Results 1 to 17 of 17

Thread: Thailand 2020

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Thailand 2020

    Pocela je 2020. na Koh Samet.

    Statue iz poeme od Santhorn Phu, izucava se po skolama, obavezno stivo.



    Do negde 12 podne ima puno gliserskog prometa za kineske turiste. Znacajno vise nego sto se secam





    Od posle rucka to se smanji. Voda je mislim 30C.



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Od 1.januara 2020, u Thai vise nema plasticnih kesa. Nigde.
    Svi, i 7-11, imaju ove jeftine (19THB) torbice koje mogu da se ponovljeno koriste.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tajland, Turisticka policija. TTPB (Thailand Tourist Police Beurau). Stalno se o njima prica, jednom sam ih video u grupi, izgledali su kao basibozuk, imali su i dobrovoljce strance, ne znam u kojoj ulozi, izgledali su kao debeli alkoholicari.

    Sada, sa 40 miliona turista godisnje, dobili su novi izgled. Sve stasiti momci



    Pitao sam ga kakav mu je to pistolj, za uspavlivanje (stun-gun). Ne, rece, pistolj kao policijski, da ubije.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vratismo se iz Thai posle 22 dana, udobnim letom Thai Airways, glanc novim aparatom Airbus A-350 900.

    Postavka na Souvarnabhumi airport. Šta oni ovde rade? Kao što su u preistoriji trljali štap u parče drveta da započnu vatru, tako i ovde nadvlače preko zmije, vuku jedni, pa onda drugi na drugu stranu, da izvuku iz okeana tajnu mudrosti i večnosti. Sa leva su dobri likovi, sa desna zli ali se ujedinili. Kada su to izvukli, dobri su pobedili loše.



    Ko na tom aerodromu ogladni, trebaće i da plati.



    1 EUR = 30 THB



    Iz nekog razloga (štednja) uvek su letovi za Nagoju autobusom do aviona. Zato se mislim da sledeći put idemo sa Japan Airlines.



    Glanc nov avion, miriše kao nova kola



    Odavno već nema "zabranjeno pušenje"



    Posmatrao sam ovaj izblajhani AirBus 330. Nije moguće da su ga ovako zapustili.



    Taj je rashodovan, nema ni motore, verovatno će nekome biti prodat kao avion-restoran u provinciji



    Klopa je bila Ok. Let je trajao 4 sata i 40 minuta



    Sada, najbolje. Film koji sam gledao je bio Hičkokov "Sever - Severozapad" (1959). Dva i po sata. Gledao sam ga kada je Hičkok umro (1980), na RTS je bilo svakog utorka, skoro godinu dana, neki njegov film. Fantastičan film. Gluma, kamera, inteligencija





    Legendarna scena iz kukuruza



    Primetio sam da se tada pušilo



    Napetost



    Ne znam kako bi danas takav dobar film punio bioskopske dvorane



    Aparat na dolasku u Nagoju. Ide nazad u BKK 5 minuta posle ponoći



    Ako neko ko je ovde na Forumu putuje u Thai, dobrodošli su vaši prilozi.

    Što se nas tiče, sledeći nastavak je avgust 2020.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Svaka čast na odličnim reportažama iz Thai.Pogotovo što je akcent bio na aktuelnim (novim) stvarima,da se ne iznenadim ako ikad više posetim Thai a ćerka navija za to jer,kaže, tek sada shvata (i ceni ) kvalitet tih putovanja ali sada nema termina za to.
    A iznenađen sam npr. tako jakim THB (oko 30 za EUR, bio je kod moje zadnje posete 37 a ranije i preko 40) što znači da je Thai sve skuplji i skuplji.
    Sve sam ispratio(iako nisam redovno komentarisao).
    Šteta za loše vreme na Ko Samuiu a toliki put i umor.
    U poređenju sa njim Ko Samet je bio idila.
    Podsetio si i mene na taj Hičkokov serijal na TV.Gledao sam to ne trepćući.

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Povratni let, AirBus 350, vidi se avion koji ide u suprotnom pravcu



    4 sekunde klip. To je bila brzina aviona u kojem sam i tog drugog, u suprotnom smeru, 2,000km razlike, dobro da sam i ovoliko uhvatio. Izgleda na klipu kao da leti postrance, ako vidite



    Taj "zvrk" na krilu, koji Airbus 350 ima zbog aerodinamike, logo je isti kao i na repu i svi Thai Airways imaju to. Nisu to orhideje, to je "dok rak", cvet. Koji nikada ne raste u izolaciji, uvek u klasterima, grupama.



    "Dok rak" (izgovara se dok lak, dok = cvet, lak = ljubav) je cvet ljubavi i zajedništva. Porodice kako lične tako i Thai nacije.

    Ko je bio u Thai i vozio se taksijem, mogao je da vidi tu kitku okačenu o unutrašnji retrovizor.



    Prodaju ih na semaforima, 20 THB (1 EUR = 30THB)



    Kupim tu kitku i ja, lepo miriše a osuši sa na vrućini u kolima posle 2 dana, pa kupi opet.



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •