Results 1 to 17 of 17

Thread: Thailand 2020

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Thailand 2020

    Pocela je 2020. na Koh Samet.

    Statue iz poeme od Santhorn Phu, izucava se po skolama, obavezno stivo.



    Do negde 12 podne ima puno gliserskog prometa za kineske turiste. Znacajno vise nego sto se secam





    Od posle rucka to se smanji. Voda je mislim 30C.



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Od 1.januara 2020, u Thai vise nema plasticnih kesa. Nigde.
    Svi, i 7-11, imaju ove jeftine (19THB) torbice koje mogu da se ponovljeno koriste.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tajland, Turisticka policija. TTPB (Thailand Tourist Police Beurau). Stalno se o njima prica, jednom sam ih video u grupi, izgledali su kao basibozuk, imali su i dobrovoljce strance, ne znam u kojoj ulozi, izgledali su kao debeli alkoholicari.

    Sada, sa 40 miliona turista godisnje, dobili su novi izgled. Sve stasiti momci



    Pitao sam ga kakav mu je to pistolj, za uspavlivanje (stun-gun). Ne, rece, pistolj kao policijski, da ubije.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vratismo se iz Thai posle 22 dana, udobnim letom Thai Airways, glanc novim aparatom Airbus A-350 900.

    Postavka na Souvarnabhumi airport. Šta oni ovde rade? Kao što su u preistoriji trljali štap u parče drveta da započnu vatru, tako i ovde nadvlače preko zmije, vuku jedni, pa onda drugi na drugu stranu, da izvuku iz okeana tajnu mudrosti i večnosti. Sa leva su dobri likovi, sa desna zli ali se ujedinili. Kada su to izvukli, dobri su pobedili loše.



    Ko na tom aerodromu ogladni, trebaće i da plati.



    1 EUR = 30 THB



    Iz nekog razloga (štednja) uvek su letovi za Nagoju autobusom do aviona. Zato se mislim da sledeći put idemo sa Japan Airlines.



    Glanc nov avion, miriše kao nova kola



    Odavno već nema "zabranjeno pušenje"



    Posmatrao sam ovaj izblajhani AirBus 330. Nije moguće da su ga ovako zapustili.



    Taj je rashodovan, nema ni motore, verovatno će nekome biti prodat kao avion-restoran u provinciji



    Klopa je bila Ok. Let je trajao 4 sata i 40 minuta



    Sada, najbolje. Film koji sam gledao je bio Hičkokov "Sever - Severozapad" (1959). Dva i po sata. Gledao sam ga kada je Hičkok umro (1980), na RTS je bilo svakog utorka, skoro godinu dana, neki njegov film. Fantastičan film. Gluma, kamera, inteligencija





    Legendarna scena iz kukuruza



    Primetio sam da se tada pušilo



    Napetost



    Ne znam kako bi danas takav dobar film punio bioskopske dvorane



    Aparat na dolasku u Nagoju. Ide nazad u BKK 5 minuta posle ponoći



    Ako neko ko je ovde na Forumu putuje u Thai, dobrodošli su vaši prilozi.

    Što se nas tiče, sledeći nastavak je avgust 2020.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Svaka čast na odličnim reportažama iz Thai.Pogotovo što je akcent bio na aktuelnim (novim) stvarima,da se ne iznenadim ako ikad više posetim Thai a ćerka navija za to jer,kaže, tek sada shvata (i ceni ) kvalitet tih putovanja ali sada nema termina za to.
    A iznenađen sam npr. tako jakim THB (oko 30 za EUR, bio je kod moje zadnje posete 37 a ranije i preko 40) što znači da je Thai sve skuplji i skuplji.
    Sve sam ispratio(iako nisam redovno komentarisao).
    Šteta za loše vreme na Ko Samuiu a toliki put i umor.
    U poređenju sa njim Ko Samet je bio idila.
    Podsetio si i mene na taj Hičkokov serijal na TV.Gledao sam to ne trepćući.

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Povratni let, AirBus 350, vidi se avion koji ide u suprotnom pravcu



    4 sekunde klip. To je bila brzina aviona u kojem sam i tog drugog, u suprotnom smeru, 2,000km razlike, dobro da sam i ovoliko uhvatio. Izgleda na klipu kao da leti postrance, ako vidite



    Taj "zvrk" na krilu, koji Airbus 350 ima zbog aerodinamike, logo je isti kao i na repu i svi Thai Airways imaju to. Nisu to orhideje, to je "dok rak", cvet. Koji nikada ne raste u izolaciji, uvek u klasterima, grupama.



    "Dok rak" (izgovara se dok lak, dok = cvet, lak = ljubav) je cvet ljubavi i zajedništva. Porodice kako lične tako i Thai nacije.

    Ko je bio u Thai i vozio se taksijem, mogao je da vidi tu kitku okačenu o unutrašnji retrovizor.



    Prodaju ih na semaforima, 20 THB (1 EUR = 30THB)



    Kupim tu kitku i ja, lepo miriše a osuši sa na vrućini u kolima posle 2 dana, pa kupi opet.



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Valjda će da se raščisti do jula. Firma zabranjuje službena putovanja u Thai. To praktično znači i privatna, ne bi mi palo na pamet da odem u ofis po povratku iz Thai.

    We have updated our travel restrictions related to the coronavirus (COVID-19) with new guidance for Singapore, Thailand, and India:
    Travel restrictions for Singapore and Thailand
    · Any international travel to, from or through Singapore and Thailand must be business-critical and requires senior vice president or above approval prior to booking business travel due to the risk of coronavirus infection and increasing number of infected people in these countries (layovers restricted, but domestic travel is permitted as long as it adheres to the local government policies).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Pattaya opustela u Martu. Zatvorili barove, diskoteke cak i centre za masazu.

    Name:  IMG_20200321_005942.jpg
Views: 244
Size:  44.3 KB

    Na slici je Lk metro petak uvece

  9. #9
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kaže mi drugar iz zgrade u Bangkoku (Amerikanac, profesionalac, Thai žena i dve ćerke) da je zgrada uvela da ima merač temperature (daljinski, kao na aerodromima) koji očitava temperaturu svakoga ko ulazi. Ako je veća od 37C, alarm, security officer uzme precizniji ručni merač i opet izmeri temperaturu. Ako je povišena, nema ulaza u zgradu bez lekarskog uverenja.
    U liftu, svako mora da stoji okrenut zidu.
    Hodnici i liftovi se dezinfekcionišu 2 puta dnevno.
    Bazen zatvoren od 1. marta 2020. a sada su najveće vrućine u Thai, Songkran.

    Kada nema bazena, on i ja živimo istim životom. On u Thai, ja u Japanu. Thai hrana svaki dan, Thai TV pa čak i himna svaki dan u 8:00 i 18:00.

    Slabo će biti puta u Thai ove godine. Dobro da smo uhvatili Xmas/New Year.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #10
    Quote Originally Posted by Mekong View Post

    Slabo će biti puta u Thai ove godine. Dobro da smo uhvatili Xmas/New Year.
    Ma kakav Thai ili bilo gde van granica.Biće problem otići i na lokalno jezero.

  11. #11
    Name:  20200424_101257.jpg
Views: 155
Size:  30.9 KB

    Tekst iz lista "Danas".

    Kad se pročita pomisli se da je baht devalvirao i da bi mogao opet biti kao do 2014 kada smo ga menjali za eure po 40 i više.

    Ali kad uđeš u trenutni kurs- ništa od tih senzacionističkih tekstova.

    Evo kakav je trenutan kurs eur/thb

    Name:  20200424_100523.jpg
Views: 190
Size:  17.0 KB

    Na uličnim menjačnicama je uvek nešto manji odnos zbog provizije.
    I još je za očekivati,u budućnosti,veće cene avio prevoza.
    Nema tu ništa od jeftinog Thai(hipotetički u budućnosti).

    Iz gornjeg dijagrama se vidi od 2003 stalno jačanje bahta i da smo do 2014/2015 menjale eur za 40 do 50 THB a u poslednjih 5 godina Baht nikad jači pa je tako i Thai postajao sve skuplji.

    Name:  20200424_102215.jpg
Views: 167
Size:  24.0 KB

    Evo ovo je minimalni odnos koji je bio oko Nove Godine i to je bio odnos eur/thb nešto preko 33.

    Kakav je to onda sunovrat kursa?

    Ostaje da vidimo šta će dalje biti od toga ako kriza potraje.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na današnji dan prošle godine, ćerka i ja smo otišli u Thai na 7 nedelja. A pre samo 6 meseci gledao "Sever-Severozapad" film od Hičkoka na povratnom letu TG-646. Dobar let, dobar servis, dobra hrana. Kako se od onda svet promenio.

    Sada gledamo slike sa neta. Tree Town, Soi Buakhao, Pattaya. Ima turista, ali kakvih? (slika sa Stickmanovog sajta)



    Kako su oni tu kada su kopnene granice i aerodromi zatvoreni, nema ni ulaza ni izlaza.

    Pa, zatekli se u Thai, ne mogu da odu. Kako se snalaze sa parama, kreditnim karticama, gde spavaju.

    Šta bi bilo da sam se tamo zatekao (kao što jesam) 5. januara 2020. I da se zemlja zatvori, nema letova. Pa sa administratvnom amnestijom svih na "no visa 30 days" da se to produži dok se aerodromi ne otvore, preživeo bih nekako.
    Sa Thai ograničenjima, bilo bi kao na naftnoj platformi.
    Radio bih od kuće iz mog Bangkok home, kao što sam radio 2 x dve nedelje godišnje, primao platu iz Japana, ATM kartice rade, ćerka bi imala online school kao što je i imala u Nagoji. Imali bi para, dom a nekomfor da ne možemo da izađemo odatle bi stajao.
    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Na današnji dan prošle godine, ćerka i ja smo otišli u Thai na 7 nedelja. A pre samo 6 meseci gledao "Sever-Severozapad" film od Hičkoka na povratnom letu TG-646. Dobar let, dobar servis, dobra hrana. Kako se od onda svet promenio.

    Sada gledamo slike sa neta.....
    Teško je praviti planove za neki put u ovoj situaciji gde se sve može brzo promeniti pa ostati negde zarobljen.
    Ovih dana ,posle izbora, mediji su u Srbiji puni vesti o ponovnom širenju pandemije.I u svetu,kao da nas spremaju na nov talas.Ako to bude,onda smo sve bliži scenariju,po studiji nemačkog Instituta Robert Koh, još iz 2012 , (i Angela Merkel koristi podatke iz te studije npr. o broju umrlih u budućnosti itd.)A u toj studiji kažu da će to (u više talasa) potrajati 3 godine i da nakon toga svet neće ličiti na onaj koji smo poznavali.Od urušavanja privrede,potpunog kolapsa avio saobraćaja i turizma,migracija stanovništva iz grada u sela,kontrole i ukidanja privatnosti itd.
    Verenik ženine sestre,kapetan kruzera, italijan,koji je ovo covid vreme proveo blokiran u Srbiji i tek ovih dana se vratio za Italiju,dobio je informaciju iz kompanije ( USA kompanija koju drže jevreji) da nema pokretanja kruzera do Novembra a možda i dalje.

    Mi u ovoj situaciji ne možemo ni do familijinog stana u Krašićima u CG,za sada.

    Od 1. Jula se najavljuje da ćemo mi iz Srbije moći u EU a to otvara nekakve potencijalne mogućnosti odlaska u Španiju,Portugal..ali to se revidira svake nedelje.

    Ćerka ima obaveze i pomerene ispitne rokove do kraja jula (junski rok) a tek je završila aprilski rok (u junu) pa do početka Avgusta i ne razmišljamo o turizmu, ako ga uopšte i bude bilo.

    Inače ćerka bi volela da se ide u Thai (u Avgustu je već kišna sezona),Bali...ili nešto slično ..ali to je sve malo verovatno.

    Ne znam, planirate li vi u Avgustu u BKK home?
    Tu već ima nekog avio saobraćaja Japan-Thai.

  14. #14
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Posmatram na webcam, na Samui pada kiša, bez mene. Na screenshot sa leva, dvoje se kupaju.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #15
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Posmatram na webcam, na Samui pada kiša, bez mene. Na screenshot sa leva, dvoje se kupaju.

    Da.Pada.
    Svaki dan i ja pogledam i to je sve češća slika.
    Svakog juna , bude isto- od polovine meseca kišnije..To me malo i uteši-šta bih sad radio tamo , ovde je makar sunčano , preko 30 C, pa kotistim svaki dan za kupanje ali počinju i ovde problemi (o tome ću na tredu "u lokalu").

    Ja često pogledam i live kamere na Beach Road(tu su bare jasnije na asfaltu) a gde izgleda depresivno , poneki motor ,pikap ...Samo jedna po jedna kamera otkazuju.Ona u Tropical Murphu veće neko vreme je off a od juče ne radi ni kod Starz Cabare.
    Ova u Soi Green Mango, na Chaweng, gde su barovi i night life još radi ali je sablasno pusto.

    Name:  Screenshot_20200702-114311_YouTube.jpg
Views: 128
Size:  41.8 KB

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Da.Pada.
    Svaki dan i ja pogledam i to je sve češća slika.
    Svakog juna , bude isto- od polovine meseca kišnije..To me malo i uteši-šta bih sad radio tamo , ovde je makar sunčano , preko 30 C, pa kotistim svaki dan za kupanje ali počinju i ovde problemi (o tome ću na tredu "u lokalu").
    Držim taj livecam što si preporučio stalno, kao i Shirakawa-go na privatnom ekranu (koji je odmah uz poslovni), gledam po ceo dan, na svakih pola sata kliknem na to.
    Ova kamera sa Crystal Beach, od 10 klikova, 7 puta je na stepenicama onog hotela, sporo se okreće. Nema veze, kao da sam tamo.

    Ti barovi što rade, rade za koga? Oni stranci koji žive na Koh samui nisu dovoljni da im se posao povrati.

    Neko je pitao u hotelu "Nana" kada će otvoriti. Kažu: "kada se otvori aerodrom, otvorićemo i mi".
    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Iskoči mi danas ovaj foto na firminom laptopu. Oni puštaju samo šta je dozvoljeno.



    Tu smo bili, 2018.

    Phraya Nakhon Cave
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •