Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 81 to 89 of 89

Thread: Foto za danas , 2023

  1. #81
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    AirSerbia, Corax karikatura. Već je zadnja dva dana bilo napisa o toj pogubnoj "saradnji". Bilo ih je godinama, od početka. Čekam samo da na "Peščaniku" neko to dokaže, a već su godinama dokazivali.
    Etihad je , kako reče "Dr" Siniša Mali izašao iz posla iz njihovih biznis razloga, sada AirSerbia može i sama". Kao da joj više ne trebaju dodatni točkići na dečjem biciklu. Znači, videli oni nema ništa od AirSerbia, bar ne od zarade.

    Ovo može da traje godinu dana max dok je već ugovoreni lizing aparata (Air Serbia ne poseduje ni jedan jedini avion), onda propast, srpska buranija, ima da uništi AirSerbia kao što su uništili JAT.

    Da, AirSerbia je dobila letove za Ameriku tek kada je prihvatila da primi 4 zatvorenika iz Guantanamo Bay kada su ga zatvarali.



    Nije lako ni onim velikim a kamoli maloj Air Serbiji.

    Godinama unazad avio saobraćaj je bio u ekspanziji ,visokoprofitabilna grana privrede.

    Ali posle 29 godina " plivanja " u turbulentnim privatnim vodama, shvatio sam jedno: Kada negde izraste visoka trava ( profitno) pa izgleda da će biti šuma, iznenada stigne "kosilica".

    Ta " kosilica" je stigla u vidu low-costera ( iza kojih se kriju hedž fondovi).Godinama sam gledao šta radi jedna Air Asia u tom delu sveta.A ovde,sada, Wizz Air,Rain Air, Easy Jet..

    Pečatirano je sa pandemijom.

    Bilo kako,činjenice su da na 30 min ,kolima, imam aerodrom koji je regionalni hab ( a ne npr. ZG ,koji je u EU),sa letovima u 80 destinacija ( 40 novih u poslednje 2 godine), da se Air Serbia " potukla " sa mnogima, sa nekima sklopila code-share ( Turkish), a što je dovelo do niskih cena karata.Dok sam 2000 god leteo na Kubu iz Budimpešte ili 1994 u Thai iz Sofije, danas su letovi iz tih gradova 50-100 % skuplji pa svi oni okolo koriste BG za tranzit a što je povećalo broj putnika aerodroma sa 2 na 4 miliona.
    Posledično to je i dovelo Vinci da investira i koji je sada napravio novi terminal, piste..
    Stiže i EXPO u BG.

    Da li me sve to košta kao poreskog obveznika?
    Naravno- da.
    Ali i oni veći ( Lufhtanza npr.) nađu način, makar i tajno, da se dotiraju od države.

    A vlasti,lažne "Dr" ili ne, takve su kakve su.Daleko od toga da ih branim.Naprotiv.

    Ali nekad pomislim, kako je to bilo 40-ih , intelektualcima,građanstvu..dolazak na vlast nepismenog bravara Broza ( gađao se padežima) a imali smo posle toga zlatno doba .

    Dok se čeka "Peščanik", evo analize od susjeda

    https://zamaaero.com/21/11/2023/anal...i-air-serbiu//

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...
    Dok se čeka "Peščanik", evo analize od susjeda

    https://zamaaero.com/21/11/2023/anal...i-air-serbiu//
    Tu će da se čeka. Ako se vlast promeni, novi pokažu kakvih je tu mahinacija i lažnih izveštaja bilo, onda gotovo. Mada, ni njima to ne bi trebalo, tek onda ni oni ne mogu da uvale Air Serbia u neko partnerstvo ili prodaju.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Sa mog ulaza. Kola parkirana samo na namenskom parkingu koji se plaća.



    Nikada i nigde po ulicama nema parkiranih kola. Auto ne može ni da se kupi ako se nema izvod iz katastra o posedovanju parkinga.

    Azija, moja dežela.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Moja ulica, sazrevaju pomorandže u komšijskoj bašti. Miran kraj, toliko tih da mi se nekada učini, pogotovo noću, da sam izgubio čulo sluha u Nagoji, gradu od 2 miliona stanovnika.
    Pomorandže ubrane sa grane su kisele, treba da odstoje nekoliko dana da dobiju slatkost koju znamo.





    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Japan, Inuyama, drvo gingko (zlatno drvo) u jesenjem žutilu. Turistička atrakcija.







    Plod ide u kremasti slani puding, "chawamushi". Ukus je kao macadamia.

    Azija, moja dežela.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Japan, FIAT 500L proizveden u Kragujevcu. Nema ih puno ali može da se vidi na ulicama skoro svaki dan.
    Samo 10% kola u Japanu su uvozna, uglavnom luksuzne marke (BMW, Mercedes, Volvo, Alfa Romeo). Od "običnih su nova VW buba, Mini Moris, po neki Peugeot.

    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Japan, Gifu Prefecture, centar Japana. Seki mesto, jezerce ne veće od teniskog igrališta, dobilo slavu kada ga je neko 2015. stavio na FaceBook. Kristalno čista voda, dolazi iz vulkanskih stena koje ne emituju mikrobe koji su barskoj flori neophodni. Izgleda da ribe u jezeru lebde pod staklom a da vode kao i da nema. Turistička atrakcija. To mu je neko dao ime, koje je ostalo, po slici Kloda Monea.





    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Toyota City, jedna od mnogih farmi jagoda. One idu od decembra do maja, zimsko voće iz staklenika.
    Ima ih 5 vrsta, jedna su veličine dečje pesnice i jako su slatke. Imaš 45 minuta da pojdeš koliko možeš, nema nošenja kući. Ne dodiruju tlo, ne treba pranje, jedu se tu, odmah.







    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,524
    Japan, Gifu Prefecture, Shirakawa-go, selo iz bajki, na listi UNESCO World Herritage.
    Pao prvi sneg. Kada tamo padne, to je početak sezone skijanja po svim okolnim planinama. Uvek 18. decembar, svake godine. Njihova webcam.





    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •