Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 61 to 80 of 89

Thread: Foto za danas , 2023

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya."Rinku Beach", Tokoname,uz aerodrom. U gornjem levom uglu se vidi kontrolni toranj.

    Letnji ručak, na plaži, na 35C. Ne može biti lakši i hladniji. Nudle od pirinča u consome supi, hladne pa još sa dve kocke leda. Gore su "nori", zelene alge i malo paste od đumbira. Jedu se štapićima a supa se popije. Izgleda malo ali je više nego dovoljno da zasiti odraslu osobu. Hladnije je to jelo od hladnog točenog piva.



    Azija, moja dežela.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan,Wakayama Prefecture. Shirahama beach.

    Pogled iz hotelske sobe



    A sama soba (ima sve privatno) a spavanje na futonima, na patosu, na tatamijima koji mirišu kao pokošeno seno. Oni spavanje spakuju, promene posteljinu svaki dan u 11 ujutro i postave za spavanje u 18h.



    Na plaži, par koji se upravo venčao, došao da se baš tu islika. Srećan im i dugovečan brak bio.

    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya. U mojoj ulici, pauk ljiljani. Oktobar im je vreme.



    Bilo je to i ranije, na većoj skali:

    Pauk ljiljani
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Evo me nazad u Japan. QF25, Sydney . Tokyo. 10 sati noćnog leta. Avion iz maja 2004.

    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Dobrodošao.

    Jeste avion 2004 ( A 330) ,ali može biti udobniji od novih.Ovi novi A 321 , srednjelinijski, sa kojima sam letos leteo BEG-BARC, još su mirisali na novo ali zbijena sedišta, i nekako mi izgleda što je novije to je ekonomičnije za kompanije ali i neudobnije.

    Nadam se da je, pored obaveza, vreme ( i klimatski) dozvolilo da se makar osunča i pokvasi na čuvenim OZ plažama.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Bilo je šetnje po plažama a voda je još hladna, 19C, krajem novembra se utopli do 22-23C.
    Samo mesto gde smo bili pola vremena je surf-city, plaže, po stanovništvu veličine Niša.



    Pisaću još kada nađem vremena, ima 3,500 fotografija.
    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Australia, outback, imanje, ranč. Uživao sam da stanem i slikam, pogotovo što to nije opšte poznato (bar meni nije bilo, naučio u Arizoni 1997).
    Nema ograde, nego ovo, konji i krave i sva kopitalna i papkarska stoka ne sme živa da pređe preko ove rešetke. Da polome nogu, kraj njihovog života.



    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Muzej aviona, Illawara, New South Wales, Australia. Šta je ovaj udešaj koji inače ne može da se vidi na krilu Boeing 747-400.
    To mehaničari namontiraju ako je negde avion stao zbog kvara na motoru pa treba novi motor da se donese, to mu je nosač. Na primer, Fiji, tamo nemaju rezervne motore. Tako, Jumbo Jet, može retko da se vidi sa 5 motora, od kojih je jedan da se isporuči.

    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Imam 3,200 fotografija iz Australije, sveo sam ih na 750 a treba da ih bude ne više od 100. Napraviću poseban topik za Australiju.

    Bondi Beach, Sydney. Voda je još hladna (oktobar, 19C), krajem novembra pređe 22C i bude puno kupača.



    Za one kojima voda nije dovoljno hladna, ICEBERGER klub, u bazen ubacuju velike kocke leda.

    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sidnejski aerodrom, samo 7km od grada. Zato možda i ima 3 radnje sa burekom u aerodromskoj zgradi. Meni treba 7,825km do tamo.
    2,000 dinara komad, u gradu je 1,500 dinara.



    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Burek 2.000 din komad ??!!
    U gradu 1.500 ??!!

    U Srbiji je ( naizgled) deset puta jeftiniji 140 din.
    Jutros sam slikao u lokalnoj pekari.

    Name:  20231028_072549.jpg
Views: 123
Size:  35.0 KB

    To, u Sidneju, je turski SU BÖREK ( vodeni burek).
    Tu se svaka kora kuva u vodi pa se onda između kora stavlja sir,spanać.Gore hrskav a unutra mek.Nije on jeftin ni u Turskoj jer sam postupak poskupljuje krajnji proizvod.

    Da ne komentarišem sve postove posebno , interesantni postovi i stvari za koje nisam znao, od rešetki za stoku, nosača motora aviona pa do leda u bazenu( ne znam da li to shvatiti kao šalu ili se voda zaista toliko ugreje da je treba hladiti ledom kao u Dubaiju).

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Taj jeste turski a u našoj radnji je 1,500 dinara i izgleda kao savijača. Onaj koji dođe kao pita pa se seče kao pizza je 1,200 dinara četvrtina - u turskoj radnji.

    Taje led u vodi je da se održi tradicija kluba ICEBERGER, nikada se voda ne ugreje toliko da je treba hladiti, max bude 23C.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sydney, Kingsford Smith airport. Boeing 737-800, ofarban retro, kao nekadašnji Qantas Boeing 707 (1959-1979). Kapacitet putnika im je isti a razlika je 65 godina.



    Slika Boeing 707 iz 1970.



    JAT je imao 4 Boeing 707 za interkontinentalne letove.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Australija, jedna od turskih radnji sa doner kebab. Imaju ovu mašinu, za brijanje površine pečenog mesa sa okretnice. To je super za veliki promet, gde bi mač i hvataljka to mnogo sporije postigli. Pokazaću Turcima u Nagoji, možda i znaju za to.

    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, Atsuta Shrine. Novembar mesec je za "shichi-go-san" kada decu koja pune 7-5-3 godine odenu u kimona i slikaju. Proslava srećnog detinjstva. I mi smo imali sa 5 i 7 godina.





    Slikanje. To je posle foto studija gde su ih prvo slikali. Sama odeća je 30,000 dinara da se iznajmi, slikanje koje ide u tvrdo ukoričeni album + memory stick sa slikama 30,000 dinara.



    Napravi se tu i red.

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Wakayama Prefecture, Shirahama, hotel "Grand Hotel".
    WC šolja ima grejanje daske, 2 vrste ispiranja toplom vodom, dezodorans.



    Ima i ovo: "privacy".
    Kada se to dugme pritisne, počne da emituje zvuk kao da se kada sa visine puni vodom. Da zamagli "telesne erupcije", kako to Japanci eufimistično zovu.

    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Letovi QF25 i QF26, Tokyo-Sydne-Tokyo. Nisam putovao avionom 3.5 godine tokom pandemije, možda su i ostali srezali servis na minimum. Začudio sam se kako je servis loš, maltene kao da se hrana deli vojnicima na poligonu. Niko te ne pita za piće, moraš da tražiš, samo jedno i kolica više ne prolaze. Kada pokupe posle večere, kabinsko osoblje se više ne pojavljuje do doručka, 7 sati. Sama hrana nije neukusna ali je prezentacija osnovna, nema ni tacne.













    Poslednje što sam video na Thai Airways je izgledalo mnogo lepše a usluga neprestana. Dobro, bio je dnevni let, ne noćni.
    Metalno posuđe.



    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Letovi QF25 i QF26, Tokyo-Sydne-Tokyo. Nisam putovao avionom 3.5 godine tokom pandemije, možda su i ostali srezali servis na minimum. Začudio sam se kako je servis loš,
    Srezali su svi.
    Pogotovo u Evropi/zapadu.
    Ostalo je još nešto od starog servisa u Aziji.

    Možda i mene čeka slično krajem meseca sa Turkishem na dužem letu.A nisam ni ja leteo dugolinijski 5 godina.Poslednji put,za Thai, Turkish je tada,čak imao i meny, kao u restoranu,kuvara sa kapom...Ali isti taj Turkish ,2020 , u vreme korone, na kratkom letu BEG-IST poslužio nas je samo sa čašom vode.

    Inače ovaj omlet ,sa slika, to se ne jede ,ako ima izbora.Iz proverenih izvora imam informaciju da se to na kruzerima i avionima pravi od jaja u prahu plus neka hemija koja brzo zasiti.
    Ništa dok se jaja ne umute pred očima.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    AirSerbia, Corax karikatura. Već je zadnja dva dana bilo napisa o toj pogubnoj "saradnji". Bilo ih je godinama, od početka. Čekam samo da na "Peščaniku" neko to dokaže, a već su godinama dokazivali.
    Etihad je , kako reče "Dr" Siniša Mali izašao iz posla iz njihovih biznis razloga, sada AirSerbia može i sama". Kao da joj više ne trebaju dodatni točkići na dečjem biciklu. Znači, videli oni nema ništa od AirSerbia, bar ne od zarade.

    Ovo može da traje godinu dana max dok je već ugovoreni lizing aparata (Air Serbia ne poseduje ni jedan jedini avion), onda propast, srpska buranija, ima da uništi AirSerbia kao što su uništili JAT.

    Da, AirSerbia je dobila letove za Ameriku tek kada je prihvatila da primi 4 zatvorenika iz Guantanamo Bay kada su ga zatvarali.

    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Toyota City, Obara. Cvetanje shiki sakura u novembru (cveta i u martu). Odjednom se vide crveno i žuto lišće jeseni i shiki sakura u cvatu.

    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •