Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 101 to 120 of 148

Thread: Foto za danas (2021)

  1. #101
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vratio se sa ture 5 dana/ 4 noći. Bila je danas vožnja kao Beograd - Ljubljana, pisaću sutra . Nisam mogao iz hotela jer je nekako sajt banovao te IP adrese (za te hotele pre nisam ni čuo).
    Povratna vožnja je plava linija.

    Azija, moja dežela.

  2. #102
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Tokushima prefecture, Naruto, Otsuka Museum of Art. Reprodukcije slika na keramici, laserom.

    Poslednja večera, original i posle restauracije (1979-1999).

    Azija, moja dežela.

  3. #103
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagano Prefecture, Kamikochi nacionalni park/

    Name:  2021kamikochi00.jpg
Views: 276
Size:  52.5 KB

    Ovo je vec 1,500m nadmorske visine. Planine u pozadini su 3,199m.

    Name:  2021kamikochi01.jpg
Views: 213
Size:  46.7 KB

    Name:  2021kamikochi02.jpg
Views: 305
Size:  53.8 KB

    Voda je hladna kao da je u frizideru rashladjivana, mozda 9C.

    Name:  2021kamikochi03.jpg
Views: 215
Size:  78.4 KB
    Azija, moja dežela.

  4. #104
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Senmaida terase pirinca/, Wajima, strana Japana prema Kini i Koreji.

    Senmaida = hiljadu pirincanih njiva, stvarno, ima ih 1,004.

    Name:  2021wajima01.jpg
Views: 213
Size:  37.7 KB
    Azija, moja dežela.

  5. #105
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Skoro godišnjica od bacanja atomske bombe na Hirošimu, 6. avgust 1945. Bio sam na putu pa nisam mogao juče da postujem.


    Ovako vam je to bilo 6. avgusta 1945. Tačno u 8:15 ujutro:


    Pala je ova bomba. Do pre dolaska u Japan, sam, onako, kao iz škole, mislio da je bomba bila velika kao podmornica.
    Nije. Ovako je izgledala a ovolika je bila, imala je 60kg uranijuma:





    Isto, mislio sam da je stvarno "pala", da se zarokala u zemlju i eksplodirala. Nije. Bomba je eksplodirala 640m iznad zemlje, kao sto kaze ova crvena lopta na maketi:




    Ekspodirala je 640m iznad zemlje, nije se zarila u tlo.





    Minut ranije, u 8:14, mesto Hiroshima je izgledalo ovako. Crveni krug je gde je danas hotel u kome sam odseo:







    Posle toga, mrtvi, krš i lom:




    Ova zgrada, koja je danas "Atomic Bomb Dome" je delimično opstala. To je bila "Hiroshima Commerce Promotion Office", nešto kao Privredna komora.



    Negde 1966. je poceo da se urušava ali su rešili da je ne ruše nego učvrste i ostave za spomenik. Na listi je Unesco-a.


    Još nešto što nisam znao: mislio sam da ona atomska pečurka dolazi od dizanja u vazduh svega oko mesta pada (kratera) bombe. Ne, to je da u vazduh ide (diže se) sve što je dole sprženo, usisano u vazduh i tako formira pečurku, to je i ova, u vazduhu eksplodirana bomba napravila.

    Radijacije maltene da nije bilo. Sprale su je kiše. Posle mesec dana, došao je australijski bataljon da "zavede u red" u tome šta je ostalo.

    Ovo je tačno 10-godišnjica rada ovog sajta. Hvala vam što ste nas čitali.
    Azija, moja dežela.

  6. #106
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Aichi, Gamagori, Laguna Asia aqua park. Bilo je 39C.







    Bili su gosti body-builders, među njima i ova ženska (posle sam je video kako sa mužem vode ćerku za ruku)

    Azija, moja dežela.

  7. #107
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, relacija od Kanazawa do Wajima. Na tom potezu ima 50km besplatne peščane plaže.



    Porodice sa decom dođu kolima, kola mogu da uđu na plažu (mada može bilo gde, koncentrisano je oko kioska i WC-a i tuševa).
    Ponesu svoju hranu i piće. Da to isto urade u aqua parku (gde ne sme svoja hrana i piće) koštalo bi 4-članu porodicu bar 200 EUR za jedan dan.



    Neko se venčao i došao da se islika

    Azija, moja dežela.

  8. #108
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Japan, relacija od Kanazawa do Wajima. Na tom potezu ima 50km besplatne peščane plaže.



    Porodice sa decom dođu kolima, kola mogu da uđu na plažu (mada može bilo gde, koncentrisano je oko kioska i WC-a i tuševa).
    Neobično za Japan.
    Čini mi se i da prvi put tamo vidim kupanje u moru. Još sa peskom, podseća na Mediteran.
    Ako se ne varam, to je onaj deo obale Japana, ka Koreji, gde su i one peščane dine.

  9. #109
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Neobično za Japan.
    Čini mi se i da prvi put tamo vidim kupanje u moru. Još sa peskom, podseća na Mediteran.
    Ako se ne varam, to je onaj deo obale Japana, ka Koreji, gde su i one peščane dine.
    Toliko ljudi tu živi da im je baš zgodno da besplatno odu na dnevni izlet na more. Peščane dine (Tottori) je nekih 200 km na dole.
    Azija, moja dežela.

  10. #110
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od danas, bass play, bend je "Mother Mother" a pesma "Hay Loft". Ispala je lakša nego očekivano, posle pola sata vežbe, ovaj snimak.
    Ja, koji sam ispao iz praćenja muzike, od ćerke dobijam šta je aktuelno za njenu generaciju.

    Short version (35 sekundi):

    Azija, moja dežela.

  11. #111
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Kochi prefecture, reka Niyodo, poznata po svojoj izuzetno čistoj i providnoj vodi.



    Od nekih 30 tajfuna koji pogode Japan godišnje, možda 3-4 dopru do Nagoje i Tokija. Ostvo Shikoku dobije bar 20.
    Otuda njihov izum - most koji može da se potopi. Ima ih na stotine.
    Ovaj se zove Nagoya ali nije isti kanji kao grad Nagoya, potpuno je nepovezano sa imenom grada.



    Nema ogradu ni držače. Od tajfunske kiše, reka naglo nadođe i preko visine mosta, nosi svašta i taj nanos, da ima ograde, bi se zaprečio na ogradi, pružao otpor bujici i reka bi most srušila i odnela.
    Ovako, reka se povuče za nekoliko sati i most preživi.



    Eno ga i auto prelazi most. Jeste malo neprijatno voziti preko kada nema ograde. Na sredini levo se vidi ispust, to je da se pešak izmakne sa kolovoza da vozilo (može biti i laki kamion) prođe.

    Azija, moja dežela.

  12. #112
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Juče sam primio prvu dozu vakcine za kovid-19. "Moderna". Trajalo je 5 sekundi, nije bolelo. Efekti, ceo dan posle sam bio pospan a rame gde je ubodena se oseća kao da si igrao utakmicu pa te neko udario baš u to rame.
    Centar za vakcinaciju je Nagoya Komaki Airport, do 2005. nekada glavni za na Nagoju, sada sekundarni, samo domaći letovi, Fuji Dream Airline.
    Drugi i treći sprat su za vakcinaciju, prema onome što su postavili i laka procedura, mislim da prođe nekih 20,000 ljudi dnevno



    Ovo je pogled dok čekaš 15 minuta posle injekcije.

    Fuji Dream Airline, low cost. Imaju 16 aparata Embraer (170/175)i svaki je različite boje.
    Putujuća publika ih voli jer nema srenjeg sedišta, sve su po dva.

    Fuji Dream Airline fleet/

    Azija, moja dežela.

  13. #113
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Umro je Charile Watts (80), bubnjar The Rolling stones. Charlie, počivaj u ritmu.

    Baš taj dan, stigla mi je na poklon knjiga "The Rolling Stones - All The Songs". Knjiga ima 700 strana i teška je preko 3kg.



    Za svaku pesmu ima naracija o poreklu, ko je napisao, ko je svirao i pozadina pesme. Za baš svaku



    Bill Wyman, basista, napustio je grupu 1993.
    Ritam gitara, Ron Wood, nije bio član grupe do 2005. Radio je kao zaposleni, za platu.

    Keith Richards (1943) jednom izjavi: "Stari ljudi ne znaju za rock'n roll. Da vas podsetim, mi smo ga i izmislili."
    Azija, moja dežela.

  14. #114
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Opet naša imitacija Mediterana, Laguna Gamagori. 36C.





    Noćno kupanje, riva oživi, mnogi dođu samo zbog toga













    Azija, moja dežela.

  15. #115
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya, Higashiyama botanical garden. Jezero u bašti.
    Ploveći kao mali splavovi.



    U kombinezonimao do pazuha, muškarac i žena orezuju vodeno bilje

    Azija, moja dežela.

  16. #116
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Sa poslednje ture, plaža, beli pesak, skoro 100km.



    Ovaj plavi kvadrat je lokacija



    Toliko je dugačka (100km) da nigde neme naročite gužve



    Besplatna plaža, kolima može da se uđe, porodice na celodnevnom besplatnom izletu, obično se koncentrišu oko kioska, WC-a i tuševa.





    Nije uvek tako idilično. Samo primetimo kako je drveće uz plažu nakrenuto, čest je jak vetar

    Azija, moja dežela.

  17. #117
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya, Moricoro park. "Kosmos", jesenje cveće.







    Azija, moja dežela.

  18. #118
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan. "Mama-bike", bicikl sa električnom asistencijom. Uvek ti nizbrdo. I to sa dvoje dece.
    Košta 400 EUR (više nego moped) ali ne treba registracija, ispit, ništa.
    Što bih ja voleo da je mene i brata ovako mama vozila.
    Još da su dečje kabine imale brisače pa da ih prekidačem iznutra ja uključujem i isključujem.

    Azija, moja dežela.

  19. #119
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya.
    Kada se kupuje solo gitara, nema greške ako se uzme ista kao što je ima Eric Clapton: Fender Stratocaster. I naš Marshall.





    Mark Knopfler, Dire Straits:

    When I first saw a Stratocaster, I realized it’s a thing of sculpted beauty. It could be something flying through space to me. It’s a utilitarian thing, but it’s beautiful." — MARK KNOPFLER, Dire Straits
    Azija, moja dežela.

  20. #120
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Fender jazz Bass & Fender Stratocaster. U kući, u sobi, izgledaju lepše nego u masi instrumenata u radnji.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •