Results 1 to 2 of 2

Thread: Little World - Park sa kućama iz sveta

  1. #1

    Little World - Park sa kućama iz sveta

    Little World - Inuyama


    To je mesto za ceo dan, bio sam 3 puta (do sada) , skole vode decu jednom godisnje takodje. Ima muzej ljudske evolucije koji je za jos jedan dan.


    Izlozene su 33 tipicne kuce iz 22 zemlje i nisu makete nego prave, rasklopljene, prenete i ponovo sastavljene ovde. Mnoge su potpuno funkcionalne (voda, struja).

    U cenu ulaznice je uracunat autobus (na svakih 15 minuta) kojim moze da se ide od kuce do kuce mada je ceo krug nekih 2.5km sa kucama na svakih 100m.

    Mnoge kuce uz sebe (ili unutra) imaju kiosk ili manji restoran sa tradicionalnim jelime zemlje i kraja iz kojeg su.



    Ko ne zna, rekao bi da je ovo japanska kuca. Nije, korejska je. Zimi cveta ova kajsija, "ume".





    Thai kuca iz okoline Chiang Rai. Prucem ogradjen separe je kupatilo.









    Japanski "ambar" za skladistenje pirinca. Pirinac ide na "tavan" a limena oplata pri vrhu stubova je da spreci miseve da se uzveru u skladiste.






    Tajvanski ambar za pirinac:






    Originalni indijanski tipiji, ima i postupak kako se pravi:






    Spanska kuca iz Perua, kao hacijenda. Devojke su iznajmile spansku odecu da se u njoj slikaju:





    Isto, slikanje u odeci uz francusku seljacku kucu:





    Centralna Italija:





    Prava crkva iz Nemacke:




    Cak i nemacko mini-selo, sa pivnicom i kobasica + kupus restoranom:




    Ovo je bilo u sred zime pa se opet nadje neko da sedne u bastu i popije hladno pivo:





    Afrika, Burkina Faso. U ovom kompaundu zive 4 muskarca (braca) koji "dele" 9 zena:





    Pitam ovu damu da li be se udomila u takvoj kuci, kaze "cek da vidim prvo sta nude" pa zaviri unutra:





    Kina:





    Juzna Afrika:






    Japan, planinski krajevi:




















    Na sve uloge koje ognjiste ima, ovde je dodata jos jedna: da dimom ne dozvoli insektima da se nastane u drvenoj kuci i da ne pocnu da je glodju.





    Tatami po svim sobama, nema obuce nigde u kuci:





    Japanska kuca sa Okinawe. Prepoznaje se po crepu na krovu. Okinawa je tropsko mesto, kao Hawaii.





    Jos jedna specificnost Okinawe: nisu samo unutrasnji zidovi klizeci, nego i spoljasnji. Gazdarica kuce ih pomera po ceo dan kako se vetar menja da omoguci rashladjivanje promajom i prijatnu atmosferu u kuci:





    Dodacu jos slika iz drugih poseta.

  2. #2
    Auh, ovaj sam topic nacisto zapostavio.

    Bio sam u "Little world" 3 puta od zadnjeg posta.

    Novo je, otvoren je turski paviljon. 1. aprila 2013. Kuca iz moderne Turske i Medresa, islamska skola





    Guzva sa prethodne slike je za tursku hranu



    Japanci nemaju nikakvih istorijskih sukoba sa Turcima, njima je ovo oplemenjivanje sta mogu da vide, probaju i uzivaju. Bas kao ove devojke koje posmatraju pravljenje porcija, za njih, vrlo egzoticne hrane



    Ima i "basta", da se sedne i pojede




    Sta smo imali: turska pizza, doner kebab u piti i "kofte".



    To "kofte", je kod nas "cufte" a preteca je nasih cevapa. Pusto tursko...



    Verovatno po nalogu Erdogana, napravili su i maketu Medrese. Islamske skole.




    Tu su isposni studenti (makete), sa otvorenim Kuranom



    Pa i profesor koji ih nadgleda



    Ovo nisu Japanci napravili, nego Turci. Daju mapu Islama, mada mislim netacnu



    Islamske zemlje su na mapi, Srbija i Crna Gora a ne Bosna i ne Albanija



    Japanci, vole egzoticne kostime, placaju da ih iznajme i da se slikaju u njima. Nemaju oni nista protiv Turske, njima je to kao Srbima Havaji.



    U odajama , kao Konak Kneginje Ljubice, slikaju se u tradicionalnim turskim kostimima



    Placa se, 10EUR na sat





    Ovo me je iznenadilo. To su mozda Turci i hteli da kazu: da su "cist narod".

    Spavaca soba moderne Turske, 150 godina unazad






    a u ormaru spavace sobe, kupatilo



    Sa toplom vodom iz bokala, ali ipak kupatilo i u spavacoj sobi



    Sasvim moguce, Erdoganova mashina je znala da sa Japancima nema problema, da je htela da kaze (osim makete medrese) da su i Turci cisti ljudi. Kao sto su i Japanci.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Similar Threads

  1. Melbourne - World's most livable city
    By Genki_des in forum Generalna diskusija
    Replies: 0
    Last Post: 06-09-11, 16:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •