Ova vest obilazi svet, Blic: Najskuplji sudar: Unisteno osam ferarija lamborgini i dva mercedesa



Šteta procenjena na više miliona dolara

Najskuplji sudar: Uništeno osam "ferarija", "lamborgini" i dva "mercedesa"

M.M. | 05. 12. 2011. - 09:39h 09:51h | Foto: Reuters |

Lančani sudar na autoputu u Japanu jedna je od najskupljih automobilskih nesreća u istoriji, pošto je u njemu uništeno osam “ferarija”, jedan “lamborgini” i dva “mercedesa”.

Prema policijskom izveštaju u lančanom sudaru koji se dogodio u danima vikenda u mestu Čugoku, pored osam “ferarija” učestvovali su i tri vozila marke “mercedes benc” kao i jedan “lamborgini dijablo”.

Ni jedan od vozača nije ozbiljnije povređen u saobraćajki koja se odigrala na autoputu, a kako se navodi u preliminarnom izveštaju uzrok lančanog sudara su loši uslovi na putu i neprilagođena brzina. Do nesreće je došlo kada je vođa grupe automoto entuzijasta koja se kretala u koloni iz Hirošime ka Kjušuu, pokušavajući da pretekne drugo vozilo po mokrom kolovozu, izgubio kontrolu nad svojim automobilom i udario u bankinu. Ostali automobili samo su se naređali iza njega, poput domina.

U sudaru nije bilo teže povređenih, ali je policija iz prefekture Jamaguči prebacila desetoro ljudi u bolnicu zbog modrica i posekotina. Prizor koji je policija zatekla nakon nesreće za mnoge je bio potpuno neverovatan jer je autoput bio posut krhotinama, metalom i gomilom stakla.

Budući da su neka od skupocenih vozila uništena do neprepoznatljivosti prve procene govore da je ukupna šteta ovog udesa više miliona dolara. Deonica autoputa na kojoj se dogodila nesreća bila je zatvorena više od šest sati, koliko je trajalo raščišćavanje uništenih vozila.


Da malo prokomentarisemo.

Blic ne kaze ali lokalne novine kazu da je bio i jedan Toyota Prius u sudaru.

Miskoncepcije:

Bogatasi, narcisi.

Ti Ferariji su "entry level", to bogatasi ne kupuju. Nekog sheika iz Abu Dabija ni mrtvog ne bi video u tim sranjima.

Ne treba biti bogat u Japanu da kupis takav auto. Ako stavi prioritete drugacije, neko sa fakultetom i poslom bi to mogao lako da kupi. Ne treba da budes ruski mafioza.

Nisu nikakvi mafioze ili zemunski klan, cisto entuzijasti koji vole takva kola. Kamate na kredit za ta kola su nula, cudi me da ih nema vise.



Osiguranje ce da plati:

Nece, naravno da nece. Kad policija kaze da su vozili 160kmh, duplo od dozvoljenog, nema placanja.


Visemilionska steta:

Jedan izvestaj kaze 1.4 miliona dolara. To je kao da su kola uvucena u sudar bila po 75,000 dolara. Moj Land Cryiser je vise nego toliko i niko me ne stavlja u novine niti naziva bogatasem.


U nesrecu je bio uvucen i jedan Toyota Prius. Kazu bio na pogresnom mestu u pogresno vreme. Drugi kazu da je tip koji ga je vozio izazvao celu nesrecu jer kada je video da nailazi ergela Ferarija, poceo da namesta kameru da ih slika i da je on prvi poceo da ide levo-desno, da se on smotao i da su na njega naleteli.

Vozaci Priusa se generalno smatraju kao na primer vozaci wartburg karavana natovarenih paprikom, na mostarskoj petlji.

Cesto se vide nedeljom tako klubovi starih Mini Morisa, Fiata 500, Spaceka, Ferarija, velikih americkih kola. Ja sam ih slikao desetinama puta, mogu da zamislim sta se desilo.