Results 1 to 20 of 97

Thread: Foto za danas, 2022.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Foto za danas, 2022.

    Godina 2022. je kineska godina tigra. Ima mnogo interpretacija (kao horoskop).



    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Shirakawa-go. Nisam mogao da izdržim a da opet ne odem tamo, bio sam po mećavi pre dve nedelje.
    Slika od podneva pa od 14h, pa noćna.



    Drugačiji ugao Sunčevog svetla posle 2 sata



    Pa onda po mraku. Snežne pahuljice padaju.

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya. Japan je najveće svetsko tržište luksuzne robe.
    Red za kupovinu Rolex satova, kao nekada kod nas, sirotih, penzioneri za ulje.
    Premeštena radnja Rolex, otvorena danas, posle praznika, 4. januar 2022. Verovatno je neki popust za prvi dan.
    I imućni znaju da čekaju. Početna cena satova je 5,000 EUR pa do neba. Hej, ako si hteo da kupiš sat za 5,000 EUR pa uvaćariš 200EUR popusta, i njih to veseli.
    Sam imam Seiko Solar, 140 EUR, nema baterija, nema navijanja, 15 minuta bilo kojeg svetla (sunčevo, sijalica u sobi) godišnje i radi, vreme tačno.

    Kada se pojavio Apple iWatch, dizajner Jon Ive (dizajnirao sve Apple proizvode) je rekao: "Ovo će uznemiriti Rolex".
    CEO Rolex, sa pravom je rekao: "Šta me briga šta se dešava sa satovima, mi smo na tržištu luksuzne robe."



    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya, Sakae. To je kao njihove Terazije. Dva miliona stanovnika. Inženjerstvo, robotika, nauka, elektroninka, automobili (rodno mesto Toyota).



    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hristos se rodi!

    Na današnji dan 1992, baš negde u ovo vreme, sleteo sam u Australiju i počeo novi život. Aparat koji me je doneo je bio Boeing 747-SP registracija VH-EAA (isporuka januar 1981 - rashodovan mart 2002.). Izgleda dežmekasto, nije optička varka. Bio je 14m kraći od standardnog Jumbo jet a imao istu pogonsku grupu. Piloti kažu da je bio okretan i živahan kao sportski auto.
    Proizvedeno ih je 48 primeraka. Ova slika je sa Nagoya Komaki airport, 1989.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Shirakawa-go.
    U petak, 7. januar 2022. pao je sneg u Tokiju i 500 osoba je primljeno u bolnice zbog padanja na klizavici. Ko zna koliko ih je ustalo i nastavilo i nije išlo ili odvezeno u bolnice.

    To je još i dobro. Uz svaki veći sneg po nekoliko ljudi pogine, padnu dok čiste sneg sa krovova kuće. Kao ovaj (koji nije pao), ima dvoručnu lopatu sa kašikom maltene kao građevinska ručna kolica.
    Prvi sneg je vlažan i težak, kuća stenje pod njime.



    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •