Results 1 to 5 of 5

Thread: Ex-Yu Rock Muzika

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Ex-Yu Rock Muzika

    Meni najomiljenija pesma cele Yu rock muzike je od Indexa, "Plima" (1973)



    Primetimo na slici sa singla lik Kornelija Kovača koji nije bio član grupe. On je napisao tekst za ovu legendarnu pesmu.

    Kornelije Kovač (rođeni brat nekada uvaženog voditelja TV Dnevnika RTS, Mihajla Kovača) nije uspeo da se upiše na Muzičku akademiju u Beogradu (1965-te), upisao se u Sarajevu. Sve ih je posle znao. Akademski obrazovan muzičar. U njegovoj "Korni grupi" je pevao i Zdravko Čolić, isto tada iz Sarajeva.

    Pokojnici iz Indexa

    Gitarista, Slobodan Bodo Kovačević (1946-2004).
    Pevač, Davorin Popović, "Pimpek, (1946-2001).
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Odlično druže!
    Gde je samo nađe?
    Danas sam je nekoliko puta poslušao.

  3. #3
    Beograd, osamdesetih..bio je jedinstven period.
    Nov muzički talas, energija, žurke..

    20201102_211723.jpg

    SKC i Dom Omladine, kultna mesta..

    Screenshot_20201102-211853_YouTube.jpg

    Šok posle Titove smrti je prošao i izgledalo je da se bajka nastavlja.
    Nasledio ga je prvi potpredsednik Cvijetin Mijatović.
    On je imao je dve ćerke, i u toj njegovoj vili na Dedinju pravile su se lude žurke, muziciralo, pravili se bendovi..Tu su pored sestara Mijatović, dolazili legende tog vremena Milan Mladenović, Bojan Pečar,Magi,Gera, Miško Plavi, Sonja Savić,Bebi Dol...

    Skoro svi su pokojni.

    20201102_221316.jpg

    Ovaj prvi sa leva je Miško Plavi (pored njega je čuveni Gera, slikar, bubnjar.. )

    Multiinstrumentalista,Miško Plavi, svirao je kratko u "VIA Talas" sa Mirom Mijatović i Bojanom Pečarom, a najduže u "Pilotima" i sa Milanom u EKV , bas gitaru,posle odlaska Pečara.

    Iskreno, mislio sam da je i on pokojni,kad ono, iznenađenje...
    Miško Plavi kao Džeger, aktivan, čak i mladolik.

    Od 2000 godine živi i radi u Japanu gde je , kaže, doživeo katarzu.Šest meseci je bio i u Tajlandu.

    Dovoljan razlog da, sa zanimanjem, pogledam 2 njegova intervjua o životu u Japanu, njegovom radu tamo,,druženju 80-ih a s obzirom na koncept ovog foruma i postavim ga tu.

    Prvi je iz 2017

    https://youtube.com/bQjFmLhxEoU
    (Ako se ne otvara može na youtube "SRBIJA NA VEZI:Miško PLAVI PETROVIĆ" #RTSSAT

    drugi intervju od 2 sata je iz januara 2020

    https://youtube.com/ijlN6zXsCo0
    (Ako se ne otvara može na youtube "INTERVJU:Miško Plavi-Moderna pop kultura ima cilj da stvori zombije od ljudi" u produkciji BALKAN INFO)

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Godina 1975. SFRJ, najveći orkestar na svetu. Tadašnji nastavnik muzičkog u Osnovnoj školi "Vojislav Voka Savić" u Lazarevcu uveo je da svaki učenik mora da svira neki instrument.
    Ova slika je tada obišla svet.



    Bilo je tu i siromašne dece, dece iz sela, pa melodike i blok flaute ali sve u svemu bio je veliki orkestar.
    Ja nisam išao u tu školu, nastavnik muzičkog iz moje škole je bio jako ljubomoran, nikada nije prestao da napada tog drugog nastavnika. Sa argumentima kao "A gde mu je hor?". Kao da je on imao školski hor.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    https://radio.garden

    Za sve koji su se zaželeli stare dobre muzike sa radija.

    Studio B više nije u modi.

    Samo iz BG ima 134 stanice.Meni omiljene su NAXI 80- RADIO, NAXI EX-YU RADIO, NAXI Rock Radio.. a u kolima se, u današnje vreme najviše sluša: HIT FM RADIO, RADIO S, KAROLINA..

    Nostalgije radi zavrtim globus pa rado slušam i HUA HIN radio, Ployradio Bangkok, COOLfahrenhite FM 93,5 itd.

    Nije " in live" , mislim da je kašnjenje od par sati.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •