Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 43 of 43

Thread: Tajland 2024

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Cena 500 din po komadu?!!

Jeftino ,a Japan !!

Još ako je i divlja a ne iz uzgoja.

Možda im je manja veličina , 150 g npr. , pokušavam proceniti po japanskim posudama pored.

U Thai je ulična usoljena grill riba ,set, po toj ceni 150 THB ( 450 din) ali to je od 800-1000 g.

Attachment 8527
    Ta japanska "ayu" pastrmka se ne uzgaja. Ima je toliko, reke su pune nje. Mozda, nahvataju ih pa ih stave u bazen u hotelima da ih deca pecaju, max 3, treba 15 minuta da ih se 3 komada upeca. Jeste, negde oko 150 grama.

Ta riba od 250 THB je iz uzgoja. One, uhvacene sa mora su 350 THB (skoro 9 EUR). To su zubatci, sea bass. Imam negde slike, trazio sam sat vremena, od milion slika, nisam mogao da nadjem. Slikacu kada sam u Thai, za 3 nedelje.

Thai, koji ne koriste so u ishrani, ribu uvaljaju u krupnu so, da se ne lepi za rostilj.
    Azija, moja dežela.

Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Umro ?!!

Pa ko da smo juče pisali da igra sa decom fudbal !!?

Još kažu da druženje sa decom, unucima itd..produžava život.

Nesretnik , zar nije išao u Holandiju da nešto zaradi..I ovi Thai su ga pritiskali.Ko zna šta je preživljavao u sebi?
    Eto,.. mislio je da je u Thai provinciji našao svoj mir...Sudbina..

Uh...šta mi napisa

A ja sad odoh na 40 C , paklenoj vrućini kakvu nije ni na Thai,
    na " moje" jezero, na kupanje, ....mislim ja da imam 20 g...

Uhh...
    Holandjanin nije imao para da dobije vizu a familija nije htela (ili nije imala) da mu te pare pozajmi. Na kraju, on je muz a ne trut koji nista ne radi.
    Zena mu (skolska drugarica moje zene, 100m kuca) uzela na kredit Mazda MX5, da on otplacuje, sa socijale iz Holandije. On je muz, treba da obezbedi auto, ona mu gleda dvoje dece, cerku i sina. Sta ce sad? Ode auto u reposession.
    Kredit je na 7 godina, 12,000 THB (300 EUR mesecno), on je to otplacivao, dobio socijalni smestaj, garsonjeru, u Holandiji, poslali ga u lokalnu biblioteku na 1,000 EUR da ipak radi nesto. Gladovao tamo i dosao u Thai da umre.
    Azija, moja dežela.

Starbucks terasa šoping mola Icon Siam

Name:  20240712_131244.jpg
Views: 7
Size:  26.8 KB

Na njegovom dvospratnom staklu/izlogu,vidi se ,kao u ogledalu, šta je iza fotografa: panorama Chao Praya i oblakoderi uz dokove.

Najviša zgrada, sa zlatnom kupolom na vrhu, je Lebua at State Tower.
    Jedan od boljih vidikovaca u Bangkoku ( najbolji ,za izlazak, je ,kažu , Siroco od hotela Banyan Tree)

Name:  20240712_125331.jpg
Size:  34.3 KB

Gore,pod kupolom, kao da si kod Panteona,pogotovo uveče

Name:  20240712_130216.jpg
Size:  23.7 KB

Ali, praktično svaka visoka zgrada u BKK, ima vidikovac.

Naš hotel na 33 spratu ima taj vidikovac u vidu Luz tapas bara , kako i priliči španskom hotelu

Name:  20240627_075940.jpg
Size:  21.5 KB

Brz Hitachi lift,sa ekranom do njega

Name:  20240627_220152.jpg
Views: 6
Size:  35.6 KB

Gore nisu gosti hotela već,pretežno, thai koji su došli u izlazak

Name:  20240713_160123.jpg
Views: 6
Size:  32.0 KB

Ovo na stolu: dve čaše sangrie ,koje nisu ličile na vino, pire sa oktopodom ,koga nisam uočio, lignje za u "šupalj zub" bilo je 1300 THB.
    To je najskuplje što smo platili za 19 dana u Thai.

Sva ta mesta,vidikovci, su jako skupa za standarde thai cena i više su prestižna mesta za izlazak.