Results 1 to 2 of 2

Thread: Panika: Internet će uništiti reklame na TV i po novinama!

  1. #1

    Panika: Internet će uništiti reklame na TV i po novinama!

    Premda prihod od reklama na klasičnim medijima opada, ne nestaje. Oni su se prilagodili pa na svojim sajtovima isto furaju reklame.
    I tu dolazimo do nečega što slabo ko vidi. Sinoć, čitajući (na Internetu) o terorističkom napadu na koncertu Ariane Grande u Mančesteru, pojavi se ovaj ekran:



    Šta reklame kažu: dok je na klipu krv i raskomadano ljudsko meso, KLM mi nudi jeftinu kartu do Londona. Čak i zna da sam u Japanu pa cenu daje u yenima.
    Tu je i IBM.
    Tako nespretno izgleda kada i "establishment" mediji hoće da umoče svoj prst u Internet reklamnu pitu.

    Da su znali, ne bi dozvolili emitovanje svojih reklama uz tu vest. Nissan je imao svoju pre neku godinu uz klip odsecanja glave ženi u nekoj afričkoj zemlji, zbog neverstva. Samo, te reklame idu automatski, ne znaju niti vode računa u kom su kontekstu servirane.

    Ovako nešto na TV ili u novinama ne bi moglo da se desi. Tamo se zna, u kojim slučajevima se reklama ne pokazuje ili ne emituje. Čak i za utakmice, kada je reklamna sekunda najskuplja, ima klauzula da ako lokalni tim katastrofalno gubi, prekida se emitovanje reklame.

    Još nešto: 70% novca za trošenje se nalazi u rukama 30% stanovištva (ostareli baby boomers) koji ne idu na Internet ili tamo ništa ne kupuju. Samo TV i novine su za njih. Fizički CD, oni ne rade download.
    (Clone of Yoyogi)

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Quote Originally Posted by Panichar View Post
    Još nešto: 70% novca za trošenje se nalazi u rukama 30% stanovištva (ostareli baby boomers) koji ne idu na Internet ili tamo ništa ne kupuju. Samo TV i novine su za njih. Fizički CD, oni ne rade download.
    Pa da, evo šta je: The Carpenters, Elvis Presley, muzika iz mladosti novih penzionera. Omladina i ne zna ko su bili ti izvođači, pojma nema da su bili i likovi koji se slede i kopiraju.
    A matorci kupuju CD-je, maltene oni su većina mušterija. Kakav downoad, kakav iTunes. Iz Music Shop blizu mene, tako je svugde.



    Nešto oko čega se reklamni stručnjaci slažu je - polovina para data na Internet marketing (Google, Facebook, Twitter) je bačena niz vodu.
    Jedan je to lepo rezimirao: "Samo, koja je to polovina, od dve?"

    Tu je ušao u staru stvar: avion (Jumbo Jet) nosi 150 tona goriva. Polovina goriva se potroši na nošenje druge polovine koja avionu omogućava let. Koja polovina?
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •