Zamak slatkisa, kolaca i kostima.

Moze da se provede ceo dan. Ima dosta omladine (dolazi da se slika u kostimima koji su neograniceni i ulaze u cenu) ili roditelja sa decom 5-12 godina koji dolaze isto zbog kostima ali i zbog inteaktivnih sadrzaja.

Mesto je industrijska zona (pekare, keksare...), ja sam mislio da sam se izgubio.




Kako udjes u krug, polako se menja:






Ova firma je prepravila jednu halu i kitcherica zamak ali im fino ide.
Skoro svi sto se okolo krecu su u nekom kostimu.










Unutra je nekad (mozda i sad) najveca torta na svetu:










Ovo je najvaznije: da deca mogu da naprave kolace pocev od testa do pakovanja u providnu kesicu i zlatnu pantljiku. Radionica za cokoladne biskvite:





Mi idemo u drugu, za krofne i obicne biskvite. Krofne idu bez pecenja (dubinsko ulje nije bezbedno za decu) pa se dobiju gotove + seceri za ukrasavanje:




Biskviti se dobiju u obliku testa. Grudva testa se stavi u ovu kao najlonsku mapu:



Oklagija i daska.



Daska ima sa strane shine, da testo ne ispadne debelo ili pretanko:




Modela koliko hoces da se izabere:




Modlovanje:





Sda ce dete samo da stavi u rernu da ispece:









Napola gotovo.





Dekoracija:




Spremno za jos jedno, krace pecenje da se ukrasi zapeku:





Gotovo:



Konac delo krasi. Ranije spremljene krofne i sada vruce kolacice, upakujemo i nosimo kuci.




Ne da su jestivi nego su i vrlo ukusni pa i lepo izgledaju. S obzirom da ih je dete pravilo.




Ovo je bilo pre Valentine Day, bilo ih je koji su pravili kolace:



A siguran sam da sam ih, bas njih dve, video da se slikaju jedna u skolskoj uniformi a druga u mundiru (mislim da su obe zenske nekih 30-32 godine).