljenja fabrike, pobune stanovništva gde se fabrika gradila, loš marketing su dovele do tog flopa.

    Još, koliko god da je Indija siromašna, slabo ko je hteo da kupi ta kola i da se zna da je "sisa i stipsa" da kupi ono što je reklamirano kao najjeftiniji auto na planeti. Potencijalni kupci su ostali na mopedima.

    Što ti je ljudska potrošačka psiha. I dobrostojeći ljudi se neće libiti da putuju sa Ryan Air ili WizzAir ali da kupe auto, koji je simbol nekog blagostanja a reklamiran kao najjeftiniji na svetu, neće. Auto im stoji pred kućom a kojom avio kompanijom su putovali samo oni znaju i baš ih briga. Nema belega.

    Da ga nisu reklamirali kao rock-bottom, kao najjeftiniji auto koji par emogu da kupe, ljudi bi to prihvatili kao "narod kupuje šta može da kupi" kao što su kod nas kupovali Trabante.
    Azija, moja dežela.

  4. #144
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zbog blizine Higashuyama parka (Zoo i botanička bašta) biće još slika odavde, kako se menjaju godišnja doba i rastinje.

    Sa ovog mesta će biti i jesenjih, zimskih i prolećnih slika



    Hortenzije, ima ih više nego pre dve nedelje





    Cela ova padina





    Azija, moja dežela.

  5. #145
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da nisam čitao budalaštine blogera i fejsbukovaca kako su japanska groblja (pa tu izvuku zaključak i sve ostalo je malo, do mere da se pitaju da li Japance sahranjuju uspravno) danas na putu do još jednog parka u blizini, prođem pored groblja.



    Stvarno, stisnuto.



    To je zato što nema ukopa, samo urne sa pepelom posle spaljivanja posmrtnih ostataka.
    Azija, moja dežela.

  6. #146
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hortenzije su došle i na kuhinjski sto. Dok kiša pada napolju, od nje vidimo ovu lepotu cveta



    Nekada njihovo prijatno društvo traje i po dva meseca.
    Azija, moja dežela.

  7. #147
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Hortenzije su došle i na kuhinjski sto. Dok kiša pada napolju, od nje vidimo ovu lepotu cveta



    Nekada njihovo prijatno društvo traje i po dva meseca.
    Lepo cveće i lep motiv na kalendaru-Shirakawa , ako se ne varam.

  8. #148
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prvi zvanični čas bas gitare, sa našom Fender Jazz Bass. Tu imaju note, neko koje upravo kupio bas gitaru i nema nikakva znanja iz muzike, ne bi mogao ovo da prođe. Iskustvo sa 4 godine klavira i nota, sada se vidi.



    Bas deonica je bila iz "Nirvana", "Smells like teen spirit", ćerka odabrala, čak i obukla Nirvana majicu.



    Časovi su skupi kao otrov. Još mi nije jasno zašto. Časovi su 35 EUR za pola sata. Čas klavira od konzervatorijski obrazovane muzičarke (u Engleskoj) i profesorke muzike u srednjoj školi je bilo manje nego upola toga. Bili su 30EUR za pun sat.

    Edit: ispričao sam ovo kolegi u Sidneju, kaže da je to cena u konzervatorijumu. Možda ovaj nastavnik i njegova škola imaju nivo tog formata.
    Azija, moja dežela.

  9. #149
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Test posle restauriranja forumske baze.

    Bass pod maskama:

    Azija, moja dežela.

  10. #150
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moj tokijski ofis prošle godine u ovo vreme. ili možda 2018. Svejedno. Došao sam ranije nego drugi



    Mada Japanci nemaju mesto odakle da rade iz svog stana, mahom je sa kuhinjskih stolova, to nikada nije bilo ni zamišljeno.
    Opet, dosta njih bi se radije vratilo u ofis. A ovo sa virusom je bila situacija kada su mogli da prekinu ta nepotrebna putovanja i gužve u vozovima.
    Azija, moja dežela.

  11. #151
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Slika iz novina. Japanac radi od kuće, za kuhjinskim stolom dok mu sin skače na trambulini. Zoom software sa videom koji se masovno koristi za sastanke (koristi ga i engleska kraljica) pa ti neko prođe kroz polje koje se snima, žena u spavaćici, na primer.
    Ovaj ima i klavir u dnevnoj sobi i prostor za igru ali nema radni sto. Nema ni sobu za rad niti ima sobu koju bi mogao da pretvori u radnu. Jednostavno, rad od kuće je bio nezamisliv do pre korone.

    Azija, moja dežela.

  12. #152
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota City, Korankei, posle velikih kiša. Voda podivljala (reka je Tomoe)



    I ne prepoznaju se platoi na kojima smo imali piknike





    A mesto. Mesto duhova. Nikoga živog nema, sve radnje zatvorene.

    Azija, moja dežela.

  13. #153
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ide tura 3 dana, prvi dan su bila 4 sela sa gashou zukuri kucama. Pocev od Shirakawa-go.

    Name:  DSCN8148.jpg
Views: 149
Size:  74.0 KB

    Spavanje u Kanazawa, Ishikawa prefecture. Sutra Kanazawa poznata basta Kenrokuen.

    Onda Tottori, spavanje pa pescane dine i muzej skulptura od peska.
    Azija, moja dežela.

  14. #154
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vratismo se sa ture, 3 dana/2 noći.

    Shirakawa-go, sa vidikovca, moja slika, probao sam da uhvatim isti ugao sa istog mesta gde je webcam.



    Shirakawago live web cam



    Sišli dole, ovo smo mi na webcam



    Današnji dan sam išao na bicikl 30km, sutra mi je kiša, dopisaću sa ture sutra.
    Azija, moja dežela.

  15. #155
    Eto opet ekskurzije.
    Lepo.
    Nešto staro(Tottori) a nešto i novo (Kanazawa) a da vidimo i kako se razrađuju kola,da se vidi potrošnja.. itd.

    Samo na slikama koje si postavio deluje sve pusto.
    Idu li japanci na te ekskurzije ili ih je korona zavukla u mišije rupe.
    Nešto mislim, jeste neobično ali to je i dobro, bez gužvi ,mesta za parking koliko hoćeš...itd.

    Neki naši prijatelji se ovih dana vratili sa Korčule i kažu nikad im nije bilo lepše !

  16. #156
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Eto opet ekskurzije.
    ...
    Samo na slikama koje si postavio deluje sve pusto.
    Idu li japanci na te ekskurzije ili ih je korona zavukla u mišije rupe.
    Japanci su bili 5% turista ionako. U opsegu 300km svako je bio sa školom tamo. Nisu oni u mišjim rupama nego su svi ostali - nema stranaca, pogotovo Kineza.
    U 2018. je selo posetilo 1 milion Thai. Ove godine nema ni jednog jedinog.
    Azija, moja dežela.

  17. #157
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kanazawa, Kenroku-en, jedna od 3 najlepše i najveće bašte u Japanu.

    Idilia, tradicija, kimona



    Ko voli, ima i modernije

    Azija, moja dežela.

  18. #158
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Kanazawa castle. Iznenada, pojaviše se rakuni, jedno 6-7 njih. Imali su i mlade



    Nisu bili uplašeni od posetilaca, očigledno, tu se osećaju komforno



    Nego, "udariše i džadom", baš ispred nas



    Ko zna gde su išli, mi smo uživali u pogledu na ovo baštensko jezero, odmah tu

    Azija, moja dežela.

  19. #159
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Automobile Museum, Nagakute City, Japan. Kišni dan u nizu od 7 dana, gde ćeš nego u muzeje.

    Moja ćerka nikada nije videla ova kola na ulici





    Ova se ponekad, vikendom, kao trofejna, mogu da vide





    Buba pogotovo. Ovo je najstariji preživeli primerak na svetu, 1942.
    Nema žmigavaca, retrovizora, pozadi nema svetla za vožnju unazad.

    Azija, moja dežela.

  20. #160
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota Automobile Museum, Nagakute, Japan. Merenje temperature na ulazu.



    To je ovim kao fotoaparatom, dok hodaš oni gledaju kroz objektiv, nema zaustavljanja ili čekanja



    "A ako idemo samo u restoran?"

    Nema veze, svako ko ulazi u objekat mora da prođe kroz merenje temperature.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •