Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 118

Thread: Gde se penzionisati?

  1. #21
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    E, tu neko razmišlja da ode u penziju. Ja ne.
    To kao sto je Pataja jedan deo Walking street i oko nje, a drugi deo pozadi dobri hoteli i porodicna atmosfera. Ne treba sto kazu Englezi throw away the baby with the bathwater. Moze se na Tajlandu lepo biti i uopste i ne videti te delove tipa Soi Cowboy, Nana Plaza, Walking Street i slicno, ko to ne zeli. Isto tako se vrlo lako mogu izbeci i sex turisti, bekpekeri, new age zapadnjaci i svi ostali, jer se svi oni krecu u jednom jako ogranicenom prostoru koji je lako izbeci, a van njega gomila prostora gde nema faranga uopste. I visestruka korist, em nema stranih turista, em su cene lokalne, manje guzve i buke, a cistije. Bio sam tako na mnogo mesta na primer planina, reka i jezera, plaza koje nisu izvikane... gde nijednog stranca nisam video, retko bude neki sa Thai zenom.

  2. #22
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    aussie, čini mi se da se ti ja znamo bar 15 godina. Ovde možemo mirno da pričamo.

    Nekada, 2001-2003. je bilo, kupiš stan od 200 hiljada dolara i dobiješ vizu na 10 godina, obnovljivu, dok je stan u tvom vlasništvu. To je ruska mafija obilato koristila i taj zakon je ukinut.

    Da ja podnesem zahtev za "spouse visa" na osnovu braka sa Thai national, opet moram da pokažem prihode 60,000 THB (1,500 EUR) mesečno. Mogu ja i više od toga, samo kako, odakle su pare i gde radim i gde plaćam porez ako već ne radim u Thai. A za to treba radna viza koju nemam nameru da tražim.
    Koji će meni Q da iz Japana tražim radnu vizu u Thai?
    Bice da si u pravu glede poznanstva, a kada je rec o poslednjim pravilima za bracnu vizu, evo su: https://siam-attorney.com/thai-marriage-visa/

    Thai marriage visa requirements 2022.

    "Copy of your bank book showing 400,000 THB in your bank account deposited at least 3 months prior to visa application or copy of your income showing 40,000 THB per month in income"

    "We highly advise that 2-3 months prior to your Thai Marriage Visa extension, you must secure the 400,000 THB in your bank account to show you are still capable of supporting your Thai Wife."

    Eto, znaci 400K THB 3 meseca pre prijave za vizu u Thai banci resava stvar. 17.4K AUD ili za citatelje iz Srbije ovde 11.12K EUR. Nije bas mali novac, ali nije ni preteran.

    Druga stvar redovne prijave svaka 3 meseca: "Holders of any Thai Non-Immigrant visa such as Non-Immigrant “B” Visa, Retirement Visa, Marriage Visa etc. must report their current address to a Thai immigration office every 90 days.This can be done three ways:
    In person at a Thai immigration office.
    By mail.

    I na kraju: Re-entry Permit


    "If you plan on leaving and re-entering Thailand whilst on Non-Immigrant O Marriage Visa, you will first need to get a re-entry permit in order to not lose your visa when you leave.
    A re-entry permit can be secured from a Thai Immigration Office or International Airport. The fees are 1,000 Baht for a single re-entry, and 3,800 Baht for a multiple re-entry permit."

    Eto, jeste malo zezanje, ali sa 11 hiljada eura u banci, pismom koje posaljes svaka tri meseca i 105 eura za multi vizu resavas sve probleme boravka na Tajlandu za godinu dana. Boravis kad hoces i koliko hoces.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Kod mene, Bang Na, uz Bangkok kao Zemun uz Beograd, nema stranaca turista. Ima, Japanaca, Koreanaca, profesionalaca, porodični ljudi koje su firme poslale u Thai i koji baš tu žive o trošku njihovih firmi.
    Cene su svetske po restoranima. I po supermarketima. Može žena da nađe zubatca za 10 EUR pečenog na ulici, sosove.

    Ako te zanima, ima ovde na sajtu o putovanjima po provinciji. Ne bih rekao "ekspedicije" jer su autoputevi bolji nego u Australiji.
    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Bice da si u pravu glede poznanstva, a kada je rec o poslednjim pravilima za bracnu vizu, evo su: https://siam-attorney.com/thai-marriage-visa/

    Thai marriage visa requirements 2022.

    "Copy of your bank book showing 400,000 THB in your bank account deposited at least 3 months prior to visa application or copy of your income showing 40,000 THB per month in income"

    "We highly advise that 2-3 months prior to your Thai Marriage Visa extension, you must secure the 400,000 THB in your bank account to show you are still capable of supporting your Thai Wife."

    Eto, znaci 400K THB 3 meseca pre prijave za vizu u Thai banci resava stvar. 17.4K AUD ili za citatelje iz Srbije ovde 11.12K EUR. Nije bas mali novac, ali nije ni preteran.

    Druga stvar redovne prijave svaka 3 meseca: "Holders of any Thai Non-Immigrant visa such as Non-Immigrant “B” Visa, Retirement Visa, Marriage Visa etc. must report their current address to a Thai immigration office every 90 days.This can be done three ways:
    In person at a Thai immigration office.
    By mail.

    I na kraju: Re-entry Permit


    "If you plan on leaving and re-entering Thailand whilst on Non-Immigrant O Marriage Visa, you will first need to get a re-entry permit in order to not lose your visa when you leave.
    A re-entry permit can be secured from a Thai Immigration Office or International Airport. The fees are 1,000 Baht for a single re-entry, and 3,800 Baht for a multiple re-entry permit."

    Eto, jeste malo zezanje, ali sa 11 hiljada eura u banci, pismom koje posaljes svaka tri meseca i 105 eura za multi vizu resavas sve probleme boravka na Tajlandu za godinu dana. Boravis kad hoces i koliko hoces.
    Možda se malo i promenilo ali je ipak ostalo ponižavajuće. Prestao sam da pratim kada sam video da na to neću pristati. Njihova zemlja, njihova pravila.
    Azija, moja dežela.

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Bice da si u pravu glede poznanstva, a kada je rec o poslednjim pravilima za bracnu vizu, evo su: https://siam-attorney.com/thai-marriage-visa/

    Thai marriage visa requirements 2022.

    "Copy of your bank book showing 400,000 THB in your bank account deposited at least 3 months prior to visa application or copy of your income showing 40,000 THB per month in income"

    "We highly advise that 2-3 months prior to your Thai Marriage Visa extension, you must secure the 400,000 THB in your bank account to show you are still capable of supporting your Thai Wife."

    Eto, znaci 400K THB 3 meseca pre prijave za vizu u Thai banci resava stvar. 17.4K AUD ili za citatelje iz Srbije ovde 11.12K EUR. Nije bas mali novac, ali nije ni preteran.

    Druga stvar redovne prijave svaka 3 meseca: "Holders of any Thai Non-Immigrant visa such as Non-Immigrant “B” Visa, Retirement Visa, Marriage Visa etc. must report their current address to a Thai immigration office every 90 days.This can be done three ways:
    In person at a Thai immigration office.
    By mail.

    I na kraju: Re-entry Permit


    "If you plan on leaving and re-entering Thailand whilst on Non-Immigrant O Marriage Visa, you will first need to get a re-entry permit in order to not lose your visa when you leave.
    A re-entry permit can be secured from a Thai Immigration Office or International Airport. The fees are 1,000 Baht for a single re-entry, and 3,800 Baht for a multiple re-entry permit."

    Eto, jeste malo zezanje, ali sa 11 hiljada eura u banci, pismom koje posaljes svaka tri meseca i 105 eura za multi vizu resavas sve probleme boravka na Tajlandu za godinu dana. Boravis kad hoces i koliko hoces.
    Pa ti kao da bežiš iz ratom zahvaćene Ukrajine a živiš u robusnoj demokratiji kao Australia? Što ti treba da skačeš kao zver kroz obruče kao u cirkusu? Kroz Thai pravila?
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Kod mene, Bang Na, uz Bangkok kao Zemun uz Beograd, nema stranaca turista. Ima, Japanaca, Koreanaca, profesionalaca, porodični ljudi koje su firme poslale u Thai i koji baš tu žive o trošku njihovih firmi.
    Cene su svetske po restoranima. I po supermarketima. Može žena da nađe zubatca za 10 EUR pečenog na ulici, sosove.

    Ako te zanima, ima ovde na sajtu o putovanjima po provinciji. Ne bih rekao "ekspedicije" jer su autoputevi bolji nego u Australiji.
    Na Tajlandu mi se dopada sto imas ogroman spektar izbora pa biras. Evo pre mesec dana sam na Puketu jeo veceru od 35 bahta, znaci jedan euro. Veoma ukusna i zdrava vecera u kineskom veganskom restoranu kakvi se obicno nalaze blizu kineskih Mahajana hramova. Braon pirinac plus 3 razlicita jela: pecene pecurke, meso od soje i neki kari. Nista ulicna hrana, sve lepo izaberes spreda, donesu ti za sto, vodu uzmes sam sa ledom. Nema klimu, ima ventilatore.

    S druge strane moze isto tako da se ode u Miselin restoran i da se jede za cenu nekog prosecnog restorana u Australiji. Znaci raspon izbora je ogroman. Dok u Australiji, Japanu ili bilo kojoj drugoj razvijenoj zemlji za jedan Subway sendvic moras da platis minimum 10 eura. Nema jeftine hrane ko hoce da jede van kuce, mora da se kuva.

    PS Ako si u Bang Na, onda smo skoro komsije jer moja zena ima stan kod KMUTT univerziteta. Thung Khru.

  7. #27
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Pa ti kao da bežiš iz ratom zahvaćene Ukrajine a živiš u robusnoj demokratiji kao Australia? Što ti treba da skačeš kao zver kroz obruče kao u cirkusu? Kroz Thai pravila?
    Ne znam bas da li je ponizavajuce, za vizu u Australiji treba medicinski pregled, kao kad pregledaju zivu stoku za uvoz. A ko nije zdrav noga u dupe, evo ovde primer:

    https://www.9news.com.au/national/ko...2-1de8575cbe40

    "After living in Australia for more than a decade, a Korean couple is facing deportation because their son, who was born here, has autism.
    Seven-year-old Seongjae Lim has been deemed a burden on the taxpayer because of his condition, causing the Department of Home Affairs to reject his family's application for permanent residency.
    Yoojin and her husband Hyusin Lim first moved to Australia from Korea in 2013 with their baby daughter. Their son Seongjae was born in Brisbane a year later."

    Meni ne predstavlja nikakav problem da drzim 17.4K AUD u banci, niti da posaljem pismo jedanput u 3 meseca i izvadim jedanput godisnje re-entry permit istovremeno kada se prijavljujem za obnavljanje vize.

    Po mom misljenju Australija nije demokratija, vec plutokratija.
    Pogledaj ovaj odlican video, u Australiji se sirotinja dovodi do prosjackog stapa zavisnoscu od poker masina. I kada je whisleblower pokusao da se bori protiv koriscenja tih masina za pranje novca mediji su ga ignorisali a kockarske kompanije krenule da ga proganjaju na sudu. Kucu je morao da proda da bi platio advokata milion dolara.
    Onda je jedan vloger uradio intervju sa tim whistleblowerom, postavio na Youtube i kucu su mu zapalili.


  8. #28
    Ti Yoyogi se zalis na zapadne penzionere na Tajlandu koji su brojcano saka jada, odavno su ih azijski turisti presisali, Kinezi, Japanci, Koreanci.
    A cela Australija puna bogana na sve strane. Pa gde je bolje, na Tajlandu gde mozes takvu felu lako da preskocis, ili u Australiji gde su bogani svuda?



    Name:  article-2677562-1F4D637B00000578-836_634x943.jpg
Views: 107
Size:  26.9 KB


    Name:  r0_149_539_865_w1200_h678_fmax.jpg
Views: 106
Size:  24.5 KB

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Ništa to tebe ne kači ako se deportacijom tog para propituje kolika je Australija demokratija.
    Kakva je to viza sa 17K AUD u banci? Spouse visa? Mene to ne zanima pa sam prestao da pratim. I jeste ponižavajuće to raportiranje i obnova na godinu dana. Moja žena je dobila smesta japansku vizu na vreme trajanja dokle moja važi (bilo je preostalo 3 godine). Kada sam obnavljao moju 5-godišnju radnu vizu, cela porodica je dobila na 5 godina bez ikakvih potvrda i dokazivanja para (osim moje da sam zaposlen).
    Važnije od toga je da imaš zdravstveno. To bez da si stalno nastanjen (sa tom spouse visa) ne možeš da kupiš.
    Neki koje znam, imali su neko osiguranje koje je bilo 1,200THB mesečno za celu porodicu pri čemu plaćaš uvek prvih 2,000THB medicinskih troškova. Kada mi je to pričao, ni jedan jedini put trošak nije bio ni preko 500THB tako da mu nikada nisu ništa vratili ali je znao da ga ima.
    Taj isti mi kaže da sada, kada ima preko 60 godina, to ne bi mogao da dobije prvi put da zatraži. Ovako, vuče ga od kada je imao 45 godina i ne mogu da mu ga prekinu dok je živ.
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Na Tajlandu mi se dopada sto imas ogroman spektar izbora pa biras. Evo pre mesec dana sam na Puketu jeo veceru od 35 bahta, znaci jedan euro. Veoma ukusna i zdrava vecera u kineskom veganskom restoranu kakvi se obicno nalaze blizu kineskih Mahajana hramova. Braon pirinac plus 3 razlicita jela: pecene pecurke, meso od soje i neki kari. Nista ulicna hrana, sve lepo izaberes spreda, donesu ti za sto, vodu uzmes sam sa ledom. Nema klimu, ima ventilatore.

    PS Ako si u Bang Na, onda smo skoro komsije jer moja zena ima stan kod KMUTT univerziteta. Thung Khru.
    Eh, sad sam prošao sveta pa da završim ručajući sa parčeta kartona i sedeći na prevrnutoj pivskoj gajbici za 35 THB. Ne bih to ni pogledao.

    KMUTT je u Thonburi, sa druge strane Chao Praya, ima bar 15km pravolinijski od Bang Na mesta gde sam ja. Jedino ako ima neki izdvojeni kampus.
    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    U Thai sam poslednji put bio pre 3 godine. Vratio se 5. januara 2020, posle mesec dana je proglašena pandemija.
    Imaš na sajtu Thailand 2017, 2018, 2019. Bilo je i ekspedicija po unutrašnjosti.
    Bila je žena 42 dana u septembru i oktobru 2022.

    Iz Nagoje do Bangkoka je bilo 5 direktnih letova dnevno do pre pandemije. Sada ima jedan jedini, mislim da su došli do tog jednog leta svakodnevno.
    I cene su povratne, za 5.5 sati leta sada 1,100 AUD a pre su bile 800 AUD. Još je išla i AirAsia za 300 AUD povratno. Još se to nije oporavilo. Air Asia ne leti iz Nagoje a zbog njih su otvorili Low-Cost terminal, deo CentrAir aerodroma.
    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Na Tajlandu mi se dopada sto imas ogroman spektar izbora pa biras
    Nemaš nikakav izbor ako hoćeš da budeš dostojanstveno uslužen kvalitetnim obrokom. Žena ode na perimetar ispred zgrade, kupi ribu sa roštilja (snapper), uz nju idu sosovi, pirinač i salata, to košta bar 600 THB (12 EUR). Sa ulice, da se odnese kući.

    Imaš ovde, moj napis, nije smeće sa neta i nisam samo ja pisao: hrana i piće sa uličnih štandova
    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ništa to tebe ne kači ako se deportacijom tog para propituje kolika je Australija demokratija.Kakva je to viza sa 17K AUD u banci? Spouse visa? Mene to ne zanima pa sam prestao da pratim. I jeste ponižavajuće to raportiranje i obnova na godinu dana. Moja žena je dobila smesta japansku vizu na vreme trajanja dokle moja važi (bilo je preostalo 3 godine). Kada sam obnavljao moju 5-godišnju radnu vizu, cela porodica je dobila na 5 godina bez ikakvih potvrda i dokazivanja para (osim moje da sam zaposlen).Važnije od toga je da imaš zdravstveno. To bez da si stalno nastanjen (sa tom spouse visa) ne možeš da kupiš.Neki koje znam, imali su neko osiguranje koje je bilo 1,200THB mesečno za celu porodicu pri čemu plaćaš uvek prvih 2,000THB medicinskih troškova. Kada mi je to pričao, ni jedan jedini put trošak nije bio ni preko 500THB tako da mu nikada nisu ništa vratili ali je znao da ga ima. Taj isti mi kaže da sada, kada ima preko 60 godina, to ne bi mogao da dobije prvi put da zatraži. Ovako, vuče ga od kada je imao 45 godina i ne mogu da mu ga prekinu dok je živ.
    Ne kaci me sada kada sam drzavljanin, ali priseti se da smo i mi prolazili medicinske preglede pri prijavi za australijsku vizu. Jedan mi je radjen u Beogradu, a drugi u Sidneju. Po meni je to daleko vise ponizavajuce nego da jednostavno prebacis 17K AUD na bankovni racun sto mozes da uradis online za par minuta i ostavis tako, da jednom godisnje obnovis vizu i da posaljes pismo svaka tri meseca. Jeste, spouse viza.Isto bi radio i u Japanu da ti je radni ugovor bio na godinu dana, a ne na 5 tako da nema tu prevelike razlike. Australija nije demokratija ne samo zbog tog slucaja sa deportacijom iz zdravstvenih razloga, vec prvenstveno sto je sve na prodaju i nema tu velike razlike da li laburisti ili liberali formiraju vladu. To su samo detalji, a zna se da krupan kapital titra loptu. Tu ti je taj primer koji sam naveo sa kladjenjem i pranjem novca odlican da se vidi crno na belo zasto nije demokratija.

  14. #34
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Eh, sad sam prošao sveta pa da završim ručajući sa parčeta kartona i sedeći na prevrnutoj pivskoj gajbici za 35 THB. Ne bih to ni pogledao.

    KMUTT je u Thonburi, sa druge strane Chao Praya, ima bar 15km pravolinijski od Bang Na mesta gde sam ja. Jedino ako ima neki izdvojeni kampus.
    Evo sta se jelo za 35 THB, nikakav karton, sluzi se na tanjiru uz escajg, nema gajbice vec stolica i sto. Redovan klasican Thai restoran:

    https://www.happycow.net/reviews/hes...ket-384/images

    PS Jeste Thonburi, 15km za pojmove BKK nama dodje blizu jer vecina rodbine i prijatelja moje zene zive u Nonthaburiju 35km daleko vazdusnom linijom.

  15. #35
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    U Thai sam poslednji put bio pre 3 godine. Vratio se 5. januara 2020, posle mesec dana je proglašena pandemija.
    Imaš na sajtu Thailand 2017, 2018, 2019. Bilo je i ekspedicija po unutrašnjosti.
    Bila je žena 42 dana u septembru i oktobru 2022.

    Iz Nagoje do Bangkoka je bilo 5 direktnih letova dnevno do pre pandemije. Sada ima jedan jedini, mislim da su došli do tog jednog leta svakodnevno.
    I cene su povratne, za 5.5 sati leta sada 1,100 AUD a pre su bile 800 AUD. Još je išla i AirAsia za 300 AUD povratno. Još se to nije oporavilo. Air Asia ne leti iz Nagoje a zbog njih su otvorili Low-Cost terminal, deo CentrAir aerodroma.
    E vidis za Sidnej je suprotno, sad ima vise letova do Tajlanda nego pre jer je Air Asia uvela direktnu liniju SYD-BKK tako da ne mora vise da se preseda u KL. Jetstar leti direktno Sidnej - Puket sto je takodje korisno koga zanima jug.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Ne kaci me sada kada sam drzavljanin, ali priseti se da smo i mi prolazili medicinske preglede pri prijavi za australijsku vizu. Jedan mi je radjen u Beogradu, a drugi u Sidneju. Po meni je to daleko vise ponizavajuce nego da jednostavno prebacis 17K AUD na bankovni racun sto mozes da uradis online za par minuta i ostavis tako, da jednom godisnje obnovis vizu i da posaljes pismo svaka tri meseca. Jeste, spouse viza.Isto bi radio i u Japanu da ti je radni ugovor bio na godinu dana, a ne na 5 tako da nema tu prevelike razlike. Australija nije demokratija ne samo zbog tog slucaja sa deportacijom iz zdravstvenih razloga, vec prvenstveno sto je sve na prodaju i nema tu velike razlike da li laburisti ili liberali formiraju vladu. To su samo detalji, a zna se da krupan kapital titra loptu. Tu ti je taj primer koji sam naveo sa kladjenjem i pranjem novca odlican da se vidi crno na belo zasto nije demokratija.
    Ne sećam se više, bio je neki medicinski pregled mada ne vađenje krvi u Bg za Aus vizu. U Australiji, ništa.
    Moj radni ugovor u Japanu je večit, ja sam lokalno zaposlen u Japanu. Kao da sam Japanac. Japanci su me našli i zaposlili na osnovu stručnosti, niko me nije poslao.
    Posle 10 godina, dobio sam Green card, Permanent Resident, cela porodica isto. Besplatno, samo zatražiš što ti sleduje.
    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ne sećam se više, bio je neki medicinski pregled mada ne vađenje krvi u Bg za Aus vizu. U Australiji, ništa.
    Moj radni ugovor u Japanu je večit, ja sam lokalno zaposlen u Japanu. Kao da sam Japanac. Japanci su me našli i zaposlili na osnovu stručnosti, niko me nije poslao.
    Posle 10 godina, dobio sam Green card, Permanent Resident, cela porodica isto. Besplatno, samo zatražiš što ti sleduje.
    Za tebe naravno u Australiji nista jer si vec bio dobio PR pre sletanja, a ja sam morao unutar Australije da se prijavljujem za PR. I taj pregled je bio veoma detaljan oba puta.

    Eto, a na Tajlandu ko ima Thai partnera vec nakon 3 godine zaposlenja i placanja poreza moze da se direktno prijavi za drzavljanstvo, ne mora prvo PR:
    https://www.thaicitizenship.com/thai...ied-to-a-thai/

    A dete je odmah dobilo Thai pasos u ambasadi bez ikakvih problema, sve zavrseno u jednom cugu, i potvrda o drzavljanstvu i pasos, kasnije se samo ode i pasos podigne. Dok u srpskoj ambasadi mecku su rodili dok dete nisu upisali u maticnu knjigu rodjenih. Posle nisam ni hteo preko njih da vadim izvod iz maticne knjige i potvrdu o drzavljanstvu, vec sam uzeo u Srbiji direktno.

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Za tebe naravno u Australiji nista jer si vec bio dobio PR pre sletanja, a ja sam morao unutar Australije da se prijavljujem za PR. I taj pregled je bio veoma detaljan oba puta.
    1990-te, kada se uđe u čekaonicu u australijskoj ambasadi, bilo je na oglasnoj tabli (nije bilo Interneta) koji su uslovi za useljenje. Ja sam ih ispunjavao i dobio vizu.
    Ništa preko reda, sve na velika vrata.
    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by aussie View Post
    Evo sta se jelo za 35 THB, nikakav karton, sluzi se na tanjiru uz escajg, nema gajbice vec stolica i sto. Redovan klasican Thai restoran:

    https://www.happycow.net/reviews/hes...ket-384/images
    Nisam nikada učestvovao u "race to the bottom" za ishranu u Thai.

    Ovo je kompleks restorana kod moje zgrade (bele tende sa desna su još jedan klaster restorana).



    Tu dolaze službenici, office people, kolima, jer je dobro i nije skupo. To, gde oni ručavaju, je meni merilo. U pozadini je moja zgrada.





    U šorcu je moja ćerka



    Lepo, mirno, nema turista



    Školovani ljudi, profesionalci







    Sve na stolu je bilo 225 THB (7 EUR)



    Nema bogana i dripaca.



    Cenovnik? Jeftinije od toga ne može da se napravi jestiva hrana, pogotovo ne da bele kragne tu dolaze na ručak

    Azija, moja dežela.

  20. #40
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    1990-te, kada se uđe u čekaonicu u australijskoj ambasadi, bilo je na oglasnoj tabli (nije bilo Interneta) koji su uslovi za useljenje. Ja sam ih ispunjavao i dobio vizu.
    Ništa preko reda, sve na velika vrata.
    Ti to pises kao da je to neka specijalna i posebna zasluga koju si zasluzio, maltene kao Nobelova nagrada. Pa svi mi koji smo dobili PR u Australiji na osnovu strucnosti smo prosli kroz isto. Stotina hiljada ljudi godisnje se tako useli u Australiju. Sledece godine planiraju 200K.

    Jedini koji su usli na mala vrata su investitori koji su pukli nekoliko miliona investicija i dobili sve papire na ruke. Mozda kao mala vrata mozes da racunas i bracne i porodicne vize, to je diskutabilno.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •