Page 17 of 44 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 321 to 340 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #321
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Japan, unutrasnjost, oko Nagoje. Dva prizora iz predgradja, privatne kuce.

    Jedan gusto naseljen mada na lokaciji gde je zemlja 30% cene kuce (sto je za Japan jeftino)



    I ovaj gde je zemlja duplo skuplja od same kuce a mozda 5 puta skuplja od zemlja + kuca sa prethodne slike:



    Velika razlika u gustini naseljenosti izmedju dve slike.


    Prva slika: zemlja "za pod kucu" je bila drzavna, nastala je krcenjem shuma (Japan je preshumljen), postavljanjem infrastrukture (voda, kanalizacija, struja, kablovska TV i Internet). Onda se ta zemlja isparcelise na sitno i pozovu se zainteresovani kupci da se prijave. Prijavi se mnogo vise nego sto ima placeva i onda lutrija (ne licitacija) ko stice pravo da kupi zemlju. Cena je niska (mozda 100 hiljada EUR za plac) i to kupuju mladi (~30 god) da naprave prvu kucu.

    Druga slika: zemlja je oduvek bila za stambenu gradnju, oduvek u privatnom vlasnistvu i privatno se prodaje. Isparcelisana je vekovima unazad i placevi su veci nego na prvoj slici. Plac na ovakvom mestu je 500 hiljada EUR. Kada je tako, onda bar da se kuce ne naslanjaju jedna na drugu.

    Kada se prodaje kuca na ovakvom placu, ako je kuca stara 30+ godina, onda je ona za dzabe, cena je samo za plac. Na primer, ako je cena 500 hiljada EUR, da kazem prodavcu da mi ne treba kuca, da je srusi i hocu samo plac, moze, cena se popne na 530 hiljada EUR, 30K EUR je za troskove rusenja kuce i odnosenja svega sa placa.
    Azija, moja dežela.

  2. #322
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Ko bi rekao da je ovo slika iz Japana.



    A jeste, Tottori sand dunes, na onoj strani prema Koreji i Kini.

    Milion turista godisnje dodje da poseti.
    Azija, moja dežela.

  3. #323
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    "Australia in Asian Century" je kampanja koju ce Australija lansirati iduce godine, da podigne svest nacije o tome gde se geografski nalaze i sa kime ce u ovom veku imati najvise interakcije, svake, pre svega ekonomske pa i politicke.

    Kako mi je lepa Prajministarka moje cetvrte domovine, Tajlanda, Yingluck Shinavatra.




    Sa PM Australije, Gulia Gillard:



    Koliko god da je Australija zapadna zemlja, opet su njih dve prve zene PM u istoriji svojih drzava.

    Vest sa sastanka (Yingluck je bila u Australiji 3 dana):

    CANBERRA, Australia (AP)

    -- The first female prime ministers of Australia and Thailand have announced that lawmakers will begin an exchange program between the two countries to promote women in politics.

    Prime Minister Julia Gillard told a Parliament House lunch in honor of her Thai counterpart Yingluck Shinawatra on Monday that: "As the first, we want many other women to feel the same sense of possibility that we have felt."

    Three young women from Thailand will travel to Australia in June to start a young leaders political exchange program.
    Australia's Global Ambassador for Women and Girls, Penny Williams, will visit Thailand within a year to promote political and economic empowerment of women and girls.

    May 29, 2012(Mainichi Japan)




    Pa kako to, da u zemlji "Prvog" sveta i u zemlji "Treceg" sveta zena postane po prvi put PM bas nekako u isto vreme? Neko bi ocekivao tradiciju na strani Australije i dobar "track record".

    Australijanci su isli po statistikama (zato sam zacrveneo deo gornjeg teksta) angazmana zena u politici i misle da treba divljacima da predaju i da ih uce "political correctness" i ravnopravnosti.

    Katastrofalno nerazumevanje, granici se sa kolektivnom gluposcu. Nisu Australijanci uzeli u obzir (jer i ne znaju, smatraju Thai inferiornima) da je Thai drustvo u stvari matrijahat. Zena je stub porodice, ne muskarac, vekovima. Mladozenja ide u zeninu kucu, ne obratno.

    90% Thai zena radi, oduvek je tako bilo. Uvek su na radnim mestima bile cenjene i poshtovane isto kao muskarci. Zene shefovi, svakodnevnica u Thai. Urodjenim postovanjem prema "mae" (mae = majka) muskarci se nikada nisu ni usudjivali da im prave prepreke ili da ih guraju u stranu.

    Zene u Thai gledaju porodicu, kucu i vode familiju. Politiku ostavljaju muskarcima otprilike kao sto zene u Srbiji pustaju muzeve da gledaju ili idu na utakmice, bez jeda, ljutnje ili zavisti. Tako i Thai "decki" mogu da se petljaju i ucestvuju u politici, Thai zene to malo zanima.

    To i jeste problem Australije u Aziji. Osecaj superiornosti, opravdano Azija to shvata kao prepotentnost, dok su u mnogim pogledima inferiorni.
    Da Australiji nije engleskog jezika i skola, i ruda da izvoze (i za to im treba jaka kineska traznja), bila bi irelevantna kao, na primer, Argentina.

    Ovde "Fundamental lack of understanding" dolazi sa vrha Oz drzave. Sta ostaje za ekvivalente citalaca "Kurira"?
    Sad ce bas australijska birokratska komisija da promeni Thai mindset.

    Dobro da ce lansirati tu kampanju o razumevanju Azije, za sada je i dalje bas kao sto bukvalno fotografija sugerise: guska siljatog i izdignutog kljuna gleda sa visine skromnu i lepu Yingluck.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #324
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539

    Aichi Expo 2005 Hala

    Ova hala, pola je klizaliste pola waterpark, izgradjena je za Aichi Expo, Svetsku izlozbu.



    (na prvoj slici na linku iz Wikpedie se vidi iz drugog ugla)

    Klizaliste je isto puno leti kao i zimi.



    Za pocetnike ili ko hoce, slemovi, zatita za dlanove. laktove i kolena, su besplatni na poslugu.




    Na svaka 2 sata, pauza 15 minuta da prodje ova masina i sastruze izgrebani i izrapavljeni led. Posle nje je led kao staklo.




    Od 10 japanskih reprezantativki ili nosilaca olimpijskih medalja u umetnickom klizanju, 7 je iz Aichi (Nagoya). Da li sto je ovde balet jako popularan medju decom i roditeljima i raspolozivost klizalista cele godine, ne znam.

    U ovoj istoj dvorani treniraju visestruke medaljistknije i svetske sampionke Miki Ando i Mao Asada.


    Miki Ando:



    Mao Asada:

    Azija, moja dežela.

  5. #325
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Tokyo, Thai Food Festival.

    Thai klopa je toliko popularna da sam na ovaj festival isao samo jednom (a bio mi je 10 minuta peske od kuce, sa druge strane Yoyogi parka). Neopisiva guzva pa sam posle pazio kada je da ne idem u taj kraj, ne mozes da prodjes.

    Japan je sto se turizma tice, najvaznije trziste za Thai, 1.5 miliona turista iz Japana godisnje, 10% svih dolazaka. Isto, prijateljstvo i naklonost izmedju dve zemlje je primer izvanrednih odnosa medju drzavama. Japan je "zasluzan" za 60% Thai privrednog razvoja u zadnjih 50 godina. Automobili (1.2 miliona godisnje), elektronika, hemija...masovno su japanske firme u Thai.

    U Nagoji, Japanke po parkovima za decu pridju mojima i pricaju Thai. Bilo ih je na desetine hiljada na 5 godina u Thai sa muzevima, firme im platile da nauce jezik.

    Iz te naklonosti i dobre namere proizilazi i ova nesnosna guzva na Thai festivalima u Japanu:






    Originalna hrana,



    originalni kostimi:




    Ovo je najveci problem: azijska hrana nije na primer hamburger da moze da se jede stojeci ili u hodu. Ovako, u guzvi, ljudi jedu stapicima corbe i supe:



    "Bogat zabavni program" obuhvata i stand ovog up-market kabarea iz Pataje, Tiffany, koji "gaji" samo travestite. Obe ove "zenske" su muskarci:






    Na 10m od sve te gungule i guzve, ovaj nasao da se uroka ko zver. Ovde je na 23 piva, gajba je 24.



    Pije najbolje Thai pivo, Singha ali, brate, 23 piva pa jos javno...

    Mora da mu je neka Tajka opasno slomila srce.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #326
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Ichinomiya 138, 3 rivers park, 100 puta sam prosao pored njega, nikada, do danas, svratio.

    Sa autoputa uvek ovako izgleda:



    Ili, kad profesionalci slikaju (samo ova slika nije moja):



    Kada se pridje, jos je spektakularnije.



    Iz kupole, lep vidik, mada nije bio cist dan danas. Ovde je u kadru AquaToto, najveci slatkovodni akvarijum na svetu:



    Dole, decji park, sve besplatno, moze ceo dan da se provede:



    Osim mnostva rekvizita, ima i ovo kao jezerce sa cistom vodom da deca muvaju sljunak i kamenje:



    Velike lopte:



    I svasta jos:




    Medju decu su nekako dosle i ove skolarke, u uniformama. Subota je "Library Day", bez komjutera nego na stari nacin. I tu mora da se dodje u uniformi.



    Kada budem pisao o Gifu, bice i detaljnije o ovom mestu. Gifu ima atrakcija da provedes mesec dana da obidjes.
    Azija, moja dežela.

  7. #327
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Na mom jezeru, u sred zelenila i vode - pecaljka:



    Posle 9 godina u Japanu nisam prestao da se iznenadjujem kada vidim da zenske idu na pecanje, pogotovo same samcite. To nije pecanje radi zabave pa da se ulov da mackama, nego stvarno, za veceru:

    Azija, moja dežela.

  8. #328
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Bangkok, Khlong Toey, parking u zoni poslovnih zgrada i uz hipermarket Lotus/Tesco na ulici Rama IV..

    Cetiri sluzbenice, jedna je donela asuru, lepo su prostrle, izule se i provele pauzu za rucak:



    To sam vidjao u Sidneju na zelenim povrsinama, kojih ima. Bangkok ima malo. Na primer, Pariz ima 20 kvm zelenih povrsina po stanovniku, Bangkok ima samo 1.5kvm.



    Jedna je zubarska medicinska sestra, tri su iz osiguravajuceg zavoda.

    Azija, moja dežela.

  9. #329
    Tajland, Hua Hin, od Bangkoka 220km prema Puketu, sve autoput.

    Pogled na grad (50,000 stanovnika) sa vidikovca. Najvisa zgrada je Hilton hotel:



    Hilton, sa plaze:




    Pogled sa Hiltona, vidi se Sofitel hotel:





    Ko je gledao "The Killing Fields", onaj hotel na pocetku, Hotel Phnom Pen, je bio ovaj Sofitel - upravo ovde su snimane te scene.

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  10. #330
    Od kada sam prvi put video zakrivljene japanske krovove svidelo mi se i decenijama bilo prva stvar koju primetim na fotografijama iz Japana.

    Od najvelelpnijih gradjevina (zamak Himeji):



    Kyoto Kiyomizudera:



    Pa do privatnih kuca:



    Kakva je uloga zakrivljenih krovova, osim sto izgleda lepo?

    Uloga je da odbaci kishu sto dalje od temelja gradjevine ili da je natera da ne pada na krov ispod (Kyoto pagoda sa 3 sprata i 3 krova).

    Jednostavno objasnjenje je: zamisliti skijasa na skakaonici i kako mu luk skakaonice veoma znacajno produzuje horizontalni let/skok. Tako i dobroj kishi lucni krov da zalet.

    Te lukove je jako tesko tehnicki izvesti i skupo pa ih danas sve manje ima. Moderne kuce nemaju uopste.

    Ima ovde opsirnije sa vise slika i kako se ista stvar postize u Thai, Koreji, Maleziji i Indoneziji.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  11. #331
    Pocele su tresnje da stizu. Ovo pakovanje od 54 tresnje kosta 220 EUR:



    Na ovako nesto nalete "specijalni dopisnici" ili turisti i onda katastrofa kako je skupo u Japanu.

    Ovakva pakovanja voca nisu prevashodno za jelo. To se kupuje kao poklon kada se nekome ide u posetu, kao sto drugde kupuju skupe i raskosne bukete cveca.

    Normalne tresnje, za jelo, su (sada je pocetak sezone) nekih 3 EUR za kilo. Najkvalitetnije, jedna po jedna, rucno birane idu o ovakve poklon pakete koji su skupi.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  12. #332
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nagoya, Chubu airport.

    Cudan i ruzan avion, prepravka B-747 za specijalne terete.



    On je tu svaki dan, stavili su i tablu na terasi koja objasnjava sta se tu desava:



    55% Boeing 787 (dreamliner) se pravi u Japanu, ukljucujuci i krila. Ovaj teretni avion prevozi krila iz Nagoje u Everet (Seattle) na ugradnju.
    Pano pokazuje kako krilo dodje na ovom specijalnom vozilu i onda se na shinama u avionu gurne unutra.

    Evo kako stvarno izgleda, sa zadovoljstvom sam posmatrao celu operaciju. Avion su otvorili na pola i krilo ide u trup:



    Rair or shine:



    Nagoya je centar industrije, robotike, avio tehnologije a luka joj je najprometnija u Japanu. Cak vise nego i Shangaj.
    Fakulteti tehnickih nauka i naucna istrazivanja su na sve strane.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #333
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Ovo sam prvi put video 25. maja, na veceri sa firmom. Pivo, sa zamrznutom penom. Mora da je i ovde novo.

    Moj foto:



    Vidim u novinama, da je to opsta novost, ove zenske piju isto to pivo:




    U cemu je stvar? Pivo je odlicno i ledeno hladno a pena je, mislim, prosla kroz poseban dozator i umesto da bude ocekivana pena za pivo, ona je kao sladoled (ili slag) od pivske pene, leden i zamrznut mada ne nepitak.

    Nije lose uopste.
    Azija, moja dežela.

  14. #334
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Sanno-matsuri festival, posle setve pirinca, za dobar rod. Ovde negde pocinje dvomesecna kisna sezona koja obilno zalije princana polja.

    Tradicionalno odevena povorka se organizuje i u gradovima koji odavno nemaju nista sa poljoprivredom. Tokyo:

    Azija, moja dežela.

  15. #335
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Soba noodles, tradicionalno jelo od heljde, tipicno za planinske krajeve (Japan je 90% planinska zemlja) gde se heljda lakse uzgaja od psenice. Cim se vidi restoran ovakvog izgleda, skoro 100% znaci da se tu sprema soba/udon:



    Dolaze uglavnom na dva nacina. Kao ramen, u supi:



    Ili suva, "zarusoba", sa supom (soya sos ) sa strane pa se umace zalogaj po zalogaj:



    Ova resetka, zaru, je i na kanji za zapad (stranu sveta), "nishi":




    Kao da se sunce posmatra kroz "zaru" resetku pa je ckiljavo, na zalasku.
    Azija, moja dežela.

  16. #336
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Chubu airport, Nagoya.



    United stoji na najdaljoj stajanci.

    Aerodrom je nasuta zemlja, za World Expo 2005:




    Sat vremena kasnije, rucak. Ovo nije doslo ovako, to sam ja pomerio za slikanje. Vruci kamen da drzi hranu toplom dok se jede predjelo (losos, kapre i dil) i pije vince.



    Ovako, kompletno:




    Jedno je riblji a jedan prawn kroket. Naravno, ekonomska klasa.

    U Unitedu su se omastili hamburgerima (podgrejanim) iz 7-11.
    Azija, moja dežela.

  17. #337
    Slika iz novina, poster sa klasicnim filmovima uz BIC Camera radnju. Izgleda da ova iz "Psycho" vristi jer joj je ovaj security zabio pesnicu u uvo.
    Sva 3 filma su iz Universal Studios.



    Sada moje slike. "Universal" imaju kao svoj "Diznilend" pored Osake.



    Kao americki gradic:




    Njihova je "Hello Kitty":



    I, naravno, Jaws. Ove zenske se slikaju, obavezno mesto:



    Ispostavilo se da je ajkula i 15-minutna voznja brodom gde ona iskace sa raznih strana, gadjaju je iz topa, na kraju pregrize kablove i izazove velike varnice bila kontraproduktivna. 2 meseca nakon sto sam tamo bio, ta atrakcija je uklonjena. Vise se dece nje plasilo i odbijalo da ide u Universal Studios nego sto je htelo.
    (Clone of Yoyogi)

  18. #338
    Zamak Himeji, neprestan protok skolaraca. Obicno ne vidjam muskarce da se mesaju sa devojkama ili je neka medicinska ili tako skola.



    Kad mi spazise cerku, da se slikaju sa njom, grupa po grupa.



    Ima ovde, sa puno slika.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #339
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Od sutra pocinje 2-mesecni raspust. Provodi se u Bangkoku, u svom domu. Stvarno je ovako: iz stana se izadje pravo na "plazu", samo lift i tu si. Besplatno, samo stanari i ogranicen broj njihovih gostiju (2 po stanu) mogu da dodju.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #340
    Dok je kisha lila na Nagoya Chubu Airport



    Unutra, kao da nista nema problema. Kao mediteranska idila:







    Ima i market za lokalne proizvode



    Cak ima i problema da se odluci gde da se jede (aerodrom):









    Ima cak i feshta. Deca dosla da igraju na aerodromu, nema security, nema panike:





    Punch line: probaj ovo da vidis na americkim aerodromima. Koji su pakao i putnici se tretiraju kao stoka.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •