Quote Originally Posted by yoyogi View Post
AirSerbia, Corax karikatura. Već je zadnja dva dana bilo napisa o toj pogubnoj "saradnji". Bilo ih je godinama, od početka. Čekam samo da na "Peščaniku" neko to dokaže, a već su godinama dokazivali.
Etihad je , kako reče "Dr" Siniša Mali izašao iz posla iz njihovih biznis razloga, sada AirSerbia može i sama". Kao da joj više ne trebaju dodatni točkići na dečjem biciklu. Znači, videli oni nema ništa od AirSerbia, bar ne od zarade.

Ovo može da traje godinu dana max dok je već ugovoreni lizing aparata (Air Serbia ne poseduje ni jedan jedini avion), onda propast, srpska buranija, ima da uništi AirSerbia kao što su uništili JAT.

Da, AirSerbia je dobila letove za Ameriku tek kada je prihvatila da primi 4 zatvorenika iz Guantanamo Bay kada su ga zatvarali.



Nije lako ni onim velikim a kamoli maloj Air Serbiji.

Godinama unazad avio saobraćaj je bio u ekspanziji ,visokoprofitabilna grana privrede.

Ali posle 29 godina " plivanja " u turbulentnim privatnim vodama, shvatio sam jedno: Kada negde izraste visoka trava ( profitno) pa izgleda da će biti šuma, iznenada stigne "kosilica".

Ta " kosilica" je stigla u vidu low-costera ( iza kojih se kriju hedž fondovi).Godinama sam gledao šta radi jedna Air Asia u tom delu sveta.A ovde,sada, Wizz Air,Rain Air, Easy Jet..

Pečatirano je sa pandemijom.

Bilo kako,činjenice su da na 30 min ,kolima, imam aerodrom koji je regionalni hab ( a ne npr. ZG ,koji je u EU),sa letovima u 80 destinacija ( 40 novih u poslednje 2 godine), da se Air Serbia " potukla " sa mnogima, sa nekima sklopila code-share ( Turkish), a što je dovelo do niskih cena karata.Dok sam 2000 god leteo na Kubu iz Budimpešte ili 1994 u Thai iz Sofije, danas su letovi iz tih gradova 50-100 % skuplji pa svi oni okolo koriste BG za tranzit a što je povećalo broj putnika aerodroma sa 2 na 4 miliona.
Posledično to je i dovelo Vinci da investira i koji je sada napravio novi terminal, piste..
Stiže i EXPO u BG.

Da li me sve to košta kao poreskog obveznika?
Naravno- da.
Ali i oni veći ( Lufhtanza npr.) nađu način, makar i tajno, da se dotiraju od države.

A vlasti,lažne "Dr" ili ne, takve su kakve su.Daleko od toga da ih branim.Naprotiv.

Ali nekad pomislim, kako je to bilo 40-ih , intelektualcima,građanstvu..dolazak na vlast nepismenog bravara Broza ( gađao se padežima) a imali smo posle toga zlatno doba .

Dok se čeka "Peščanik", evo analize od susjeda

https://zamaaero.com/21/11/2023/anal...i-air-serbiu//