Results 1 to 2 of 2

Thread: Bankrot Virgin Airlines

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524

    Bankrot Virgin Airlines

    Bankrot Virgin Airlines. Sir Richard_Branson traži od UK, od Australije, pola milijarde dolara da sačuva kompaniju. I drugi su to tražili, neki i dobili (Qantas).

    U najboljim danima te firme, nekada najduži avion na svetu, Airbus A-340-600, slikan na Narita, Tokyo, septembra 2005. Piše "4 engines 4 long haul". Imao ih je 4, na prvom koji je dobio bilo je ispisano na trupu "Mine longer than yours" da se samopohvali kako je on napredan. (Proizvodnja tog aviona je obustavljena pre 14 godina, oni koji ih imaju ne znaju šta će sa njima).



    Sir Richard Branson ima prebivalište na privatnom ostrvu, jednom od Virgin Islands, poreski raj i ne plaća porez UK. Sada od UK države traži pomoć.
    Kažu, "vredan" je 4.7 milijardi dolara. UK vlasti su mu odbile zahtev, "Neka potraži pare na drugom mestu". Misleći, ako je toliko bogat, šta će mu država.

    Ali, avaj: on je švorc. Sve što ima su iluzorne investicije u sada propale firme (kao, 49% u Delta Airlines), hotele, sve ono što danas bankrotira. Maltene kao Antonio u "Mletačkom trgovcu" od Šekspira, kome su trgovačke lađe tonule jedna za drugom

    Tu se vidi: ceo kapitalizam je piramidalna šema i sada je došlo vreme za njeno resetovanje. To se dešava, praktično svakih 10 godina, +/-. Igraju se slobodnog tržišta pa kada zagusti, plačući idu pod suknju Majke Države.

    Da države pomognu avio kompanijama, toga će biti i mora da bude u možda 5% slučajeva gde država ima interes, država odlučuje a ne biznismeni iz najgore upravljane ljudske delatnosti - iz avio kompanija.

    Da im se pomogne, odijum javnosti će biti žestok. Avio kompanije, posle decenija maltretiranja putnika, smanjivanja razmaka između sedišta, alokacije sedišta, merenja prtljaga i naplaćivanja, omrznute su više nego banke.

    Sada, javnost treba da ih spašava?
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Odličan (i poučan) komentar na vest koja je prostrujala svetskim medijima.
    Znao sam za Virgin Atlantic ali ništa od ovoga.

    Zaista, šta će biti sa mnogim avio kompanijama pogotovo ako ovo potraje duže?

    Stekao sam utisak da je tu bila žestoka konkurencija i pre ovoga.Zar nisu karte iz Evrope za Thai pre 15 godina bile preko 800 € a zadnjih godina su prepolovljene cene , pa štednja na obrocima..
    A šta tek reći za low coust koji su vozili jeftinije od autobusa..

    Nešto mislim...biće tu još bankrota.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •