Results 1 to 10 of 10

Thread: Zamak Himeji - najlepši u Japanu

  1. #1

    Zamak Himeji - najlepši u Japanu

    Zapoceti o zamkovima sa bas ovim Himeji zamkom je, kao zapoceti Diskomer od pesme broj 1.

    Zamak je toliko lep da zastaje dah. Najlepsi i najveci od svih u Japanu, na listi je Unesco kao World Herritage. Ima sopstvenu stanicu shinkansena.

    Mislim da sam napravio dve hiljade slika tog dana.

    Ovo je prvi set, ono sto se vidi od spolja. Napravicu kasnije jos 2-3 posta o unutrasnjosti. Ako je neko bio, neka stavi slike slobodno.












    Na vrhu su statue delfina, polukitova. Oni su amajlija protiv vatre. Vatra je jedina opasnost za zamak, izdrzace svaki zemljotres. Legenda je da su delfini dosli na neki pozar (ne mogu da se setim gde) i ispljunuli vodu i ugasili ga.























    Da se vidi koliko je daleko od stanice shinkansena. Na kraju avenije je stanica, slikano iz kupole samog zamka. Nekih 10 minuta hoda, ne treba taxi.


    Last edited by Genki_des; 08-12-11 at 19:36.

  2. #2
    Sam grad Himeji, pogled sa zamka (ove zice u kadru su gromobran):










    Ima i ulicu od 3km potpuno pokrivenu, leti sa klimom:









    Iako uz vekovima star zamak, grad je moderan i cakum-pakum:







    Detalji na modernim napravama - telefonska govornica ima krov da podseca na zamak:




    Ispred samog zamka je prodavnica suvenira. Nema da neko nesto muva i uvaljuje solo. Cene su uvek i svuda iste, od razglednica do vise hiljada dolara maketa zamka:




    O tome se retko misli ali najvaznija stvar za zamak je pitka voda. Gde nema vode, nema ni zamka. Unutrasnja, da ne moze da se zatruje od spolja u opsadi:







    Sigurno, so i pirinac. "Shio" iz one soli "Aji-shio"):




    Neprestani tok dece iz skole. Ove srednjoskolke vodi vodic-volonter, penzionisani profesor Univerziteta:





    Jos jedna slika lepotana. Sledeci put kad nadjem vremena, bice o zamku, iznutra:


    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #3

    Zamak Himeji - restauracija do 2015

    Iz shinkansena se lepo vidi, danas ne. Verovatno vec godinu dana tako.

    Gde se on sepurio, bela kockasta zgrada:



    Posle pogledam po netu, zato je to:



    Nece biti gotovo do aprila 2015. Nema razloga da se ide tamo.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  4. #4
    Himeji, najlepsi zamak u Japanu, i dalje se renovira. Slika od prosle nedelje, za ovo sto se vidi, mestani kazu da je "previse beo".



    Renoviranje ce trajati do kraja marta 2015.



    Koga zanima, na ovom sajtu ima stalni update.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #5
    Himeji zamak, otvoren danas, posle 5 i po godina renoviranja.

    Izgleda drugacije (slika iz novina), krov mu je vise beo:



    Ovako je izgledao kada sam u njemu bio, 20. oktobra 2009. samo nekoliko dana pre pocetka renoviranja:



    Tekst iz Japan Times:

    Himeji Castle reopens after 5 1/2 years of repair work

    →National Mar. 27, 2015 - 07:00AM JST ( 18 )

    Himeji Castle reopens after 5 1/2 years of repair work

    HYOGO —

    Himeji Castle, a world heritage site and national treasure, reopens to the public on Friday after 5 1/2 years of repair work.

    Located in Himeji, Hyogo Prefecture, the 400-year-old castle was registered as a world heritage site in 1993 along with Horyuji for the first time in Japan. The graceful white building is compared to a white heron and it is also called “white heron castle.”

    The 2.4-billion yen renovation, which began in October 2009, was partially paid for by donations from 3,000 citizens. New roof tiles have been installed, and the white walls have been repainted.

    The castle is reopening in time for cherry blossom season. About 1,000 cherry trees are in the castle grounds.

    James Bond fans will remember the castle grounds as a ninja training headquarters in the 1967 film “You Only Live Twice.”

    Japan Today
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #6
    Stvarno izgleda beo, trebace 2 generacije da se smene da se ljudi naviknu.



    Evo ga, ceo u kadru, vidi se razlika renoviranog i nerenoviranog dela. Za vreme svakog Emperora, radi se jedno renoviranje. Ovo se, po sadasnjem Emperoru, zove "Heisei". Proslo je bilo za vreme cara Hirohita, 1950. pa se po njemu zove "Showa".



    Nije on samo okrecen. 3cm debelo malterisanje je usledilo. Taj malter ga stiti od vatre i elemenata



    Deo po starom i po novom:



    Ovako je bilo do oktobra 2009. (kada sam prvi put bio i ovo slikao):



    Evo ga sada: beli gips. To zamak iz daljine cini onoliko beljim. Gips je od mlevenog "lime stone", mlevenih ljustura skoljki, pepela i morskih algi,

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #7

    Zamak Himeji, iznutra

    Prilaz, jos se nije uslo "u krug" zamka.



    Poveci je to kompleks, ako nema guzve, moze da se provede pola dana.



    Ovo je biletarnica. Tu se kupuju karte, ima neka "vezana" 600Y, koja omogucava ulaz u zamak i prostor oko njega gde su bile sobe za zivot. Sta vidimo? Trake za drzanje reda cekanja, idu kao zmija. Ima mesta za 10 autobusa da dodje odjednom (sto se desava po ceo dan vikendom i praznikom).



    Oni malo blize biletarnici (70% reda), imaju metalne resetke da ljudi ne gacaju u blatu kada je kisa.



    Kada se dodje na red (ja sam cekao 1 sat od ulaza u krug do ovog mesta), izuvanje cipela i svako dobije kesu da ih nosi



    Unutra je guzva, mirna, pristojna



    Treba se popeti stepenicama (koje su izmedju nekihs spratova strme kao merdevine) i to ide brzinom staraca, neki sa stapovima. To isto vazi i da se sidje.



    Unutra, ko ne zna sta da trazi ili gleda, kao ovi



    Svodi se na tumaranje u guzvi do vrha pa onda na dole, nema price, nema vodica



    Maketa zamka i grada oko njega. Nema pravih ulica koje direktno izlaze na zamak. Ima ih pravih koje direktno dodju na lakat krivinu gde bi, branioci zamka, docekali strelama i musketama zbunjene napadace, koje oni otpozadi potiskuju napred





    Tako, sat vremena da se ceka na ulaz, sat vremena da se prodje kroz zamak, to je dva sata. Ima jos za 2-3 sata da se vidi i slika.

    Savet: ici radnim danom, kada nije skolski raspust. Kao mi prvi put, nije bilo 50 ljudi.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U japanskim zamkovima se nije zivelo. Okolna palata je mesto gde se obitavalo.



    Detaljnije, palata,



    Ide okolo, ovako zgleda uhvacen iz samog sebe



    Nije nista spektakularno osim sto se zna da je ovako isto bilo pre 400 godina (devojke nose cipele u kesama, ni u ovaj deo se ne moze obuven)



    Sa leva i desna su sobe za zensko osoblje



    Ovo je soba za najnize po rangu (po spremnosti za udaju)



    Glavna je bila Princeza Sen




    Vostane figure, raskosan kimono




    Ima i pikslu. Pusila je duvan pre 400 godina




    I to je to. Ako nema guzve, mozda 2, max 3 sata, sa slikanjem.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vrlo vazno je naci mesto za rucak po dolasku u Himeji. Najbolje, odmah na zeleznickoj stanici, tu ima izbor dobrih restorana. Od stanice do zamka je prakticno ovoliko: 500m.



    Nakon toga, restorani su sve redji i redji, cak i u ovoj pobocnoj pesackoj ulici, skoro da ih nema. Ili su tradicionalno japanski, sa sedenjem na podu i ne znas sta da narucis



    Kod samog zamka ih ima svega 2-3, ceka se po pola sata za obicna jela koja su bila na samoj stanici bez cekanja



    Kada smo konacno dobili sto, bio je sa pogledom na zamak



    Jelo je bilo "tonkatsu", japanska verzija becke snicle, sasvim uobicajeno



    Miso supa sa skoljkama, salatica, pirinac i sezam sos za umakanje mesa



    Nije nesto skuplje nego na stanici, nije ni bolje, jedino sto se cekalo pola sata da se sedne.
    Azija, moja dežela.

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Himeji zamak nije sve (mada je najlepše) što ima da se poseti. Ovo mi je četvrti put da sam bio tamo



    Na 10km je Shoshazan, kompleks, veliki, sa hramovima, Veliko je, može ceo dan da se provede, imaju i bicikle da se iznajme (mada je brdovito, ne znam kako je komforno)





    Engoji temple je najvažniji





    Unutra (skida se obuća), molitve



    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Zamak slatkiša - Okashi no shiro
    By Genki_des in forum Japan
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-12, 22:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •