Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 89

Thread: Foto za danas , 2023

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, supermarket, kajsije. Malo poznato voće u Japanu. Cena je kao u dinarima, da ih nije bilo 2kg, kupio bih, ovako, previše. Sećam se kako smo se peli na drvo i krali zelene kajsije.

    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan,Aichi, Gamagori, Katahara. Festival hortenzija, cveća kišne sezone (ceo jun i pola jula).











    Imaih,u ovom špaliru, 37 vrsta

    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Još jedan ispraćaj u Thai. Ćerka danas otišla. Airbus A350-900.



    Kaže,bilo je truckanja preko Okinawe,video samo olujne oblake na radaru

    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Bangkok,danas. Bujna vegetacija oko bazena i 320m jogging staze kroz tropsku baštu.



    Kuće koje su bile u izgradnji, sa desna, sada su useljene. U daljine dve nove visoke zgrade.

    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Eh....Bangkok, Thai !

    Kako se samo izgradilo ! Uvek volim da vidim slike - privatne, ne sa neta.

    Da ne lažem...da ima nostalgije za Thai -IMA !
    A najviše kod ćerke , koja je kod poseta bila mala i nije imala taj puni osećaj tropa kakav bi imala sad.

    Šta da kažem, gde god idemo upoređujemo sa Thai.Ima što je bolje ali ima nešto u Thai što nam fali.

    Moraćemo se bar još jednom vratiti u Thai.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Bangkok, 23.jun.Temp 33C. Presvučeš se u svojoj sobi, pozoveš lift i na svom si bazenu.



    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Kako je lepo!

    Primećujem da je ceo kompleks dobro održavan.Kao da je resort.A pogotovo bazen gde nema gužve.Sad se vidi da ovo nije neka Thai vukojebina , koja se brzo zapusti i devastira.Naprotiv, moderan i održavan kompleks sa kvalitetnim javnim prostorom.

    Sada mi izgleda čak i čistije i zelenije nego ranijih godina.Niski zeleniš podšišan ,ljudi sede po klupama kao u parku..

    A već je 15 godina od izgradnje ( kako vreme brzo prolazi !).

    Za razliku od nekih ( pogrešnih) komentara , i na ovom forumu od nekih gostiju, kako su cene stanova u BKK pale/niske, sudeći po cenama na netu,vidim da se ovaj kompleks dobro drži ( cena - oko 60.000 THB po kvadratu).

    A ja , kao glupi turista,nekad gledao kondoe oko Sukumvita i čudio se ( kao i mnogi na drugim forumima) gde to Yoyogi ode od centra BKK.Dobro si ti pisao da tu samo treba imati kola a čitam da je i BTS stigao u blizinu ( ako to nekom treba a što opet drži cenu stanova na toj lokaciji).

    Dobar posao si napravio.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Bang na je Bangkoku kao što je Zemun Beogradu.Nikada ne moraš niti trebaš izašta da odeš u Bangkok. Ovde je i aerodrom i pasoši se tu izdaju. Shopping malls ima više i veći su nego u BKK a nema nijedna stvar koja nedostaje, ima i strana štampa i knjige na engleskom.
    Dok smo stanovali uzduž Sukhumvit (7 godina, Ekamai i Phrakhanong) primetim da mi voz ne treba ni za šta,neću valjda u mesečnu kupovinu da idem vozom u Emporium?
    Uvek kola do Lotus/Tesco. Pa što onda troduplo plaćamo duplo manji stan?
    Mislim da bih život mogao da provedem u Bang Na a da nogom ne kročim u Bangkok grad.

    Od 3.juna 2023. ima i voz koji je na peške od stana, sada više ni kola ne trebaju.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Nagoya. Od danas, 30.jun 2023.u Japanu se daje po bioskopima "Indiana Jones and the Dial of Destiny". Upravo smo ga odgledali.
    Akcioni triler, 2.5 sata,unutra je kao što se i očekuje od takvog filma. Posle njega, ako si u salu ušao loše raspoložen ili sa brigama, film to razveje.
    Harrison Ford (80) reče da mu je ovo poslednji film, ide u penziju.
    U filmu, prvih 20 minuta, rekreirali su njegov lik i sposobnosti kada je imao 45 godina.
    Ne bih ga gledao ponovo ali bih ga preporučio svima koji gledaju akcione filove i mogu da ga vide na velikom platnu.

    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Aichi, Laguna Gamagori. Radni dan (utorak 11. jul), školski raspust još nije počeo (22.jul) pa skoro da nikoga nema iako je35C.
    Na 200m od Pacifika a voda je slatka.
    Ulaz je 3,400 dinara.



    Italijanska riva



    Grčka riva



    Jezero sa ostrvom. Iza prolaza je veliki bazen sa talasima.

    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Nagoya, drugi velika aqua park, Nagashima Resort. Na obali Pacifika. Slika je sa sletanja u Nagoju.Ogromno mesto,10,000 parking mesta,za 40,000 posetilaca kadaje max. Ima 10,000 lokera.
    Ulaz je 4,000 dinara.



    Dole je mnogo lepše čak i kada je gužva.



    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Laguna Gamagori, aqua park. Ima bar 20 restorana i kioska, jedan je turski, "Mega Kebab". Ima ih u Nagoji bar 20 ovakvih, ista firma. Obožavam doner kebab. Kada smo tamo, uvek za ručak , posle ponesem jedan kući za večeru. Piletina.
    Ovaj čovek se zove Murat, ponekad sa njim popričam na ono malo turskog što se sećam.
    Na 40C, taman da radi nešto hladno, kako li mu je uz ovaj roštilj koji okreće i peče stub mesa na sablji?

    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagano Prefecture. Komagatake, planinarenje 20.jul 2023.
    Visoko je 2,963, to je 100m više nego Triglav. Od 2,600m to 2,963m treba sat vremena po stenama, na nekim mestima ideš sa sve 4.





    Sa vrha

    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Kada je u nizini 40C ili aqua park ili planina. Fujimidai,1,739m. Gore je 18C. Odemo dvaput godišnje na planinarenje,u ovo doba (jul) i početkom novembra kada lišće zažuti.







    Vrh u sredini slike je gde smobili. Mali aqua park je u podnožju,Magome selu,vulkanski zagrejana kisela voda.

    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, moja ulica. Ovog lepog drveta, saruberi, ima nekoliko primeraka, cveta u july.





    Ime je dobilo po "saru"= majmun, "beri"= kliza. Kora mu je toliko glatka da majmun ne može na njega da se popne, toliko je klizava.



    Azija, moja dežela.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Biće 10 dana kako nam naš forumski kolega onnut šalje postove iz Španije i Kanarskih ostrva. Pršuta mi pravi zazubice,nisam je jeo možda 20 godina,retkost u Japanu.
    Pršuta svetske klase koja je u Španiji dostupna,u Japanu je možda u vrhunskim talijanskim/spanskim restoranima gde se ne ide o svom trošku nego preko firme. Taman posla 5-6 EUR.

    Kolega Onnut, njegovi komentari i slike iz Španije, fantastičan tred koji ću posebno izdvojiti kada se vrati sa puta, Španija,Kanarska ostrva:





    Sada moje slike od malo pre. U Japanu, izazvan onutovim postovima, partizanski, improvizacija. Pršute ima samo je ova rođak onoj španskoj kao što je margarin daljnji rođak puteru.



    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan,Toyota City,Korankei klisura,reka Tomoe.

    Uvek lepo mesto, u reci može i da se kupa, čista voda. Čini mi se da može i da se pije, direktno iz toka. Ne protiče ni kroz kakvu industriju ili naselja do ovog mesta.



    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Po tajfunu, bioskop. Nagoya. Barbie. Feministički film pokušaj koji na kraju kaže ne što je hteo nego kako jeste svaki dan.
    Publika, dovode decu, nije razumela o čemu se radi, mislili crtani film. A film je smeće. Opet, nakazne kreature kao dinosaurusi su napravile milijarde dolara prometa, ovde su bar akteri mladi i lepi mada je potka tanka a opet široj publici nerazumljiva.

    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Biće 10 dana kako nam naš forumski kolega onnut šalje postove iz Španije i Kanarskih ostrva. Pršuta mi pravi zazubice,nisam je jeo možda 20 godina,retkost u Japanu.




    Ne izgleda ta , u Japanu, loše.

    Ne jedem je ni ja često u Srbiji.Baš danas, da zadržim naviku iz Španije, kupim u samoposluzi kao njeguški pršut-70 g je bilo 400 din.Nekoliko tankih listića.

    Španija je tu druga dimenzija-to se jede ,kao nekad, na tanjirima ,komadi.U skoro svim restoranima je ima zaglavljena u ovim mašinama za sečenje.

    Name:  20230816_083628.jpg
Views: 79
Size:  43.6 KB

    Sećanja mi naviru, a čini mi se kao da nije bilo davno, ovde oko mene,umesto zgrada, koje niču kao pečurke posle kiše,u svakoj kući se tovilo bar 2 svinje.Svako je imao i pušnicu gde su se sušile šunke,kobasice,slanina..

    A tek slike iz detinjstva/tinejdžerskog doba, kada se leti išlo u posetu familiji u dalmatinskoj krajini.U onom siromašnom kamenjaru 20-30 km od Jadrana ,iz svake kuće je izvirivalo desetine dece , koji su mi bili rođaci ,..E tu je domaćin čuvao šunku za goste, koju je načinjao za nas, familiju,kao najveću čast kuće.E ta pršuta je bila dokaz poštovanja gostu.Oni su je bili željni ali odricali su se ....Koja su to bila vremena!

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Toyota City, senmaida (1,000 pirinčanih njiva) 25. maja 2023. kada je tek posađen i 25.avgusta 2023. kada dozreva.



    25.avgust2023:

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •