Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 148

Thread: Foto za danas (2021)

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Foto za danas (2021)

    Godina 2021. je godina bika ili vola po kineskom kalendaru. Ima mnogo interpretacija (kao horoskop) šta godina bika znači, najjednostavnija je : Ko vredno radi, u godini bika, to će mu se posebno isplatiti.

    Neka maske na licu, da se upamti kako je godina 2021. počela.



    Kineske godine:

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Biće sutra skijanja. Poslednji put smo bili 9. februara 2019. i sneg je bio loš. Sezone 2019/2020 smo bili u Thai a nije ni bilo snega kada smo se vratili. Samo veštački i sunčano, čim se naoblači, on se zamrzne i stvori se ledena pokorica pa samo "khhhrrr-khhhrrr".

    Sada ga ima 150cm, svežeg. Sat i po do skijališta, lift prestaje sa radom u 16:30, onda banja i večera i u 20h smo u krevetu u svojoj kući.

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hirugano Kogen, snow park.



    Kratke skije, ne trebaju štapovi. To mlađi ili vrlo dobri skijaši mogu.



    Meni i dalje trebaju štapovi



    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefecture, Hirugano kogen snow park. Poslednjih minut i po spusta. Još je ćerka išla sporije, cik-cak, da mi ne pobegne.
    Ona kratkim skijama, ja sa klasičnim, dok sam ja na 80% spusta, ona bi već stigla.
    (Klip (1 minut 32 sekunde) ima neprijatan ton, zvuk koji su pravile moje skije dok sam snimao).

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iz IKEA restorana, Nagoya, Japan, iznenadna mećava. Sneg je padao horizontalno, jak vetar.





    Kako je padao horizontalno, ne vidi se bez videa (kratak, 18 sekundi, nema tona)

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefecture, Hirugano kogen snow park.
    Ako ovo nije zimska bašta, ne znam koja druga je.
    Kada si odeven za skijanje, uopšte nije problem da se ovako sedne i ruča.

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefecture, selo Shirakawa-go, na listi UNESCO World heritage.

    Selo tone u san. Od 17:00 - 18:00. Stalno držim njihov livecam na jednom ekranu. Mislim se da u četvrtak odem opet, sutra će biti još snega.







    Nema ništa, posle 17:00, sve zatvoreno, turisti su morali da napuste parking pre 17h.



    Da bi se probudilo u suncu, za promenu.

    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya. U komšiluku jedna kuća ima ovu voćku. Ne znam koja je, neki agrum jeste.



    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Higashiyama Botanical Garden & Zoo, slika sa Sky Tower od danas. U daljini svetluca Pacifik. Posle Shanghai, Nagoya je najprometnija luka na svetu.



    A opet, jeste na moru, desi se nekoliko dana godišnje da sa kola treba da se struže led

    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Država rekla da preporučuje stanovnicima 11 prefektura (uključujući i moju, Aichi) da izbegavaju izlaske koji nisu neophodni. Sedimo u kući, ćerka online nastava. Jednom učeniku otac (Brazilac) dijagnozirana (umerena) korona, zatvori se cela škola od 800 učenika na dve nedelje. Učenici koji su bili u kontaktu sa tim učenikom, njihovi su roditelji obavešteni, mi nismo. Kuća, kuvam, šta ću.

    Slika iz novina (Japan Today). Prijemni ispit za fakultete. Pre je bilo dva dana, odjednom, svugde, sada, zbog virusa, 3 x 2 dana sa dve nedelje razmaka. Kaže da na ispit izlazi tačno 535,245 budućih studenata, na 680 lokacija.

    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Japan, Nagoya. U komšiluku jedna kuća ima ovu voćku. Ne znam koja je, neki agrum jeste.



    Evo koja je voćka: pomelo, u Japanu je zovu "banpeiyu".



    Ima je u radnji, bogami preko 1kg je teška.



    Dolazi iz Kumamoto, Kyushu ostrvo. Medved ("kuma") im je simbol



    Mesnati plod



    Kora se ostavi da miriše u kući jedan dan

    Azija, moja dežela.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je jedino što vidim, danima. Ne izlazim, radim od kuće a i hladno je, 5C.

    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sajt je bio oboren 8 sati. Prebacio sam sajt sa deljenog "shared" servera na poseban, samo moj. Razlog je bio da su na deljenom serveru hakeri bili našli način da sa jednog sajta ubrizgavaju svašta na sajtove na istom serveru.
    I ona firma, "Sucuri" mi je rekla da nema leka, jedino što mogu da urade da blokiraju te napade pa su i nekoliko podforuma blokirali. Jedino poseban server. Sada bi to trebalo da bude u redu, tek su postavili sajt na novo mesto, još ne znam šta radi šta ne radi.
    Azija, moja dežela.

  14. #14
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prebacivanje sajta nije završeno, ovo je stari server, samo je na registraciji domena vraćena stara adresa da se sajt uopšte podigne. Dok se ovo ne završi, neću postovati, da se ne izgubi.
    Azija, moja dežela.

  15. #15
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prebacivanje je završeno. Slike (Turska..) se sada smesta vide, nema blokiranih topika (od strane one firme Securi koja je otkrila da drugi sajtovi na delejnom serveru upadaju na moj).
    Sada je server samo moj, nema drugih da svojim slikama gaze naše u cache memoriji.

    I izgleda da radi mnogo brže, sve što sam probao dolazilo je trenutno.
    Azija, moja dežela.

  16. #16
    Ovo sada izgleda odlično !

    I brzo otvaranje i sve vidljivo.
    Nisu bile "pregažene" slike samo na tredu "Turska" već i na drugim( "Singapur","Ko Samui", "Pariz"...)

    Sad ću da postavim i obećani post o novom aerodromu u Istanbulu jer sam , razočaran ovakvim "nakaznim" postovima bez slika, "digao ruke od svega".

    Svaka čast druže!

  17. #17
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    To sam odavno mislio da uradim. Ova dva dana je padala kiša na skijalištima, sedeo kod kuće pa rekoh sada je vreme.
    Azija, moja dežela.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovako je bilo na Washigatake, Gifu prefecture 3. februara 2012.



    Kiša na skijalištima.



    Die-hards, skijaju u kišnim mantilima



    A treba da platiš ski-pass, 6,000 dinara. U-turn.

    Zato ovog vikenda nismo ni išli.
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, kovanica od 500 yena. Kao 500 dinara. Za nju može da se kupi paklo cigareta ili, postoje "Coin bar" gde sve što imaju na meniju, piće (i pivo) i snekovi, košta baš 500 yena. Najvrednija papirna novčanica je 10,000 yena (dinara) zbog toga da je se ne isplati falsikovati a i da se bez većih denomominacija stanovništvo obeshrabri da ih drži po slamaricama umesto u bankama i štedionicama.
    Papirne pare su uvek nove. Pre svega, da se spreči prenošenje neke zaraze a i da milioni automata za prodaju svega i svačega mogu lako da ih prime.



    Taj novčić, veličine kao nekadašnja "petobanka" u SFRJ dobiješ kao kusur nekoliko puta nedeljno.



    Šta se sa njime radi: stavi se u kasicu prasicu. Za dve godine, tako, ćerka ima punu torbu tih novčića, ušteđeno je 250 hiljada dinara. Do njenog punoletsva, biće i 350 hiljada dinara.

    To je, da joj se plati škola za vožnju koja košta 325,000 dinara. I pare će, praktično, doći sa neba. Već će biti tu, spremne. Odneseš ih u banku, oni ih propuste kroz brojač i dobiješ papirne pare u denominacijama kao 10,000 dinara. Bio bi to dobar svežanj ali odmah ide na račun u banci.

    U Japanu je, od svih bogatih zemalja, polaganje vožnje najskuplje i najteže. Ne moraš da uzmeš nikakve časove ali se onda pada po 6-7-8 puta. Ako znaju da je kandidat za vozača platio i pohađao školu, i sam kandidat će lepo voziti i proći iz prve.
    Azija, moja dežela.

  20. #20
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Japan. Izgradnja zgrade. Ovako se sve rade, sa dosta čelika. One više imaju hidraulične jastuke. Max visina 55 spratova, može da se njiše ali ne da se prevrne.
    Dođi zemljotrese pa probaj ovo da srušiš. Takve su i zgrade okolo samo se ne vidi ispod fasade.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •