Results 1 to 19 of 19

Thread: Foto za danas, 2024

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Foto za danas, 2024

    Po kineskom klendaru, 2024. je godina zmaja. Srećna nam bila.

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Pridružujem se čestitkama za 2024!

    Name:  20231218_172022.jpg
Views: 149
Size:  35.7 KB

    Klizalište u centru mog lokala .

    Name:  20240101_104707.jpg
Views: 149
Size:  27.8 KB

    Novi sad , centar, od juče.

    Samo, počelo zemljotresom 7,5 u Japanu, Ishikawa ,Nagata..

    Koliko se osetilo u Nagoji?

    Ovde udarne vesti i pretpostavljam preterivanje.Uđem u breaking vesti na Japan Today a ljudi komentarišu da u Tokiyu nije ništa veliko pa ne bi trebalo i u Nagoya koja je malo bliže epicentru.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    1. januar 2024. jak zemljotres u Japanu, Ishikawa Prefecture. 7.4 Rihtera. Ima štete na starim kućama, u ulici sa starim drvenim kućama požar, 4 poginulo (koliko se znalo sat vremena posle zemljotresa).
    Tsunami 1m. Osetilo se i te kako i u Nagoji samo nije bilo štete.



    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na putu Nagoya - Tokyo, retko je je ovako dobar pogled, možda 40 dana godišnje. Mt Fuji, 3,776m.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na današnji dan, Božić, 1992, sam se uselio u Australiju. Aparat koji me je doneo je bio Boeing 747 SP, VH-EAA. Od Frankfurta do Sidneja. Kraći je 17m od klasičnog Jumbo Jeta, ista pogonska grupa, piloti su tvrdili tvrde da se ponašao kao sportski automobil.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefectire, selo Shirakawa-go. Na listi UNESCO, selo iz bajke. Ovoj je jedan od vikenda kada ima noćno osvetljenje. Komplikoivano je doći, zbog navale turista, u selo se uveče puštaju samo oni koji su bukirali i platili preko neta.
    Bio sam noću kada je bilo manje navale, pre 10 godina.

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, 24. januar 2024. Sneg, nije nešto, samo da se ne kaže da ga nikada nema. Nije preživeo podne.

    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu Prefecture, selo Shirakawa-go pod snegom, 27. januar 2024.



    Sa vidikovca, malo približeno

    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota City, Donguri, ledena instalacija za najhladniji (iskustveno) dan u godini.

    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Irako poluostrvo, Aichi Prefecture (Nagoya). Vreme da se "nanohana", canola rascveta. Nju obično ostave ovako da malo turisti dođu da slikaju pa je onda preoru u zemlju da azotom obogati njive za buduću kulturu koja će se tu zasejati (suncokret, na primer).



    Azija, moja dežela.

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Irako poluostrvo, Aichi Prefecture (Nagoya). Plaža sa onsen kompleksom i nešto kuća i stanova. Umalo da prošle godine kupim stan tamo.
    Šta bi sada bilo? Firma naredila da se svi vrate u ofise, nema više rada od kuće. Da sam tamo, trebalo bi mi 3 sata do Nagoje i 3 sata nazad.



    Doduše, kada budem stvarno u penzijiji, možda nešto tako, samo visoko, pusti ti tsunami.

    Azija, moja dežela.

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Polovina februara, cvetanje "ume" kajsija.





    Sazrevaju u junu (nikad ne sazre, ovako su zelene, kisele) i koriste se za pravljenje "ume šoću" likera. Čitava industrija, mnogi sami prave kod kuće. Japanci tvrde, da se od tog likera napiješ, nema mamurluka i glavobolje.



    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Fender Stratocaster ove godine slavi 70 godina (1954-2024) na muzičkim scenama i u bendovima. Tokijska prodavnica ima izložbu, na njoj su i dva Stratocastera koje su svirali Eric Clapton i Jeff Beck lično.



    Evo ga i naš

    Azija, moja dežela.

  14. #14
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Toyota City, mada je po celoj državi isto. Kuća koja ima "dokuću" u kojoj žive roditelji. Najstarije dete preuzima imanje i doveka pazi na roditelje. Ta dodatna kuća je potpuno funkcionalan 2-soban stan, čak i da se nikada ne vide.



    Azija, moja dežela.

  15. #15
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Godišnjica Velikog Tohoku zemljotresa i tsunamija, 11. mart 2011. Od samog zemljotresa niko nije poginuo a tsunami je otplavio i podavio skoro 20,000 ljudi. Bio je tsunami krša i mulja, 17m visok. Evo koliko visok, do crvene linije.

    Azija, moja dežela.

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Naba no Sato park Iluminacije, od novembra do maja. 6.5 miliona sijalica. Ove godine je tema Egipat.



    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    QANTAS, Australian Airline, Tokyo - Sydney. Već sam se bunio da je večera bila kao vojnicima na poligonu.



    Nije izgledalo lepo ali je bilo ukusno.



    Ovo sam jutros našao u novinama, ovaj je rekao da je hrana došla kao u zatvoru. Mada, rekao je da ukus nije bio loš.
    QANTAS se izvinuo i rekao "Ovo je stvarno ispod standarda prezentacije hrane koji se trudimo da održavamo".

    Azija, moja dežela.

  18. #18
    Po QANTAS-ovom izvinjenju proizilazi da se to slučajno desilo.
    A nije, jer desilo se i tebi puno meseci ranije.
    Za neupućene,da se minimalizuje.

    Servis su spustili svi.
    Tako kažu naši ( i familija) koji rade na kruzerima ,pa često dolaze/odlaze dugoinijskim letovima,menjajući air kompanije.Insajderski,informacije iz kuhinja , omlete oni izbegavaju jer su od jaja u prahu a " dobar ukus" daju aditivi.

    Na Turkishovom letu ZNZ-IST,neki putnici ( rumuni) poneli su svoju hranu.Kuvana jaja, koja su ljuštila uz smrad okolo.

    Kad se Turkish toliko srozao sa uslugom , a do korona vremena je , na dugolinijskim letovima , čak kuvar, sa kapom, služio meni sa izborom 3 jela, kao u vrhunskim restoranima,šta onda za mesec dana očekivati od bankrotiranog Swissa.Još posluju pod kapom Lufthanse , gde je i u srećnija vremena glavni moto servisa bio - nemački - šparung.

    Vidim na letu za Karibe ( nemački Condor) ,let od 10 h, nema ni filmova ...( samo neka 2 bezveze) ...putnici se žale da im traže doplatu za bolje.

    Stiglo je do toga da mi na sledećim dugim letovima ( Swiss) planiramo da ponesemo hranu.Nek se nađe.Neće biti smdljiva jaja ali hoće neki sendvič,keks...ako nam ne oduzmu.

    Negde pročitah da je neko od putnika ,na nekom letu ,poneo ribu,pa kad je otvorio konzervu a smrad počela da se širi ,drugi se pobunili,došlo do nereda pa je čak i avion morao prinudno sleteti.

    Eto dokle je došao servis u današnja vremena i borba sa lowcosterima.

  19. #19
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Znamo i ti i ja da je airlines business najgore upravljana od svih ljudskih komercijalnih aktivnosti. Čak i u najboljim njihovim danima.

    Meni je bilo žao da vidim QANTAS, ikonu bezbednosti, poštovanu firmu, da ih catering ovako nisko spusti. Avion stigne bezbedno a loš osećaj ostaje.

    Avion je bio 17 godina star Airbus A-330. Dok je rulao činilo mi se da zvuke "klang, tang" ispušta dok mu kao da delovi otpadaju. Jedino, da su svi piloti Australijanci, nema stranaca.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •