Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 22 of 22

Thread: Japan hiking: Tsumago & Magome Caravansaray

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Magome ima svoju poštu, za nekih 600-700 stanovnika, uglavnom starci.

    Ko bi rekao, kada ga vidi kad turisti odu



    Jeste, ima poštu. Japan Post je najveća banka na planeti, sa 2 triliona dolara ušteđevina.
    Pošta je lokalnom stanovništvu vrlo važna. Ima ATM:



    I tu je ova priča: sa naglim porastom broja turista, ATM se isprazni za vikend a pune ga jednom u dve nedelje.
    Ova tabla nije bila prošlog meseca. Sada kaže kada se može podizati novac. Ograničenje



    Radnim danima od 9:00-17:30.
    Subotom od 9:00 to 12:30 (pre nego što mnogi turisti autobusima dođu na sat vremena).
    Nedeljom i praznicima ATM ne radi. Da ostanu pare za radne dane kada lokalci idu da ih podignu.

    Problem lokalnog stanovništva je da ATM Japan Post prima kartice iz celog sveta. Turisti to znaju, pa kada vide ATM na svom putu, odmah navale. I on presuši za nekoliko sati, pogotovo vikendima i praznicima.
    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Blizu Magome (20km) je Sonohara Havens Mountain Resort



    U dve važne nedelje planinske jeseni, baš je posećeno. Gondole te voze, 18 minuta u jednom pravcu, kroz dramatične predele





    Baš sam službenike i pitao. otkuda "Hello Kitty" svuda. Rekoše, Universal Studios, koji je vlasnik te marke je njihov sponzor.



    Bio je lep dan, moglo da se jede u bašti. Na 1,400m i oštrom planinskom vazduhu, hrana je imala drugačiji ukus.
    Staza je za skijanje, u prirodi izgleda strmija nego na ovoj slici.



    Popadale oskoruše



    Na povratku gondolom, sunce se premestilo i obasjalo pod drugim uglom okolne planine



    Lep dan, lep doživljaj.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 16-08-15, 22:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •