Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 89

Thread: Foto za danas , 2023

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan,Okazaki,Aichi prefecture.Rodnomesto najvećeg Japanca,Tokugawa Iiyeyasu (January 31, 1543 – June 1, 1616 ), ujedinitelja zemlje.
    Danas sedište mnogih firmi,uključujući Mitsubishi Motor, Makita (električni alati).
    Cvetanje sakure u parku oko zamka Okazaki Castle.





    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Kanazawa, strana prema Kini. Kada nema većeg kriminala, japanska policija je uhapsila frizera koji je iz torbe raznosača pica ukrao dve pice. Vredne 7,000 dinara. I to, jula 2022. Posle 9 meseci. Jasno,da je bilo neko teško krivično delo, našli bi ga za pola sata. Ovako, nekom činovniku došao akt na red, pregledao video zapis sa kamere i identifikovao ga.
    Pizza je u Japanu delikates, najskuplje su na svetu. U Americi, kupovao sam takvu pizzu za 5 dolara i još uz nju dođe 1.5L kokakole. Tačno da za jednu ovu pizzu možeš da pojedeš 7 i da na njima živiš nedelju dana.

    Eto šta pravi headline news u nacionalnim novinama. "Zaludan pop goveda krsti".


    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan,Okazaki i Iwakura, dva različita mesta. 31.mart je sakura na vrhuncu cvetanja.









    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Japan,Okazaki i Iwakura, dva različita mesta. 31.mart je sakura na vrhuncu cvetanja.






    Prelepo!

    U ovo vreme, kada se rađa priroda, trebalo bi da počinje godina ( na severnoj hemisferu) a ne u sred zime.

    Tako je i bilo nekad .

    Npr. u staroj vinčanskoj kulturi ( kažu primitivnoj) , godina je počinjala sada , u proleće.
    Po iskopinama se vidi da nije bilo utvrđenja a to znači ni ratova.Živelo se u poštovanju i simbiozi sa prirodom , idealno stvorenom za ljude i živa bića,kao apsolutnom dokazu dobre namere kreatora.

    A onda dođoše moderna vremena...pa nam i dan počinje u sred noći...stigoše utvrđenja, modernija varijanta atomsko naoružanje..dobismo demokratiju, Zelenske, Makrone...i eto gde smo i kuda idemo.

    Srećna Nova 7532 srpska vinčanska godina, koja počinje sutra 02.Aprila!

    Ako ne bude kiśe ( a najavljena je) proslaviću je tamo gde treba - u prirodi.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    1.april je u Japanu početak finansijske, školske, akademske i radne godine. 3.april je bio prvi radni dan. Pripravnici, 920,000 njih u državi, stupaju na posao i ovo je ceremonija inicijacije.
    Posao imaju svi, bez obzira šta su završili.
    Tako se stupa na posao i ovo je početak 40-godišnje karijere. Posao se retko menja (otpuštanja su skoro nepoznata).
    Toyota, 1,600 pripravnika.

    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagano, Hirugami Onsen selo. Cvetanje breskvi.



    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Japan, Nagano, Hirugami Onsen selo. Cvetanje breskvi.



    Slike su kao iz bajke.
    Još i ta planinska reka.

    Neka ste se lepo proveli.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan,Gifu Prefecture,istorijsko selo Shirakawa. I njima u planini procvetale breskve.
    Screenshot sa njihove web kamere.

    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, "Caldi" radnja poznata po 50 vrsta kafe, ima i nepoznate proizvode, kao ovaj "cheesecake" - od plavog sira! Toga bih se plašio - sladak kolač sa ukusom i mirisom plavog sira. Malo manji kolut od pakovanja "Zdenka" sira , duplo deblji, 1,300 dinara. 12 trouglova unutra.



    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas, Nagoya - Tokyo. 100 minuta 350km, sa 3 stanice. Velike gužve, ovo je "Golden week" u Japanu, masovna putovanja. U Shinkansenu čak i stoje, kao u tramvaju, dok ide 280 km/h.



    A idu relaciju kao Beograd - Ljubljana na 3 - 5 minuta:



    Bar se ujutro video Mt Fuji:



    Shinjuku, nova zgrada, izrgađena tokom pandemije, prvi put je vidim:

    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Atsuta shrine.





    U okviru hrama je restoran sa lakom hranom,potpunom tišinom i prijatnim pogledom.

    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, Moricoro park, cvetanje makova u maju.





    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, studio muzičke škole. Video sam instrument zvani "ukulele", havajski, 4 žice, lak. To sviraju deca, moja ćerka kada je imala 6 godina.



    Još je i električni.
    Interesantno, baš ovaj model pravi firma Fender, na čijim je Fender Stratocaster i Fender Telecaster gitarama odsvirano možda 70% rock music.



    Kako je oblikovana? Da podseća na Fender Telecaster, profesionalnu gitaru. To deca ne znaju a ovakvi kao ja i te kako znaju taj dizajn. Po inerciji, roditelj će da kupi detetu tako dizajniranu mikimaus gitaru.



    Evo, liči na Fender Telecaster, gitaru koja se proslavila u rukama virtuoza kao Keith Richards, The Rolling Stones. "Honky Tonk Woman".

    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Gifu, u sred planine,factory outlet sa 600 radnji i 20 restorana.Tu su sve poznate marke, cene su 30% niženego u gradu. Roba je N-1, znači u maju se prodaje jesenja sezona modela odeće. Za mnoge to nije bitno (LEVIS se, na primer, ne razlikuje po sezonama). Kada u svojim gradskim radnjama više nemaju baš sve brojeve i modele odeće i obuće, pošalju ih ovde na rasprodaju.





    "Banitora", upmarket kineski restoran. Duboko pržene pileće grudi.Točkići su lotus (lokvanj).



    Specijalitet restorana - štapići od krabinog mesa

    Azija, moja dežela.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, Nagoya,Nagakute. Tek zasađen, pirinač uživa u kiši. Uvek ovako pliva u vodi. Na većim parcelama sadi se mašinski.
    U stara vremena a i danas na malim njivama u brdima, ručno se u zemlju zabadaju mladice. Iz torbe na leđima se, kao iz tobolca vade mladice i zabadaju u zemlju. Povijen ceo dan, nema gde da se sedne od vode, vrlo težak posao.

    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan,Toyota City,Mikawa jezero, veštačko. Reka je Tomoe, 30km nizvodno protiče kroz Kourankei klisuru.



    Ručak, planinsko bilje, bez mesa, sa pogledom na jezero.



    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Toyota City, senmaida, 1,000 pirinčanih polja. Svake godine odemo u maju i julu. Maj -tek po sasađen pirinač po terasatim njivama.



    Azija, moja dežela.

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, tajfun "Mawar", drugi za ovu godinu. Bude ih 25-35 godišnje, uglavnom u jesen. Dvodnevna jaka kiša.



    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, centrair airport. Thai na mesec dana. Aparat je Airbus A-350-900, 5 godina star. Thai je pre 3 godine izbacio iz upotrebe, zbog 30 % veće potrošnje goriva, svih 20 Airbus A-330 (to je onaj avion koji AirSerbia koristi za letove za Ameriku).
    Čudno, pri rezervaciji karte i izboru sedišta, pokazalo je samo 10-ak slobodnih mesta, skoro sva u sredini. Pomislio sam,ako je pre pandemije bilo 5 direktnih letova dnevno a sada ima samo jedan, moguće da je puno.
    Nije bilo puno,čak je bilo i prazno.Na čekiranju se videlo.Što je pre pandemije trajalo 2 sata sada je bilo gotovo 35 minuta. Možda ni 25% aviona. Čak je u domenu mogućeg, da je sam Thai Airways,na bazi očekivane potražnje, rasporedio slobodna sedišta za bolju ravnotežu a ostala proglasio zauzetim.



    Za posmatranje aviona,400m dug "spit" u pistu



    Sa dvogledom, maltene možeš da kažeš da li putnik u prozoru ima brkove



    Ode on

    Azija, moja dežela.

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, CentrAir airport, Terminal 2.To je otvoreno 2018, maltene samo za AirAsia. Odatle je išao i njihov let za Bangkok, za 30% cene od Thai Airways. Možda 90% letova sa Terminal 2 je bilo AirAsia. Sada, jun 2023.tamo su svi drugi low-cost a AirAsia nema ni jedan.





    Nekoliko letova za Aziju



    I nekoliko za po Japanu. Još se nije povratilo kao u pre-pandemijskim danima.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •