Yokohama, nekih 40km od Tokija je spojena sa njime, nema prekida u gradjevinama izmedju 2 grada.

Sa skoro 4 miliona stanovnika i svime sto treba i ne treba, meni se cinilo da sam u Singapuru.

Koje fantasticno mesto, ja sam se cudio sto pola firme zivi tamo i putuje svaki dan. Za vikend ti se cini da si otisao na odmor kada si kod kuce.

Hteo sam da se pojedem sto nisam isao cesce dok sam ziveo u Tokiju 3 godine. Nisam ni jednom bio.
Sada sam otisao kao turista i na ulicama vidim putokaze "Yoyogi 38km" i sve isto kao da sam u Tokiju.

Od fantasticne Yokohame, ovo je mozda najbolje: Minato Mirai kompleks.

Kada sve pocne dobrim i legendarnim hotelom (nisu svi iz ovog lanca tako upecatljivi da se odmah prepoznaju, silueta sedi na vrhu skulpture, kao jedro)





Ferris wheel iz sobe:





Sutradan soba iz ferris wheel:








Najvisa zgrada u Japanu, LandMark Tower:
(edit: ja sam ovo pisao 2010. a link na wikipediju vodi na stanje iz 2012. pa je ova zgrada 4. po visini u Japanu dve godine nakon originalnog posta)









Do izgradnje Taipei 101 (Taipei, Taiwan) ova zgrada je imala najbrze liftove na svetu (45kmh). Onda je za Taipei 101, ista firma napravila jos brze liftove (60kmh) i pomerila ovu zgradu na drugo mesto.


Sa jedne od glavnih ulica:





Imao sam neka posla u delu grada zvanom Yamate i tamo sam se iznenadio koliko ne-japanskih gradjevina ima. I danas je tu dosta stranaca, nesto kao Dedinje.

















Imam za jos 2 posta ali to sutra.