Results 1 to 5 of 5

Thread: Japan, Gunma Prefecture

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Japan, Gunma Prefecture



    Gunma Prefecture. Dva miliona ljudi, landlocked, od industrije tu je glavna fabrika Subaru i još firmi koje prave transportna sredstva.
    Poljoprivreda (kupus), konijaki (koren) i uzgajanje konja.

    Gradić Kusatsu je turistima i Tokijotima najpoznatiji. Sa 6 hiljada stanovnika ima 3 miliona turista godišnje. Sve zbog svojih nadaleko čuvenih banja. Ima na stotine hotela (svi sa onsenima) i na desetine javnih onsena.

    Ovo je centar mesta. Javo izloženo, voda koja dolazi iz Nagano



    Celo mesto miriše na sumpor (kuvana jaja), od ovakvih isparenja, nije neprijatno



    Pre nego što voda dođe na ovo jezerce gore, prolazi kroz hlađenje. 80 stepenica da vodu 70C ohlade na 45C. Tek onda je podnošljiva za sedenje u njoj u onsenima koji baš odavde, svi, dobijaju vulkanski zagrejanu mineralnu vodu.







    Samo mesto je simpatično









    Stotine barova, noćni život za 1-dnonoćne turiste iz Tokija. Firme tu masovno organizuju R&R.



    Nastaviću sutra, ima za bar još tri posta.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Slika tih rashladnih saća iz drona, plakati



    Noću



    Sve hotel do hotela, svaki ima onsen



    Javno, foot-spa, besplatno



    Hotelska soba, tatami. Uzeli 3 sobe, svaka za po jednu osobu.





    Soba je za četvoro. Da smo uzeli jednu sobi, pomnožili bi sa 3. Ovako, ista cena, svako ima svoju sobu. Verovatno ih je bilo praznih, bili su ponedeljak i utorak.



    Svaki hotel (na stotine) ima svoj onsen. Ali najbolji su javni onseni, najveći, sa najviše jezera i izbora.





    Ovaj je jedan od omiljenih



    Reka koja izlazi iz njega se malo ohladila



    Voda unutra je skoro 50C, nije baš prijatno sedeti dugo u njoj. Udari kiša



    Ukus vode je kao težak znoj koji ti curi sa čela do usana. Nema tuševa.
    Posle, liznem nadlakticu - nije slana. Ništa kao morska voda.



    Bazeni su odvojeni, muški i ženski deo, svi su goli.

    Sredom, može pomešano, u kupaćim kostimima.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Put za vodopade i vulkanski park. Gunma, japanska prestonica kupusa. Nepregledne planaže, dva miliona glavica se dnevno izvadi i ide kamionima po celom Japanu.



    Prva stanica dana, Shiraito vodopadi. Ovo je nekih 300m prilaza njima




    To je veliki nacionalni park, obuhvata i vulkanski park koji je posle ovoga.



    Lepo je i na prvi pogled se ne primeti da izviru pod konac



    Voda, kada padne kiša, prolazi kroz planinu i treba joj 6 godina da izađe na ovaj vodopad.





    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mt. Asama vulkanski park. Visoka 2,568m a stene su od erupcije 1783.







    Kannondo Temple, napravljen 1958 u znak sećanja na poginule od erupcije 1783. Tu se ljudi mole za zaštitu od zla i loše sreće.



    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Uživao sam prateći postove , slike i videe sa ovih ekskurzija Gunma i Nagano.

    Neobična i lepa priroda , hramovi.

    Da ne pratim ovaj forum ne bih znao koliko je Japan bogat tom termalnom vodom i koliki je to maseni protok da ,kako pišeš,svi hoteli u tom banjskom mestu koriste tu vodu i imaju svoj onsen.

    Onaj vodopad,Shiraito,(a slabost su mi vodopadi,zelena voda i kamen), zbunio me podatak (piše i na tabli) da vodi treba 6 godina (!?) od planinskih kiša do tog lepog vodopada.Pogledam na mapi a to nekih 20-30 km.od Mt.Asama.Onda mislim ako Dunavu treba mesec dana od izvora do Crnog Mora na 3.700 km šta je onda to.Pa to bi bila brzina vode od pola metra na sat ,otprilike kao brzina puža.Ali izgleda da to ide ispod zemlje ko zna kakvim tokovima,ako sam dobro razumeo.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •