Page 3 of 44 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 874

Thread: Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Wikipedia Nara, Todai-ji, najveca drvena konstrukcija na svetu.



    Ovo stavljam jer je Nara (prva prestonica Japana, 710. godina ove ere) bila pod zestokim udarom tajfuna od pre 2 dana.





    Trebalo je ovo napraviti od drveta pre 1300 godina, bez masina. Preziveo je ovaj hram i mnogo gore od ovog tajfuna.

    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nara, poznatiji prizori.


    Kasuga shrine,







    sa stotinama bronzanih










    i kamenih lampiona:





    Po celom parku (8 hramova) jeleni slobodno setaju.



    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanski business hotels.


    Lampa:




    je u stvari samo pola lampe, ostalo je ogledalo:


    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas, Toki Premium Outlets shopping town. Samo velike svetske marke imaju tu robu na popustu. Nije losijeg kvaliteta ili defektna nego sto ostane neprodato od serije iz skupih radnji po gradu, tu se posalje na grabac. Cene su 50% nize.

    Sta tu imamo. Komunisti drze restoran u food court. Kineski. Sa petokrakom na kapi.




    Dobar je restoran, odlican za food court.






    Mada ovi "komunisti" izgledaju vise izgubljeni nego nadjeni.





    Sta je ostalo od nekadasnjih crnih limuzina, crnih koznih mantila i nocnih hapsenja. Nista.
    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Jooj, dje me nadje!

    Da mi je da dodjem u taj restoran pa neka me i posteno oderu, moji su.
    A koja su to kola bolja od Moskvicha?

    (clone of yoyogi, for fun)

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japan, pecanje.

    Do pre 150 godina nije se jelo crveno meso, samo riba i piletina. Tradicija je ostala, pecaju i staro i mlado i musko i zensko.

    Leti, reke su prepune "ayu", , japanske pastrmke, izuzetno ukusne ribe. Ulov je maltene garantovan, gde god da se zabaci udica.

    Most preko Yahagi reke, Aichi. Radni dan, dole vidimo da neko peca:





    Da malo zumiramo: zenska.






    Tacno znam sta se desava: dok su deca u skoli, mama je otisla na reku da licno upeca veceru. Za sat vremena moze da uhvati 8-10 komada. Ovo je svakodnevna scena tamo gde ima otvorenih (ne branama zaustavljenih) recnih tokova.


    Nije meni spremala, iz restorana je, ovako izgleda na tanjiru:


    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nikakav cudan prizor, da neko spava za vreme rucka za svojim stolom.

    Ovaj kolega, trebalo mu je 25 godina staza da dobije mesto uz prozor i particiju, koristi komfor da uvati dremku.






    Za rucak niko nije placen sat vremena a kad nije placen, nepristojno je cak i pricati o poslu.
    Vreme za privatne stvari. U vreme rucka, NTT DoCoMo mobilna telefonija, ima po 5 hiljada emailova (nema SMS, pravi email) u sekundi. Normalnim satima ima 100-300 u sekundi, projektovano za 18 hiljada u sekundi.
    Van vremena rucka privatni telefonski razgovori su nezamislivi a privatne poruke u tisini mogu da se promuvaju ali i to je retko.

    To je slobodno vreme i odatle one slike Japanaca koji spavaju po parkovima u podne, u odelu, sa kravatom.

    U ofisu, samo direktor ima kancelariju sa (staklenim) zidovima.
    Menadzeri su uz prozore. Od njih, prema unutrasnjosti (sredini) ofisa vise niko nema particiju.
    Senior engineers prvi redovi do menadzera.
    Sledeci sloj su 5-15 godina iskustva.
    U centru su hot-desks, oni koji nemaju stalni sto nego sednu kako ko dodje. Cesto nisu tu, oni idu kod korisnika da zamenjuju delove.
    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Bangkok, Siam Ocean World

    Lociran uz elitni shopping mall "Siam Paragon", tacno ceo dan tamo moze da se provede. Ko voli, retkost je u Thai, kafeterija u akvarijumu ima prave australijske meat pie.

    Uz sve moguce morske ribe, ima i zenski mermaid show:










    Ovo je bilo interesantno. Chevrolet auto:






    Koji je pretvoren u akvarijum, pun riba:






    Ovo je iz dana kada je General Motors (parent company) bio pred bankrotstvom krajem 2008. U Thai su svi cudili kako to kada fabrika GM u Rayongu ne moze da nastancuje dovoljno koliko moze da se proda. To je za prodaju u Aziji gde GM-u odlicno ide i uvek je bilo dobro.

    Ne samo to, nego da jos i duplira kapacitet.

    I to je kraj dobrih vesti.

    Da duplira kapacitet? Na ciji racun? Malo crnih oblaka za domovinu GM-a (Wikipedia):



    Thailand

    The American-built Chevrolet Colorado pickup is also manufactured in Rayong, Thailand. The Holden Commodore is badged as the Chevrolet Lumina in Thailand.

    General Motors is currently exploring cost cutting options as part of its restructuring plan. One of these options involve expanding the Rayong, Thailand plant to add additional capacity to export Colorados to the U.S. This would allow the Shreveport, Louisiana plant to be closed (where the Colorado is also produced). This scenario is plausible only if a free-trade agreement is signed between the U.S. and Thailand, as the American tariff on imported pickup trucks from non-FTA countries is currently 25%. The United Auto Workers is the most vocal opponent to a change in the tariff structure.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Oglas za osoblje, 16-60 godina, za rad u restoranu.

    Plata je 8 do 10 EUR na sat. U Japanu baksis ne postoji, nikada i nigde, nevidjeno i pokusaj ostavljanja baksisa (samo stranci to pokusavaju) uvek prouzrokuje nesporazume.




    Znaci, klinac 16 godina, 8 sati, 80EUR. Neko stariji, 8 sati, 100EUR.

    Koliko je to? Ovaj uokvireni set (pola-pola pleskavica u raznjici, miso supa (u poklopljenoj zdeli), pirinac, salata, free-refill caj/ice coffe/orange juice) je kao sat vremena rada klinca od 16 godina.
    Za to moze da se kupi 2 bigmeka + 1 veliki chips.


    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Troskovi proizvodnje u Kini i premestanje kapaciteta u druge zemlje.

    Cak i najfinija svetska stampa (The Financial Times, The Wall Street Journal) pravi predvidjanja da je Kini odzvonilo i da rastuce zarade tamo ima da navedu proizvodjace da traze druga mesta.

    Prvo, kazu da su zarade u Kini porasle 12% za 10 godina. Pri tome ne znaju da je produktivnost (sa japanskim masinama i robotima) porasla 20%. Tako su kineski radnici, cak i sa vecim zaradama, opet skoro duplo "yebaniji" nego pre.


    Cak i da tu stampu na tome ostavimo, gde ce proizvodnja da ode?

    U landlocked Kambodzu ? Landlocked Laos?

    Ili Vjetnam, to najvise vole.

    Ko je proveo 5 minuta da ovo procita, shvatice kako su u krivu, i pre i ubuduce.


    Verovatno svi znaju ovaj karakter, on voli da surfuje (i ja isto). Major Killgore iz Apokalipse:




    Tu on kaze Da Nang, super za surf.

    Jeste, u pravu je (cak i za "Charlie don't surf"). Iz aviona se vidi:





    Da je Da Nang plitko more, zato je tu i surf dobar:





    To je to sto stampa ne zna. Plitko more u Vjetnamu, nema nacina da veliki brodovi dodju i odvezu 12-20 spratova kontejnera i izvezu robu.

    Nike-patike, moze ali ne kola ili nesto teze.

    Zato se i ostaje u Kini i Thai koji imaju deep-sea harbours.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagashima water park & onsen jos radi, do 25. septembra.


    Ko bi rekao da je ovde do pre 10 minuta bilo 50 hiljada ljudi?




    Kada se isprazni, dobar deo posetilaca ode u onsen koji je odmah do vodenog parka. Naravno, iznutra nema slika, svi su unutra goli, odvojeno muski i zenski deo.



    Nije ali instinktivno neko bi pomislio da je ovo evakuacioni centar posle zemljotersa.










    To je jedan od restorana u onsenu. Nisko sedenje, svaki sto ima besplatan bokal sa zelenim cajem. Samoposluga je, okolo su frizideri i pultovi restorana.
    U celoj zgradi niko ne ide u obuci, ni osoblje. Svi bosi ili u "radnim" soknama. Na ulasku svako zakljuca cipele u kao postanski sanducic.


    Izlazak u onsen je savim normalan nedeljni porodican izlazak sa vecerom u onsenu i sa okupanom i nahranjenom decom pravo na spavanje. Cele porodice to rade mozda jednom mesecno. Neko kao ja, koji imaju onsen na walking distance, 7-8 puta mesecno.



    Na povratku iz onsena, juce je specijalno bio i vatromet:




    Bilo nas je i u kimonima.
    Ona konstrukcija je rollercoaster zabavnog parka, najveci u Japanu.
    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Malo poznata strana Bangkoka. Aerobik na otvorenom. Slikano sa Emporium Tower, Benjasiri Park. Stanica skytrain Phrom Phong.
    Onaj malo gore levo cirkl je za skejtbordere.
    Plato jos malo gore levo je gde je bina za aerobik instruktora i zvucnike. Mada se vezbaci raspu i okolo toga, muzika i instrukcije se daleko cuju.



    Nema clanarine, ko god dodje je dobrodosao, besplatno. Svaki dan u 6 popodne, posle intonacije ode Kralju Thailanda (longest serving King, since 1946.).



    Od gornje slike (18:05) do ove (18:15) padne noc:




    Isto se desava uz sve shopping malls po gradu, isti ovakav aerobik.

    Pariz ima parkova 19m kvadratnih po stanovniku, Bangkok samo 1.5m. I vidi se da fali zelenila:

    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    ...Imao sam bambusovu shumu tamo dole prema drumu...




    To svugde ima po Japanu, ova slika je iz Nare. Bambus je zimzelen, ovako izgleda i po snegu.

    Sad, da ih neko lomi....pa, moze. Moze da proba.
    Samo, ima da se namuci. Jaki su kao gvozdene sipke, koriste se za skele kod izgradnje zgrada.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Malo Australije:

    Kada se ovo remek delo dizajna pojavilo 1997, imalo je ovu specijalnu, providnu boju:





    Ta se boja zvala "Bondi Blue".


    Po sidnejskoj Bondi plazi:



    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thailand, Nakhon Ratchasima (poznatiji po starom imenu Khorat), ruralna okolina.

    Ova zena, trudna, vezuje ono sto se na Zapadu kaze "zuta traka oko starog hrasta".

    Zuta je jer je to boja Budizma u Thai (Kralj je rodjen u utorak, to je dan zute boje). Utorkom po Bangkoku po radnjama ili ustanovama, ne znas ko je staff a ko kupac, svi nose zute majice.
    Otrodoksniji, nose ponedeljkom jer je dan rodjenja Kralja bio ponedeljak u Americi (gde je rodjen) a to je bio utorak u Thai. Samo doprinosi konfuziji.






    Njena haljina je maltene kao uniforma, 90% trudnica je nosi. Valjda doslo pristupacno kroz Lotus ili Carefour hipermarkete.
    Azija, moja dežela.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Papua Nova Gvineja, iz mojih dana tamo 1995-1996.

    Kundiawa, mesto sa verovatno najboljom klimom na svetu: ceo dan 26C, kisa pada od 2-3 ujutro. Mislim da je bilo kao takvo i u Ginisovoj knjizi rekorda.

    Ovaj tip nosi "penis gurd", tzv. "Kundiawa shorts".




    Ima jos: postoji zakon da se u javne ustanove ne sme ulaziti u shortsu osim ako se nosi na sandale(cipele) i carape.

    Postoji i dodatak: zakon kaze, nikome ko je u tradicionalnoj nosnji ne sme se zabraniti ulaz.

    Tako, ako si u majici i shortsu i japankama, ne mozes da udjes. Ovaj gore - moze.

    Opet, red u banci, cekas, pa te ovaj otpozadi bocka svojom "odecom".

    Svakog cetvrtka, deca idu u skolu u tradicionalnim nosnjama. Devojcice u suknjama od trave a decaci samo sa ovim izdubljenim korenom nataknutim na...
    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Thailand, Chiang Rai.

    Jos uvek se koriste slonovi za oranje pirincanih polja. Slon ("chang") je nacionalna zivotinjka. Najpopularnije pivo u Thai se zove "Chang".

    Attachment 118

    Prosle godine, za 50-godisnjicu Thai Airways, pojavila se i ova slika iz 1964. kada im je dosla prva Caravelle SE-210 (registracija : HS-TGH) avion.

    Ne traktor (ili aircraft mover, kako se oni robusni i niski zovu na aerodromima) nego bas slon da ga dovuce i postavi za prvi let (isao je Bangkok - Tokyo Haneda):

    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Yoyogi park, Tokyo.

    Neverovatno da se u zemlji Yamahe, Honde, Suzukija i Kawasakija moze videti ovakav motor. Nema ih svugde ali sam naisao, slucajno, na 2 primerka:









    Jadan ovaj zuti, danju ga koriste umesto road cone da pridrzi konopac koji kaze dokle moze da se pridje.


    Azija, moja dežela.

  19. #59
    To, nesto i za raju, ne samo neke dileme.
    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  20. #60
    Ne znam, Dzo, za mene jos nista.
    Snabdevamo za doktorate, magistature, privatne i drzavne, samo odredite vreme i mesto

    (clone of yoyogi)

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  3. Postavljanje fotografija u postove
    By yoyogi in forum Forum Support Desk
    Replies: 0
    Last Post: 02-03-13, 22:27

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •