Results 1 to 10 of 10

Thread: Meiji Mura - muzej ponovo sklopljenih kuća i zgrada

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Meiji Mura - muzej ponovo sklopljenih kuća i zgrada

    Meiji Mura, muzej zgrada i kuca od 1867. do 1989. koje su bile izgradjene nakon otvaranja Japana prema svetu. Meiji era, od 1867. Nekih 60 zgrada i kuca.

    Posto zgrade ne mogu da stoje dugo (zbog stalnih zemljotresa), ruse se i grade nove. Neke od njih, arhitektonski vredne i koje je bilo moguce srusiti na starom i ponovo sastaviti na mestu ovog otvorenog muzeja, su izlozene i moze u njih da se udje u pogleda. Imaju originalni namestaj i neke izgledaju potpuno funcionalne (struja, voda).

    Postoje aranzmani, puno ima turistickih autobusa. Treba ceo dan da se pogleda, sa decom i dva dana.

    Na ulazu, prvo treba ( a ne mora, moze i peske) stari i originalni transport iz tog doba.

    Parni, stvarno parni, voz:



    Originalni vagon:




    Stari tramvaj, osoblje je u uniformama iz 19. veka:




    Ovo napred, ova korpa, ne znam za sta je, mozda za teske kofere putnika:




    Rani 20. vek, autobus (mada je glanc novi, Toyota):



    Prva zgrada, kasapnica iz Kobea:



    Na gornjem spratu je restoran sa originalnom klopom koja se spremala od mesa iz mesarnice:




    Meso je cuveni "Kobe beef" (Kobe gyuniku) gde se kravama daje da piju pivo pa ih se i masira da meso posle ima pravu teksturu;




    Od kada je pocela de se jede (i uzgaja) govedina u Japanu, ovo je bio nacin spremanja koji zivi i danas.




    Prvo secer. Nisam znao, secer vrlo doprinosi pojacanju ukusa mesa. Steak sosovi ga imaju. Ovo je iz dana kada nisu pa je secer isao odvojeno i vidljivo:




    Onda meso. Oni sve rade, ti gledas dok se kuva ispred tebe:




    Posle povrce:



    Kada je gotovo, nudle ukljucene, skloni se sa vatre:



    Crkva Svetog Jovana:




    Originalne klupe i orgulje:




    Kuca dekana Gakusein (Univerziteta):






    Pola je bilo za zvanicno, pola za privatno.

    Velika razlika. Privatni deo:




    Zvanicni deo:



    (nastavice se)

  2. #2
    Kuca dva coveka od reci u japanskoj knjizevnosti. Ziveli su u njoj jedan posle drugoga. Ogai Mori i Soseki Natsume:





    Spoljasnost nagovestava novi prilaz arhitekturi kuce:





    Vidi se da ima hodnike pa iz njih do soba. To pre 1860. nije bilo:






    Gradska kuca (samo podsetnik: ovo je sruseno i ovde ponovo sastavljeno) Mie prefecture:




    Satovi firme Seikosha:







    Ta je firma od 1982. podeljena na Epson Printers i Seiko satove.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Imperial Hotel

    Nekada najbolji hotel u Japanu, Imperial Hotel Tokyo.




    koji je srusen 1969. glavni ulaz i foaje ponovo sklopljeni u Meiji Mura otvorenom muzeju.



    Kamen izgleda grub i neobicne boje. Uzet je sa Mt Fuji, vulkanski, kao obloga ovog dimnjaka i ispod njega (stvarno je ova slika bas sa Mt Fuji ):




    Sklapanje je zavrseno 1985. godine, za otvaranje muzeja.



    Originalna recepcija



    Koja je videla i neke slavne i legendarne goste:



    Foaje je predivan:






    Originalna kafeterija iz 1924. sa kolacima po istom receptu, osoblje u istim uniformama, isti namestaj i eneterijer:



    Sa obilaskom, slikanjem i kolacima, moze da se provede 2 sata u ovom hotel-eksponatu muzeja.

    Edit: vulkanski kamen koji je koriscen je Oya stone sa severozapadne strane Mt Fuji. Jedinstven je po tome sto se lako obradjuje a vatrostalan je - on je prosao kroz temperature u srcu vulkana koje se u pozarima tesko ili nikada ne dostizu i ne prenosi toplotu dalje.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Само треба истаћи-подвући (иако се може прочитати на слици) да га је пројектовао чувени амерички архитекта Френк Лојд Рајт (уз Ле Корбизјеа најпознатији архитекта) и да је ретка грађевина која је преживела катастрофални Канто земљотрес 1923. Извињавам се, професионална деформација
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Frank Llloyd Wright

    Ima slika tog legendarnog arhitekte u tom delu Imperial hotela, u prirodnoj velicini.



    Ja nisam iz te struke, prva gradjevina njegovog mozga delo je bila The Guggenheim Museum u New York.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Sorry, Guggenheim museum му је била последња (1958), чији завршетак није ни дочекао жив Али вероватно је била најпознатија
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 15-04-14, 20:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •